Renault-Trucks, yeni Ar-Ge merkeziyle geleceğe hazırlanıyor

5 Şubat 2019
Renault-Trucks, yeni Ar-Ge merkeziyle geleceğe hazırlanıyor

Fransa Lyon’da üretim yapan Renault Trucks, Saint-Priest’te ekolojik bir Ar-Ge merkezi inşa ediyor.

Fransa Lyon’da üretim yapan Renault Trucks, Saint-Priest’te ekolojik bir Ar-Ge merkezi inşa ediyor. 2021’in ilk yarısında tamamlanması planlanan yeni Ar-Ge merkezi, 11.300 m2‘lik bir alana sahip olacak. Bu büyük proje, Volvo Grup’un en büyük ikinci Ar-Ge merkezi olarak Lyon sahasının itibarını daha da artıracak.

Söz konusu merkez, Renault Trucks ve Volvo Group tarafından başlatılan 5 yıllık bir projenin parçası olacak. Bu özel Ar-ge merkezi ile markayı yeniliklere hazırlamak ve şirketin uzmanlığını mümkün olan en iyi koşullarda tek bir yerde bir araya getirmek amaçlanıyor.

Renault Trucks ve grubun diğer markalarına yönelik projeler geliştirmek için çeşitli departmanlar,  tamamen yeniden tasarlanmış ve düzenlenmiş bu tesiste yan yana çalışacaklar.

YENİ, DAHA REKABETÇİ BİR ORGANİZASYONUN TEMELLERİ: YAKINLIK, BİLGİ PAYLAŞIMI, AKICILIK

Sinerji yaratmak, inovasyonu artırmak ve bir sonraki Renault Trucks ve grup ürün yelpazesinin başarısını sağlamak için Saint Priest’teki yeni Ar-Ge merkezi 1.000’den fazla uzmana ev sahipliği yapacak (Lyon sahasındaki 1.400 mühendis arasından). Böylece Fransa’daki en büyük 10 Ar-Ge merkezinden biri olacak. Mühendisler ve araştırmacılar, Satın Alma ekipleri ile birlikte çalışacak. Bu yeni oluşum ile çalışanlar arasındaki etkileşimi kolaylaştırmak, gelecekteki çekici ve kamyonlar için geliştirme projelerinin gerçekleştirilmesini hızlandırmak amaçlanıyor.

Üç katlı binanın organizasyonundaki yepyeni yaklaşım, marka için üretilen projelerin ve yeniliklerin başarısı için kritik öneme sahip olan sektörler arası ekiplerin işbirliğini geliştirecek. Ofislerden açık alanlara ve yaratıcı alanlara kadar tüm bina, inovasyon ve bilgi paylaşımını teşvik etmek için tasarlanacak.

EKO TASARIM, İŞ YERİNDE KONFOR VE MALİYET OPTİMİZASYONU: YÜZDE 100 LYON ÜRETİMİ

Yeni bina, sürdürülebilir geliştirme uzmanı (ETAMINE) tarafından desteklenen ARCHIGROUP firması tarafından inşa edilecek. Fransız yasalarının gerektirdiğinden yüzde 25 daha az enerji tüketecek yeni merkez, Yüksek Kaliteli Çevre standardı (NF HQE Sürdürülebilir Binalar için Çevresel Sertifika) altındaki en son ve en katı kuralara göre tasarlanıyor.

Bu projenin hayata geçmesinde 33 milyon Euro’luk yatırımı optimize etmek için, sadece satın alma maliyetleri değil bakım, enerji, sarf malzemeleri ve atık yönetimi de dahil olmak üzere tüm yaşam döngüsü dikkate alınıyor.

2 YILLIK ÇALIŞMA LANSMANI

2019 yazında inşaata başlayacak bu yeni Ar-Ge merkezi, verimlilik ve sürdürülebilirliğe kendini adamış yenilikçi bir üreticinin yansımasıdır. 2021’in ilk yarısında Ar-Ge merkezinin tamamlanması bekleniyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN