Alışan ISO 22716 Belgesi aldı

23 Mayıs 2014
Alışan  ISO 22716 Belgesi aldı

Alışan Lojistik; gıda ve kozmetik ürünlerinin depolama ve dağıtım aşamalarının güvenli olarak gerçekleştiğini kanıtlayan ISO 22716 (GMP) sertifikasını aldı.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Türkiye’nin önde gelen lojistik firmalarından Alışan Lojistik; gıda ve kozmetik ürünlerinin depolama ve dağıtım aşamalarının güvenli olarak gerçekleştiğini kanıtlayan ISO 22716 (GMP) sertifikasını alarak, depolama ve taşıma hizmetleri kapsamında iş ortaklarına sunduğu güvenli hizmet kalitesini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Yeni Avrupa Birliği düzenlemelerinin temel taşlarından birisi olan; ISO 22716 Kozmetikte İyi Üretim Uygulamaları sertifikası (GMP) almaya hak kazanan Türkiye’nin lider lojistik firmalarından Alışan Lojistik; böylelikle sunmuş olduğu hizmet kalitesinin güvenilirlik taahhüdünü bir kez daha ispatladı.

Tüketici güvenliğini sağlamak için yüksek gereksinimler ortaya koyan sertifika düzenlemesine göre; Avrupa pazarı içinde dolaşan tüm kozmetik ürünleri ISO 22716 standartlarında tanımlanan ‘Kozmetikte İyi Üretim Uygulamaları’na göre üretiliyor. Kozmetikte İyi Üretim Uygulamaları sertifikası; bugüne kadar gelen tecrübeleri, işletme kurallarını, organizasyonel kılavuzları içeriyor ve özellikle insan, teknik ve yönetimsel faktörlerin üretim kalitesine etkilerine odaklanıyor. Kapsamı yalnızca üretim aktiviteleriyle sınırlandırılmayan ISO 22716; kontrol, depolama ve sevkiyat işlemlerini de kapsıyor.

Bu bağlamda taşıma ve depolama hizmetleri kapsamında, 2018’e kadar geçerli olacak sertifikayı Lloyd’Register’dan (LRQA) alan Alışan Lojistik; iş ortaklarına sunmuş olduğu hizmet kalitesinin güvenilirlik taahhüdünü kanıtlamaya devam ediyor.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN