Allison Transmission, Busworld 2019’da tahrik çözümleri yelpazesini sergileyecek

18 Eylül 2019
Allison Transmission, Busworld 2019’da tahrik çözümleri yelpazesini sergileyecek

Allison Transmission, Busworld Europe 2019’da tahrik çözümleri yelpazesini ve yakıt tasarrufu teknolojisindeki ön plana çıkan son gelişmeleri sunacak.

Tahrik çözümlerinde lider olan Allison Transmission, Busworld 2019‘da midibüsler, şehir içi ve şehirlerarası otobüsler için sunduğu tüm ürün yelpazesini sergileyecek. (18-23 Ekim; Brüksel Expo; Stant 802a)

Allison’ın Busworld’de sunulacak geniş ürün yelpazesinde, en yeni ürünleri olan T 3280 xFETM ve T 2100 xFETM şanzıman modelleri de yer alacak. Allison xFE şanzımanlar, yakıt tasarrufu teknolojisindeki en son gelişmeleri içeriyor. FuelSense® Max paketi ile birleştirildiğinde optimize edilen vites oranlarını sunan xFE şanzımanlar, üstün yakıt tasarrufu ve daha düşük emisyon sunmak üzere daha fazla lock up operasyonu sağlaması ve düşük motor hızlarında yüksek  viteslerde kullanılması amacıyla tasarlanıyor.

Şehir içi otobüsler için global bir hibrid sistem üreticisi olarak Allison’ın elektrikli tahrik sistemlerindeki güçlü mirası, Busworld’de H 40/50 EPTM elektrikli hibrid sistemi ile sergilenecek. 2003’ten bu yana Allison, dünya çapında yüzlerce şehirde faaliyet gösteren otobüsler için 8.000’den fazla hibrid tahrik sistemi sundu. Yakın zamanda Allison, 15 kilometreye kadar arttırılmış menzilli hibrid sistemi H 40/50 Flex EV 15 ile elektrikli ürün portföyünü genişlettiğini duyurmuştu. Şehir içi otobüs ve toplu taşıma uygulamaları için ideal olan sistem, daha sessiz ve daha temiz bir çevre için, yolcu duraklarına yaklaşırken, dur-kalk esnasında bile adeta motor kapalı gibi sıfır emisyon sağlıyor.  

Nisan 2019’da Allison Transmission, entegre elektrikli aks çözümleri de dahil olmak üzere AxleTech’in elektrikli araç sistemleri bölümü ile elektrifikasyon, batarya ve uzaktan kontrol sistemlerinde uzman İngiltere merkezli Vantage Power’ı satın alındığını açıklamıştı. Bu devralmaların her ikisi de, Allison’ın tahrik teknolojisindeki lider, yenilikçi pozisyonu ile uyumlu ve ticari araçlarda elektromobilite uyarlamalarını geliştirmek için mevcut yeteneklerini tamamlıyor.

Busworld 2019’da Allison standını ziyaret edecek misafirler, şanzımanları 360 derece dönebilen ve içlerinin görülebilmesi mümkün olan interaktif bir 3D animasyon aracılığıyla inceleyebilecekler.

Allison’ın teknik uzmanları, elektrifikasyona geçiş için konseptlerini ve tüm teknolojilerini açıklamak üzere stantta hazır bulunacaklar.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN