Allison Transmission, Walker Die Casting’i satın aldı

10 Eylül 2019
Allison Transmission, Walker Die Casting’i satın aldı

Allison Transmission HoldingsInc. (NYSE: ALSN), ABD’de bulunan Tennessee merkezli Walker Die Casting ve Alabama merkezli C&R Tool andEngineering şirketlerinin varlıklarını ve belirli yükümlülüklerini aldığını açıkladı.

Walker, uzun süredir Allison’ın üretiminde alüminyum şanzıman döküm tedarikçisi olarak kritik bir görevi yürütüyordu.

Orta ve ağır hizmet tipi tam otomatik şanzımanların en büyük global üreticisi olan Allison Transmission HoldingsInc. (NYSE: ALSN), ABD’de bulunan Tennessee merkezli Walker Die Casting ve Alabama merkezli C&R Tool andEngineering şirketlerinin varlıklarını ve belirli yükümlülüklerini aldığını açıkladı.

Allison Transmission Başkanı ve CEO’su David S. Graziosi, konu ile ilgili olarak; “Walker Die Casting ve C&R Tool andEngineering satın alımlarını paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Walker’ın ürünleri, otoyol şanzımanlarımızın üretiminde ve kalitesinde kritik bir bileşendir. Yeni girişimimizle bu iş alanını büyütmeyi ve Robert Walker’ın1958’de kurduğu mirası sürdürmeyi planlıyoruz” diye belirtti.

Alüminyum döküm parçaları üreten Walker, 20 yıldan beriAllison Transmission tedarikçisi. Walker ailesi, şirketlerinin satış kararını aldıklarında hali hazırda karayolu şanzıman ürünleri için gerekli bileşenleri sağladıkları Allison’ın talebini memnuniyet ile karşıladı. Allison, 60 yıllık şirketin mirasını sürdürmeye devam edecek. C&R Tool and Engineering ise Walker ve diğer firmalarda kullanılan metal işleme aletlerinin lider tedarikçisi olarak ürün ve hizmet sunuyor.

Walker Die Casting ve C&R Tool and Engineering, kendi lokasyonlarında çalışmaya devam ederek AllisonTransmission fabrikaları olarak işletilecek. Yüzlerce kişiyi istihdam eden Walker Die Casting, Lewisburg’daki en büyük ikinci işveren olmayı sürdürecek.

Walker Die Casting Başkanı ve Kurucusu John Walkeraçıklamasında; “Yaptığınız işi bırakmak her zaman zor olsa da, Allison Transmission ile emin ellerde olmasından gurur duyuyoruz” diyor.

Allison, Walker Die Casting ve C&R Tool and Engineeringvarlıkları için yaklaşık 103 milyon dolar yatırım gerçekleştirdi. Allison satın alımları ile kısa vadede mevcut mali yıl kazançları üzerinde önemli bir etkisi olması beklenmediği belirtiliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN