Arkas, çekici kiralamaya Hama ile başladı

17 Haziran 2014
Arkas, çekici kiralamaya Hama ile başladı

Arkas Ulaştırma, 2014 yılı araç yatırımlarına Hama Oto Kiralama’dan 36 ay kullanmak üzere 7 adet çekici kiraladı.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Türkiye’nin önde gelen konteyner taşımacılığı, gemi, liman işletmeciliği ve deniz taşımacılığı şirketlerinden Arkas Ulaştırma, 2014 yılı araç yatırımlarına Hama Oto Kiralama’dan 36 ay kullanmak üzere 7 adet çekici kiraladı.

Arkas Ulaştırma Genel Müdürü Naim Oruç, “Operasyonel filo kiralama modelinde, ticari araç kiralama sektörünün ilk ve öncü şirketi olan Hama ile yola çıkarak araç yatırımlarımızda Hama’nın ve operasyonel filo kiralama modelinin Arkas’a mali ve işletim avantajları sağlayacağını düşünmekteyiz.” dedi.

Kiraladıkları 7 adet Mercedes-Benz Axor 1840 LS çekicilerin, bu yatırım modelinin denenmesini amaçlayan bir başlangıç olduğunu söyleyen Oruç, “Kasko ve trafik sigortası, Motorlu Taşıtlar Vergisi, TÜV, Bakım, onarım hizmetlerin Hama tarafından sağlanması , operasyonel ve finansal yükün hafiflemesine ve bizlerin ana faaliyet konumuza daha iyi konsantre olmamıza yardımcı olacaktır.” dedi.

[/vc_column_text][vc_blockquote type=”type3”]

NAİM ORUÇ: Kasko ve trafik sigortası, Motorlu Taşıtlar Vergisi, TÜV, Bakım, onarım hizmetlerin Hama tarafından sağlanması , operasyonel ve finansal yükün hafiflemesine ve bizlerin ana faaliyet konumuza daha iyi konsantre olmamıza yardımcı olacaktır.

[/vc_blockquote][vc_column_text]

Hama Oto Kiralama Ve Çevre Hizmetleri AŞ Genel Müdürü Kenan Çetin ise Arkas Ulaştırma AŞ’nin Türkiye için çok önemli ve öncü bir şirketi olduğunu belirterek Arkas ile işbirliği yapmalarının kendileri için büyük önem taşıdığını ifade etti.

Her iki şirketin kurumsal ve profesyonel çalışma anlayışına sahip olmaları , bu hizmet ortaklığından tarafların azami fayda sağlayacağının en büyük göstergesi olduğunu ifade eden Kenan Çetin, şunları söyledi:
“Biz Hama olarak Arkas Ulaştırma AŞ’nin çekici ve treyler parkını kiralık yeni araçlarla güçlendirmeye talibiz. Operasyonel ağır vasıta kiralamanın yasal mevzuatı henüz beklenilen değişikliklere kavuşmadı. Ancak gelişmiş ülkelerde ağır vasıta araç parklarının yaklaşık yüzde 30’luk bir kısmı operasyonel kiralık araçlardan oluşmaktadır. Temennimiz yakın gelecekte ülkemizdeki yetki belge kriterlerinin ‘operasyonel ağır vasıta kiralama’ açısından daha elverişli hale gelmesidir.”

[/vc_column_text][vc_blockquote type=”type3″]

KENAN ÇETİN: Operasyonel ağır vasıta kiralamanın yasal mevzuatı henüz beklenilen değişikliklere kavuşmadı. Ancak gelişmiş ülkelerde ağır vasıta araç parklarının yaklaşık yüzde 30’luk bir kısmı operasyonel kiralık araçlardan oluşmaktadır.

[/vc_blockquote][vc_column_text]

Arkas Ulaştırma AŞ’ye teslim edilen çekiciler 2014 model Mercedes-Benz Axor 1840 LS CH1 tipi Euro 5 normuna sahip. Bu teslimatla birlikte Hama’nın kiralık araç filosu 658 adete yükseldi.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR 2 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN