Atlas Lojistik Ödülleri 10’uncu kez sahiplerini buldu

14 Kasım 2019
Atlas Lojistik Ödülleri 10’uncu kez sahiplerini buldu

Yarışmanın onuncu senesinde tüm dallarda toplam 83 aday yarışırken yeni bir katılım rekoru kırıldı.

Lojistik sektörünün ve iş dünyasının her geçen yıl daha büyük bir ilgiyle sonuçlarını beklediği Atlas Lojistik Ödülleri, 2019 yılında da sektörün önemli ve aynı zamanda başarılı markalarıyla buluştu. Yarışmanın onuncu senesinde tüm dallarda toplam 83 aday yarışırken yeni bir katılım rekoru kırıldı.

Lojistik sektörünün medyası ve sivil toplum örgütlerinin desteği ile 10 yıldır kesintisiz devam eden “Atlas Lojistik Ödülleri” yarışmasının ödül töreni 14 Kasım 2019’da İstanbul Fuar Merkezi’nde yapıldı.

Kategorilerin titizlikle belirlendiği, kriterlerin geliştirildiği, hesaplamaların oluşturulduğu, yeni dalların açıldığı ve sektörün her seferinde bir öncekine göre daha da çok ilgi gösterdiği yarışma sonucunda dağıtılan toplam 27 ödül için 83 aday mücadele etti.

Yılın Lojistik Tedarikçisi ödülünü Oregon Teknoloji Hizmetleri adına, Oregon Teknoloji Hizmetleri Genel Müdürü Selçuk Yılmaz aldı, (solda).

Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törende, organizasyon komitesi başkanı İlker Altun bir konuşma yaptı.

“Herkes işini iyi yaparsa, tüm işler iyileşmeye başlar inancıyla çalışan bizler, yaptığımız tüm işlerde olduğu gibi Lojistik Ödülleri Yarışması Atlas için çok çalıştık.” diyen İlker Altun, “Tam 10 yıldır hiç aksatmadan, hep daha ileriye giden bir yarışmayı hayata geçirdik Türkiye’nin taşımacılık ve lojistik sektörü mensuplarının çok iyi şeylere layık olduğuna samimiyetle inanıyorum. Koşullar nasıl olursa olsun çalışan, üreten ve hizmetini aksatmadan sürdüren sektörümüz mensuplarının bu çabaları, her türlü ödülün fazlasına layık.

İntermodal taşımacılığın Türkiye’deki öncülerinden Sarp Intermodal, 10. Atlas Lojistik Ödülleri Töreni’nden 3 ödülle ayrıldı. Demiryolu Taşıması Firmaları kategorisinde üst üste ikinci kez ödül alan şirketin çalışanları da karayolu ve denizyolu alanında yılın yöneticileri seçildi.

Bu yüzden, 25 yıllık geçmişe sahip olan Aysberg Basın Yayın ailesi olarak sektörümüzün değerli çalışanlarına; onların katılımı, ilgisi ve desteği ile büyüyen ve itibarı her gün daha da artan, bu sayede ülkemizin sektörümüze yönelik en prestijli ödülü haline gelen Atlas’ı vermekten gurur duyuyorum.” Şeklinde sözlerini sürdürdü.

İlker Altun daha sonra şunları söyledi: “Bazı genel bilgileri paylaşmak istiyorum: Toplam 83 aday yarışmaya katıldı ki bu çok ciddi bir sayıdır. Bu yıl kurumsal verilere ve dayalı olarak ödül verilen 12 kategorideki 32 aday yarıştı. 12 aday ise hayata geçirdiği yenilikçi, lojistik adına ufuk açıcı projesiyle yarışmaya katıldı. 39 aday 6 dalda, internet oylamasıyla ‘yılın en iyisi’ seçilmek için yarıştı.

İnternet üzerinden tam 45 bin 882 oy kullanılmış durumda. Daha önceleri de vurguladığım gibi jüri üyelerimize duyulan güven ile paylaşılan tüm şirket bilgileri bizim için kutsaldır. İnternetten gelen oyların her biri son derece kıymetlidir. Değerlendirmelerimizi yaparken tüm başvuruları ve çıkan sonuçları titizlikle ve büyük bir özenle ele alıyoruz. Tüm yarışmacılara, bize gösterdikleri güven ve ilgi için teşekkür ediyorum.” 

OMSAN’a Atlas Lojistik Ödülleri’nden 3 Ödül

OYAK şirketlerinden OMSAN Lojistik, bu yıl 10’uncu kez dağıtılan Atlas Lojistik Ödülleri’nde Uluslararası Lojistik İşletmecileri (L2), Uluslararası Deniz Taşıması Firmaları (Gemi Sahipleri) ve Demiryolu Taşıması Firmaları (Operatör) kategorilerinde 3 Atlas Ödülü’nün sahibi oldu.

Türkiye’de demiryolu tren işletmeciliği belgesine sahip ilk ve tek lojistik şirketi olan OMSAN Lojistik, aldığı ödüllerle demiryolu taşımacılığı alanındaki öncü rolü ve yetkinliğinin yanında denizyolu taşımacılığı alanındaki uzmanlığını da kanıtladı.

Omsan Denizyolu ve Havayolu Direktörü Koşlu ve Yurtdışı Karayolu, Bağlı Ortaklıklar ve Demiryolu Direktörü Ali Nezihi Tulgar .

Toplam 27 Ödül Sahipleriyle Buluştu

Ulaştırma belgesine dayalı hizmetler dalında 5 kategoride değerlendirme oldu. Aynı kategoride her firmaya yalnızca bir ödül verilen yarışmanın belgeye dayalı hizmetlere ilişkin ödül değerlendirme sonuçları şöyle gerçekleşti:

Yurtiçi Taşıma İşleri Organizatörleri: KILIÇ Grup

Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri: BATU Lojistik

Yurtiçi Lojistik İşletmecileri: CEYNAK Lojistik

Uluslararası Lojistik İşletmecileri: OMSAN Lojistik

Uluslararası Ticari Eşya Taşımacıları: ARKAS Lojistik

Ulaştırma Bakanlığı yetki belgeleri dışında oda, dernek, birlik gibi üyeliklere göre yapılan başvurularda şu sonuçlar elde edildi:

Liman İşletmecileri: MERSİN Uluslararası Liman İşl.

Demiryolu Taşıması Firmaları (Operatörler): OMSAN Lojistik

Demiryolu Taşıması Firmaları (Forwarder): SARP INTERMODAL

Uluslararası Deniz Taşıması Firmaları (Forwarder): ORIGIN Lojistik

Uluslararası Deniz Taşıması Firmaları (Gemi Sahipleri): OMSAN Lojistik

Uluslararası Hava Taşıma Firmaları (Forwarder): GLOBELINK ÜNİMAR Lojistik

Uluslararası Hava Taşıma Firmaları (Havayolu Taşıyıcısı): TURKISH CARGO

Yarışmada, jüri üyelerinin seçimine bağlı şekilde sonuçlanan Lojistik Proje Ödülleri dalında ise altı proje ödüle değer bulundu:

“Kimyasal Silahlar Sözleşmesi İhracat Uygunluk Belgesinin Blokzincir’e Aktarılması” projesi ile ATEZ Yazılım Teknolojileri

Özbekistan Turakurgan Kombine Çevrim Elektrik Santrali ve Navoi-2 Doğal Gaz Çevrim ve Isı Santrali Projesi ile HAREKET Proje Taşımacılığı

“Toplumda Cinsiyet Eşitliği Kadın Forklift Operatörleri Yetiştirme” projesi ile SARP Lojistik

‘Soğuk zincir için apronda soğutuculu kamyon” projesi ile QATAR Airways Cargo

“Türk Hava Yolları’nın İstanbul Havaalanına Taşınma” projesi ile ARKAS Lojistik

“’#MissionResque kapsamında taşımalarla doğal hayatın korunmasına katkı sağlıyor” projesi ile TURKISH CARGO

Arkas Lojistik, iki ödül aldı

Arkas Lojistik, Dünya havacılık tarihinin en büyük taşıması “Büyük Göç” ile Jüri Özel Ödülü’ne, Yılın Uluslararası Ticari Eşya Taşıma İşletmeleri kategorisinde de Atlas ödülüne layık görüldü.

2018 yılında da Uluslararası Lojistik İşletmecileri kategorisinde TANAP Projesi ile Jüri Özel Ödülü’nün sahibi olan Arkas Lojistik, işletmelerin ciro, çalışan sayısı, şube adedi gibi çok sayıda kriterin değerlendirildiği aşamalar sonrasında bu yıl da havacılık tarihinin en büyük göçü olarak nitelendirilen THY taşınma projesi ile Jüri Özel Ödülü’nü aldı. Ödül, Arkas Lojistik Genel Müdürü Onur Göçmez’e Aysberg Basın Yayın İdari Direktörü İlker Altun tarafından takdim edildi.

Arkas Lojistik’e bir diğer ödül de Yılın Uluslararası Ticari Eşya Taşıma İşletmeleri kategorisinde geldi. Arkas Lojistik bu kategoride de Atlas Ödülü’nün sahibi oldu. Arkas Lojistik Genel Müdürü Serhat Kurtuluş Ödülü UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener’in elinden aldı.

Aday belirleme ve oylama işlemleri www.lojistikodulleri.com web sitesi kullanıcıları tarafından yapılan online yarışmada ise elde edilen sonuçlar jüri tarafından tescil edildi. 6 kategoride toplam 39 adayın yarıştığı yarışmada, sonuçlar lojistik sektörünün tüm kesimlerinden gelen oylarla belirlendi.

Yılın En Beğenilen Lojistik Şirketi: SARP Lojistik

Yılın Lojistik Tedarikçisi: Oregon Teknoloji Hizmetleri

Yılın Lojistik Yöneticisi (Karayolu): Berkcan Danış (Sarp Intermodal)

Yılın Lojistik Yöneticisi (Denizyolu): Deniz Dinçer Memiş (Sarp Intermodal)

Yılın Lojistik Yöneticisi (Havayolu): Kerem Diri (Fevzi Gandur Logistics)

Yılın Depo Yöneticisi:  Osman Teker (Netlog Lojistik)

Bu yıl üçüncü kez verilen “Lojistiğe Katkı Ödülü “nü kazanan dış ticaret şirketleri şunlar:

TOROS TARIM

HAYAT KİMYA

YEŞİLYURT DEMİR ÇELİK END.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN