Atlasjet’in çağrı merkezi yenilendi

23 Mayıs 2014
Atlasjet’in çağrı merkezi yenilendi

Atlasjet, yolcularına sunduğu çağrı merkezi sistemini güncelleyip geliştirerek, IVR sisteminde sunduğu hizmet yelpazesini genişletti.

Atlasjet, Çağrı Merkezi otomatik IVR sistemini yolcularına daha kaliteli, daha hızlı ve kullanımı daha kolay şekilde hizmet edebilmek için yeniledi. Pekçok yeni teknik özellik de eklenen sistem, kullanıcı dostu olarak tasarlanan alt yapısı sayesinde yolcuların çağrı merkezi işlemlerini daha hızlı ve etkin şekilde tamamlamasını sağlıyor.

Çağrı merkezinin yolcular ile iletişimde anahtar rol oynadığına inanan Atlasjet, havayolu taşımacılığında sunduğu uzman hizmeti çağrı merkezi hizmetinde de devam ettiriyor. Yolcular için, uçuş tecrübesi kadar, uçuş öncesinde sunulan rezervasyon ve bilet alımı gibi işlemlerdeki kolaylık ve uzman hizmetin de önemli olduğuna inanan Atlasjet, çağrı merkezinin, yolcuların Atlasjet markası ile “ilk temas noktası” olduğunu, bu nedenle etkili ve pozitif bir iletişim stratejisi belirlenmesi gerektiğini vurguluyor.

Atlasjet çağrı merkezi, yolculara 7 gün 24 saat rezervasyon, bilet ve ilgili işlemler konusunda hizmet veriyor. Yolcular, çağrı merkezinden tarife bilgilerini öğrenebiliyor, seçtikleri uçuşa bilet alabiliyor, satın aldıkları bilet veya rezervasyonlarda değişiklik yapabiliyor, ücretsiz havalimanı servisleri Fl &Bus ile ilgili güzergah ve saat bilgilerini edinebiliyor, kampanyalar hakkında bilgi talep edebiliyor, Jetmil ve Jetiş sadakat Programları hakkında bilgi alabiliyor, uçuşlarını işletebiliyor ve Jetmil IVR sistemini kullanarak kart şifre işlemleri, güncel mil, güncel uçuş bilgileri, ve ödül biletlerini zaman kaybetmeden alabiliyorlar.

Atlasjet’in yeni IVR sisteminde Türkçe ve İngilizce çağrı yanıtlama seçenekleri bulunuyor. Yabancı yolcular, İngilizce menüden arzu ettikleri hizmeti tuşlayarak kolayca işlemlerini tamamlayabiliyor.

Bagaj ve kargo hizmetleri konusunda mesai saatleri içerisinde arayan yolcular Atlasjet Genel Müdürlükteki ilgili departmanlara, mesai sonrasında ise çağrı merkezi uzmanlarına yönlendiriliyor.

Yenilenen sistemde ayrıca bir öneri ve geri bildirim menüsü kurularak yolcuların görüşlerinin ilgili birimlere en hızlı şekilde ulaşması sağlanıyor.

ÇAĞRI MERKEZİ YOLCULARI BEKLETMİYOR

Çağrı merkezi hatları yoğun ise, rezervasyon yapmak veya bilet almak ya da Jetmil işlemleri için arayan ve telefon numaralarını bırakan yolcuları çağrı merkezi uzmanları en geç 30 dakika içinde geri arıyor. Böylece telefonda uzun bekleme sürelerinin önüne geçiliyor.

Çağrı merkezi konusunda CMC Çağrı Merkezi firmasından hizmet alan Atlasjet, çağrı merkezi çalışanlarına hem işe girişlerinde hem daha sonraki çalışma hayatlarında sürekli eğitimler veriyor. Çağrı merkezi uzmanları havalimanına giderek operasyonu yerinde inceliyor, uçuşlara katılıp yolculara verilen hizmeti birinci elden tecrübe etme imkanı yakalıyor ve konularında uzmanlaşıyor.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN