Banu Mankut: “Bozulabilir ürün taşımacılığında zamanla yarışıyoruz”

28 Haziran 2022
Banu Mankut: “Bozulabilir ürün taşımacılığında zamanla yarışıyoruz”

Globelink Ünimar, farklı ihtiyaç ve taleplere yönelik lojistik hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Türkiye’nin önde gelen lojistik şirketlerinden Globelink Ünimar, farklı ihtiyaç ve taleplere yönelik lojistik hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Lojistik taşımacılık metotları içerisinde önemli bir yere sahip olan bozulabilir ürün taşımacılığı, hassas ürünlerin uygun koşullarda zarar görmeden teslimatlarının gerçekleştirilmesini sağlıyor. Globelink Ünimar, bozulabilir ürün taşımacılığı çözümleri ile dünyanın birçok bölgesine lojistik hizmeti sunuyor.  

Türkiye’nin köklü lojistik şirketlerinden Globelink Ünimar, farklı ürün türlerine ve müşteri taleplerine yönelik lojistik hizmeti vermeye devam ediyor. Karayolu, denizyolu ve havayolu taşımacılığı başta olmak üzere entegre lojistik hizmetleri sunan Globelink Ünimar, hassas ürünlerin lojistiği için bozulabilir ürün taşımacılığı hizmetlerini sürdürüyor. 

Bozulabilir ürün taşımacılığı, uygun ısı ve nem gibi iklimlendirme koşullarında taşınmaması durumunda bozulabilen ürünlerin soğuk zincirin kırılmadan lojistiğinin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Dünya genelinde bozulabilir ürün taşımacılığının üst sınırlarını belirlemek ve tedarik zinciri çözümlerini geliştirmek amacıyla kurulan Perishable Logistics Network’ün (PLN) kurucu üyeleri arasında yer alan Globelink Ünimar, raf ömrü sınırlı olan ürünlerin lojistiğinin hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Soğuk zincirin korunması önemli 

Soğuk zincir, bozulabilir ürünlerin lojistiğinin gerçekleştirilmesinde önemli bir yere sahip. Hassas ürünlerin tazeliğini kaybetmeden varış noktasına ulaşabilmesi için  teslimat ve sevkiyatının doğru iklimlendirme özelliğine sahip olan taşıma kapları içerisinde uçak, konteyner veya araçlarla gerçekleştirilmesi gerekiyor. 

Globelink Ünimar Hava Kargo Direktörü Banu Mankut, bozulabilir gıda taşımacılığı ile ilgili Lojiyol’un sorularını yanıtladı.

İşte, Mankut’a sorularımız ve yanıtları:

Bozulabilir ürün taşımacılığında firmanız farklı olarak ne gibi çözümler sunuyor?

Bildiğiniz gibi, bozulabilir ürün taşımacılığı lojistik sektörünün en hassas ve en özenli taşımacılık operasyonlarından birini oluşturuyor. Bozulabilir ürün operasyonları kapsamında özellikle taze meyve ve sebzelerin hasat zamanının gelmesiyle beraber ürünlerin ilk günkü tazeliklerini koruyacak şekilde ısı ve nem standartlarının sağlanarak teslim noktalarına taşınma süreçleri gerçekleştiriliyor. Globelink Ünimar olarak, müşterilerimize sunduğumuz entegre lojistik çözümlerimiz kapsamında, taze ya da dondurulmuş sebze ve meyve; taze ya da dondurulmuş et ve balık, bitkiler, çeşitli çiçekler ve yumurta başta olmak üzere birçok ürünü güvenli bir şekilde teslim noktasına kadar ulaştırıyoruz. Bu doğrultuda, alanında uzman ekibimizle birlikte müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarını analiz edip havayolu, karayolu ve denizyolu taşıma modlarında en uygun alternatifi kendilerine sunuyor ve lojistik operasyonlarını hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştiriyoruz. 

Bozulabilir kargo taşımacılığında en temel bileşenleri teslimat zamanı ve depolama, taşıma, sevk operasyonlarındaki yüksek koruma önlemleri oluşturuyor. Lojistik ve tedarik zinciri sektörünün başrol oyuncularından biri olan bozulabilir kargo taşımacılığı ile hassas bir orkideyi, tonlarca taze meyveyi ya da sebze, et, balık ve dondurulmuş gıda gibi hassas ürünleri istenilen her lokasyona hızlı ve güvenli biçimde ulaştırmak mümkün.

Globelink Ünimar’ı bozulabilir ürün taşımacılığında farklı kılan en önemli noktalar arasında tecrübeli operasyon ekibine sahip olması ve yenilikçi teknolojileri yakından takip etmesini gösterebiliriz. Dünya çapında bozulabilir kargo taşımacılığının üst sınırlarını belirlemek ve bu alanda küresel tedarik zinciri çözümleri sunmak için kurulan Perishable Logistics Network’ün (PLN) kurucu üyeleri arasında da yer alan Globelink Ünimar olarak, sunduğumuz bozulabilir kargo hizmetleri sayesinde, özel taşıma standartlarını koruyarak, arzu edilen tüm bölgelere bozulabilir ürünlerin güvenli bir şekilde ulaştırılmasını sağlıyoruz.

“En kısa zamanda ürünlerin tazeliğinden ödün vermeden müşterilerimizin lojistik ihtiyaçlarını karşılamış oluyoruz”

Globelink Ünimar olarak müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarına yönelik farklı türlerde taşımacılık hizmetleri veriyoruz. Bu hizmetlerin başında ise lojistik sektöründe büyük öneme sahip olan bozulabilir ürün taşımacılığı geliyor. Bozulabilir ürün taşımacılığı dünyanın bir ucundan diğer ucuna ürünlerin hızlı bir şekilde tazeliğini kaybetmeden varış noktasına iletilmesini sağlıyor. Bu kapsamda taze ya da dondurulmuş sebze ve meyve; taze ya da dondurulmuş et ve balık, bitkiler, çeşitli çiçekler ve yumurta başta olmak üzere birçok ürünü güvenli bir şekilde müşterilerimizin istediği her noktaya ulaştırıyoruz.

Soğuk zincirin ürün sevkiyatından teslimatına kadar olan süreçte bozulmaması en önemli kriterlerden bir tanesi. Hassas ve raf ömrü kısıtlı ürünlerin lojistik operasyonlarını gerçekleştirirken uluslararası standartlara uygun paketleme ve depolama hizmetlerini gerçekleştiriyor, ürünlerin özelliklerine uygun araç ve konteynerleri kullanıyoruz. Bozulabilir ürün taşımacılığında zamanla yarışıyoruz. Sunduğumuz hizmetler ile bir orkideyi, tonlarca taze meyve ya da sebzeyi, et, balık ve dondurulmuş gıda gibi hassas ürünleri istenilen her lokasyona hızlı ve güvenli biçimde ulaştırmak mümkün. En kısa zamanda ürünlerin tazeliğinden ödün vermeden müşterilerimizin lojistik ihtiyaçlarını karşılamış oluyoruz.

Hangi ülkelere taşımalarınız var? Taşıma yaptığınız ülkelerde sorunlar yaşıyor musunuz, yaşıyorsanız ne gibi çözümler üretiyorsunuz?

Globelink Ünimar olarak temel felsefemiz müşterilerimize ihtiyaç duydukları tüm lokasyonlarda esnek, hızlı ve güvenilir lojistik çözümler sunmak. Bu kapsamda uygun depolama, paketleme ve taşıma yöntemlerini kullanarak müşterilerimizin bozulabilir ürünlerini gıda güvenliğini ve tazeliğini gözeterek dünyanın dört bir yanına ulaştırıyoruz. 

Bu noktada en çok dikkat ettiğimiz noktalardan bir tanesi her bir ürünün sahip olduğu özellikleri dikkate alarak uygun çözümleri geliştirmek. Elbette her bir ürünün lojistik süreçleri ve prosedürleri farklı şekilde işliyor. Uluslararası standartlara göre belirlenen bu prosedürleri sıkı sıkıya takip ederken operasyonlarımızı gerçekleştireceğimiz ülkeler bazında da araştırmalarımızı gerçekleştiriyor ve gerekli önlemleri alıyoruz. Uzman ekibimiz tarafından olası bir problemle karşılaşmamak adına teslimat noktası ile doğrudan iletişime geçiyoruz. Ekibimiz yedi gün ve 24 saat kesintisiz ve profesyonel hizmet sunarak her konuda müşterilerimize ve operasyonu gerçekleştiren ekip arkadaşlarına destek oluyor. Ek olarak, Globelink Ünimar olarak sunduğumuz takip sistemi teknolojisi sayesinde de ürünlerin teslim aşamasına kadar adım adım tüm süreçlerin takibini sağlayabiliyoruz. 

2022 yılının kalan aylarında bu alanda araç, depo gibi yatırım yapma planınız var mı?

Depolama faaliyetleri tüm ürün gruplarında olduğu gibi bozulabilir ürün operasyonlarında da oldukça önemli. Ürünlerin uygun koşullarda ve güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayan depolama alanları bozulabilir ürün taşımacılığında soğuk zincirin kırılmaması adına büyük önem taşıyor. Bozulabilir ürünlerin herhangi bir şekilde zarar görmemesi için uygun ısı ve nem koşullarına sahip depolama alanlarında muhafaza edilmesi ya da taşınması gerekiyor. Bu alanda müşteri memnuniyetimizi sürdürmek için gerekli çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. 

Mevcut depolama tesislerimiz ve dağıtım ağımızla sürdürdüğümüz bozulabilir ürün taşımacılığını yeni ve geniş çözümlerimizi de ekleyerek devam ettirmeyi hedefliyoruz. 

Müşterilerimizin istek, ihtiyaç ve duyarlılıklarını odağa alarak, beklentileri aşan yenilikleri hayata geçirmeye ve bu alandaki başarımızı güncellemeye devam edeceğiz. Ortaya koyduğumuz bu özverinin karşılığını bize gösterilen güvenle geri alıyoruz. Bu bizim için itici güç niteliğinde. Bozulabilir kargo taşımacılığında, koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışı ile hizmet sunmaya; ürünlerin soğuk zincirin dışına çıkmadan istenilen yere ulaştırılması noktasındaki hassasiyeti ve memnuniyeti, yeni yatırımlar ile geliştirmeye devam edeceğiz. 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN