Batu Lojistik, IŞİD mağdurdu şoförlere kapılarını açtı

5 Temmuz 2014
Batu Lojistik, IŞİD mağdurdu şoförlere kapılarını açtı

Irak’ta IŞİD tarafından kaçırılan 32 Türk TIR şoförü serbest bırakıldı. Batu Lojistik rehabilitasyon döneminde Avrupa istikametli taşımalar için şoförlere kapılarının açık olduğunu belirtti.

Türkiye’nin karayolu ile gerçekleştirdiği ticarette en etkili ülke olan Irak’ta yaşananlar, bölgenin güvenliliğiyle ilgili sorunları daha da belirginleştiriyor. IŞİD tarafından 10 Haziranda 32 Türk TIR şoförü kaçırması, bölgenin güvenlikle ilgili sorunlarını gözler önüne sermişti. 23 günlük esaretten sonra serbest kalan şoförler, aynı belirsiz ortamda çalışmaya devam etmek zorunda kalabileceğini dikkate alan Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara,
yardım teklifinde bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taner Ankara, şoförlerin rehabilitasyon süresine ihtiyaç duyabileceklerini belirtti. Taner Ankara, “Biz Avrupa istikametinde taşımalar yapan bir firmayız ve bölgeyle ilgili elimizden bir şey gelmese de, şoförlerin rehabilitasyon süreçlerinde Avrupa yönünde verilecek görevlerle destek olunması taraftarıyız. Bu süreçte şoförlerin uygunluklarına göre Batu Lojistik’in kapısı da her zaman kendilerine açıktır.” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN