Bombardier Türkiye’deki yatırım ortağını belirlemek üzere

16 Eylül 2014
Bombardier Türkiye’deki yatırım ortağını belirlemek üzere

Bombardier Transportation Orta ve Doğu Avupa (CEE) Bölgesi Başkanı Dieter John, Bombardier Demiryolu Araçları Bölümü Türkiye, Doğu Avrupa ve Ortadoğu Bölgeleri Yüksek Hızlı Tren Satış Başkanı Furio Rossi ve Kanada Büyükelçisi John Holmes ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Bombardier’in Türkiye’deki yatırım ortağının belirlenmek üzere olduğu açıklandı.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2277″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

Dünyada hem uçak, hem tren imal eden tek üretici olan, sürdürülebilir mobilitede yeni standartlar belirleyen akıllı taşımacılık çözümleri ile dünyanın demiryolu teknolojilerinin lideri olan Bombardier Transportation, 16 Eylül 2014, Salı günü swisssotel’de düzenlediği basın toplantısında Türkiye pazarındaki yeni hedeflerini kamuoyu ile paylaştı.

Bombardier Transportation Orta ve Doğu Avupa (CEE) Bölgesi Başkanı Dieter John, Bombardier Demiryolu Araçları Bölümü Türkiye, Doğu Avrupa ve Ortadoğu Bölgeleri Yüksek Hızlı Tren Satış Başkanı Furio Rossi ve Kanada Büyükelçisi John Holmes ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Bombardier’in Türkiye pazarına olan bağlılığına dikkat çekildi.

20 POTANSİYEL PARTNER ARASINDAN SEÇİM YAPMAK ÜZERE

Türkiye’de yatırıma kararlı olduklarını ifaede eden Bombarider yetkilileri, bu amaçla 20’nin üzerinde potansiyel yatırım ortağıyla görüştüklerini, yakın zamanda söz konusu firmalar arasında bir seçim yapacaklarını; yatırımın yapılacağı yeri de buna göre belirleyeceklerini açıkladılar.

Türkiye’nin önümüzdeki dönem gerçekleştireceği ray projelerinde talep etmesi halinde büyük yatırımlar yapmaya hazır olduklarını belirten Dieter John, “Türkiye bizim için en heyecan verici pazarlardan biri. Ürünlerimiz Türkiye’nin uzun vadeli stratejileriyle mükemmel bir uyum sağlıyor. Şehirler arası ve bölgeler arası toplu taşımadaki dinamik gelişmeleri yakından takip ediyor ve bu projeleri desteklemeye devam etmek istiyoruz. Bu amaçla Türkiye’de uzun vadeli yatırım yapmak ve kalıcı yerel ortaklık geliştirmek istiyoruz.” dedi

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2273″ img_link_target=”_self”][vc_blockquote type=”type3″]

DİETER JOHN: Türkiye, bizim için çok önemli bir pazar. Bölgede çok ülke var, Türkiye bunlar arasında bizim için en stratejik ülkelerden biri. Türkiye’de raylı sistemlere büyük yatırım yapılacak. Trafik sorunu yaşanan Türkiye’nin çok iyi raylı sistemlere ihtiyacı var.

[/vc_blockquote][vc_column_text]

1986 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Bombardier Transportation’ın imza attığı projeler arasında; Ankara’daki ilk metro sistemi, İstanbul’a 55 BOMBARDIER FLEXITY tramvaylarının getirilmesi, İzmir’de hafif raylı transit sisteminin yapımı ve Bursa için sınıfının en iyisi olarak bilinen yüksek zeminli tramvaylar bulunuyor. Ayrıca Bombardier, Türk tedarikçilerle yakından çalışmaktadır.

Bombardier Transportation’ın Türkiye’de yeni tesisler kurmaya hazır olduğunu vurgulayan Dieter John, “İhtiyaç halinde ray araçları inşa etmek ve modern ray teknolojisini geliştirmek için Türkiye’deki ortaklarımızla mühendislik, yeni teknolojilerin üretimi, hizmetler ve filo yönetimi konularındaki derin bilgilerimizi ve küresel uzmanlığımızı paylaşmaya hazırız. Endüstrinin en geniş portfolyosu ile Türkiye’nin tüm ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunabiliriz. Metro ve hafif raylı araçlardan, bölgesel yüksek hızlı tren ve en güncel elektrikli araçlarımızla Türkiye’nin hızına hız katmaya talibiz.” dedi

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2275″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

“TÜRKİYE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PAZAR”

Bombardier Transportation Orta ve Doğu Avupa (CEE) Bölgesi Başkanı Dieter John, “Türkiye, bizim için çok önemli bir Pazar. Bölgede çok ülke var, Türkiye bunlar arasında bizim için en stratejik ülkelerden biri. Türkiye’de raylı sistemlere büyük yatırım yapılacak. Trafik sorunu yaşanan Türkiye’nin çok iyi raylı sistemlere ihtiyacı var.

Faaliyet gösterdikleri ülkelerde sadece ürün değil, komple bir çözüm paketi sunduklarını söyleyen John, “Ulaştırma problemini çözüyoruz. Bunu herkes yapamıyor. Hafif raylı sistemlerden, metroya, lokomotiften sürücüsüz sistemlere kadar ürün ve hizmet grubumuz var. Ürünlerimiz, 20-30 yıl süre çalışıyor. Bunların satış sonrası hizmetlerinin verilmesi önemli. Ürünlerimizi; bakım ve onarım hizmetlerini kolay ve pratik olarak verilecek biçimde tasarlıyoruz.” diye konuştu.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2274″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

John, şöyle devam etti: “Büyüyen şehirleri ve hızla gelişen kırsal bölgeleriyle Türkiye; toplu taşıma konusunda şu an Avrupa’nın birçok ülkesinde de yaşanan aynı zorlukları deneyimlemekte. Şehirler; kişisel ulaşımdan toplu raylı ulaşıma geçiş modeli için güvenilir ve verimli kentsel toplu taşıma sistemine ihtiyaç duyarken, bölgeler ise şehir merkezlerine hızlı banliyö trenleriyle bağlanma gereksinimi içinde. Alanında birinci sınıf ürünler sunan Bombardier, 21’inci yüzyılın gereği sürdürülebilir modern mobilite için tüm araç, teknoloji ve hizmetleri tek noktadan sağlayabilen en önemli üreticidir ve Türkiye’nin tüm ihtiyaçlarını karşılama konusundaki taahhüdünü ve bağlılığını göstermek için yatırımlarına devam edecektir.”

[/vc_column_text][vc_column_text]

PROFİL: BOMBARİDER TRANSPORTATION

Genel Merkezi Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan Bombardier Transportation, demiryolu teknolojisinde dünya lideri konumunda. Bombardier Transportation, sürekli gelişmeye odaklı stratejisiyle, bugün ve gelecek için en yenilikçi, sürdürülebilir ve uygun maliyetli demiryolu çözümleri sunuyor. Enerji, verimlilik, ekonomi ve ekoloji olmak üzere 4 önemli mihenk taşına inşa edilmiş olan BOMBARDIER ECO4 teknolojileriyle enerji verimliliği ve çevre korunmasına katkıda bulunurken operatörler ve yolcular için tren performansını geliştirmek için uğraşıyor. 60’dan fazla ülkede raylı ulaşım sistemi ve faaliyet halinde olan 100.000 aracı, Bombardier Transportation’ın proje yönetimi, teknoloji inovasyonu ve sistem entegrasyonundaki gücünü kanıtlıyor.
Dünyada hem uçak, hem de tren imal eden tek üretici olan Bombardier, sürdürülebilir mobilitede yeni standartlar belirleyen akıllı taşımacılık çözümleri sunuyor.

Genel Merkezi Kanada Montreal’de bununan Bombardier’in hisseleri Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda (BBD) işlem görmektedir ve Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya ve Kuzey Amerika Endeksleri listesinde yer alıyor. Bombardier’in 2013 yılı cirosu 18.2 milyar dolar tutarında.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR 127 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN