Brisa filo yönetimi çözümleriyle tasarruf sağlıyor

18 Haziran 2014
Brisa filo yönetimi çözümleriyle tasarruf sağlıyor

Brisa tarafından filo yönetim çözümlerini tek çatı altında birleştirmek amacıyla geliştirilen “Profleet filo yönetim çözümleri”, filo müşterilerinin operasyonel maliyetlerinde maksimum tasarruf sağlanmasına yönelik sürdürülebilir çözümler sunuyor.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Geçen yıl 25. yılını tamamlayan Brisa, Dünya ve Türkiye ticari ürünler pazarındaki gelişmeleri ve Brisa’nın bu pazara yönelik geliştirdiği hizmetleri anlattığı basın toplantısını 18 Haziran Çarşamba günü Les Ottomans Otel’de düzenledi. Brisa Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Akpulat’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda ticari ürünler pazarına ilişkin öngörüler de basın mensuplarıyla paylaşıldı.

Toplantıda katılımcılara seslenen Brisa Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Akpulat, Brisa’nın toplam cirosunun yüzde 30’unu oluşturan ticari ürünler segmentinde Bridgestone, Lassa, Bandag markaları ve son olarak kullanıcıların beğenisine sundukları “Eko” lastikleriyle pazardaki yerlerini sağlamlaştırdıklarını belirtti.

Dünya lastik pazarının 2013 yılında yüzde 4 oranında büyüdüğünü söyleyen Akpulat, 2013 yılında global ağır ticari lastik pazarının adetsel olarak 150 milyona ulaştığını belirtti. Akpulat, “2018 yılına geldiğimizde 150 milyon olan rakamın 190 milyona çıkması öngörüyoruz. Bu segment global lastik pazarının yüzde 10’unu oluşturmaktadır ki bu rakam, sektör için umut vaat edicidir.” dedi.

Türkiye’de ise toplam lastik satış adedinin, özellikle binek ve hafif ticari araç segmentlerinin etkisiyle 2013 yılında bir önceki yıla göre yüzde 12,6 artış kaydederek 20,3 milyon adete ulaştığını aktaran Akpulat, Türk lastik sektörünün son 10 yılda yüzde 50’nin üzerinde büyüdüğünü 2014 yılında bugüne kadar bir daralma yaşansa da, yılsonu büyüme beklentilerinin yüzde 3’ün üzerinde olduğunu aktardı.

[/vc_column_text][vc_blockquote type=”type3″]

Dünyada geliştirilen ilk ve tek mobil TIR bakım servisi olan Mobilfix, Profleet kapsamında sunulan hizmetler arasında önemli bir yer tutuyor. Uzun süredir üzerinde çalışılan, Brisa mühendisleri tarafından tasarlanıp hayata geçirilen Mobilfix, 2013 yılında 49 ağır ticari araç filosunu ziyaret ederek 29 servis operasyonuyla 1000’den fazla araca periyodik bakım hizmeti sundu. Mobilfix TİM İnovasyon Haftası’nda Müşteri Odaklı Hizmet İnovasyonu Ödülü’ne değer bulundu.

[/vc_blockquote][vc_column_text]

Akpulat, “Türkiye yenileme pazarında ticari ürünler pazarında da gerçekleşen karşılık, sektörel gelişmelerin etkisiyle otobüs, kamyon ve inşaat/hafriyat lastikleri (TBR) için Brisa olarak satış hedeflerimizde hala büyümeyi konuşuyoruz ve değişiklik yapmadık. Ticari ürünler pazarında gelecek 5 sene içerisinde yüzde 35 artış öngörüyoruz. Brisa olarak, Türkiye ticari lastik pazarını çok önemsiyor, her geçen gün bu segmentteki değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilmek için son teknolojiye uygun ürün ve hizmetler bütünü oluşturuyoruz. Yük taşımadan dayanıklılık ve performansa, yakıt tasarrufundan kaplama ve yol yardımına kadar birçok farklı alanda ürün ve hizmet beklentisi içinde olan müşterilerimiz, geliştirdiğimiz ürünlerle yollarına güvenle devam edebiliyorlar. Ayrıca Türkiye’de ilk defa filoların beklentilerine tam anlamıyla cevap verebilecek bir ürün ve hizmetler bütünü olan ‘360 derece danışmanlık’ olarak tanımlayabileceğimiz bir uzmanlık ve anlayışla müşterilerimize hizmet sunuyoruz.” dedi.

[/vc_column_text][vc_column_text]

PROFLEET’LE FİLO YÖNETİM ÇÖZÜMLERİ

Brisa tarafından filo yönetim çözümlerini tek çatı altında birleştirmek amacıyla geliştirilen “Profleet filo yönetim çözümleri”, filo müşterilerinin operasyonel maliyetlerinde maksimum tasarruf sağlanmasına yönelik sürdürülebilir çözümler sunuyor. Profleet’le filoların sosyal, ekonomik ve çevresel katma değerinin yükseltilmesi hedefleniyor.

Dünyada geliştirilen ilk ve tek mobil TIR bakım servisi olan Mobilfix, Profleet kapsamında sunulan hizmetler arasında önemli bir yer tutuyor. Uzun süredir üzerinde çalışılan, Brisa mühendisleri tarafından tasarlanıp hayata geçirilen Mobilfix, 2013 yılında 49 ağır ticari araç filosunu ziyaret ederek 29 servis operasyonuyla 1000’den fazla araca periyodik bakım hizmeti sundu. Mobilfix TİM İnovasyon Haftası’nda Müşteri Odaklı Hizmet İnovasyonu Ödülü’ne değer bulundu.

Brisa, “Profleet filo yönetim çözümleri” kapsamında sunduğu bir diğer hizmeti Filofix’le Türkiye’nin her noktasında ve Avrupa’da filo müşterilerine 7/24 yol yardım hizmeti veriyor. Lastik takibi ve hızlı ölçüm gibi hizmetleri ise “Aspects+” adı altında filolara sunuyor. Ayrıca Türkiye’deki ilk ProPratik mağazasıyla da ağır ticari araç sahiplerinin, lastik ihtiyaçları başta olmak üzere, ağır ticari araçlara yönelik birçok ürün ve hizmete aynı çatı altında erişebilmelerini sağlayan Brisa, müşteri memnuniyetini odağına alarak fark oluşturmak için çalışıyor.

Brisa, Ocak-Aralık 2013 döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre satış gelirini yüzde 5 artışla 1 milyar 489 milyon TL’ye çıkardı. Aynı dönemde net dönem karı ise yüzde 51 artarak 144 milyon TL olarak gerçekleşti. Brisa yurt içi cirosunda, iç pazarda reel ekonomik büyümenin oldukça üzerinde, yüzde 9’luk bir artış yakaladı. 2013 yılı toplam yenileme pazarındaki satışları ise pazarın üzerinde bir performans göstererek, çift haneli bir büyüme kaydetti. Avrupa pazarlarındaki devam eden daralma her ne kadar Brisa yurtdışı satışlarını etkilemiş olsa da, yurtiçi yenileme ve orijinal ekipman pazarlarındaki büyüme Brisa satışlarına olumlu yansıdı ve şirket genelinde cirosu yüzde 5 arttı.

BRİSA’NIN 2014 İLK ÇEYREK SONUÇLARI

Brisa, Ocak-Mart 2014 döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre satış gelirlerini yüzde 22 artışla 388 milyon TL’ye çıkardı. Şirketin aynı dönemde net dönem karı ise yüzde 92 artarak 49,6 milyon TL olarak gerçekleşti. Yurtdışı satış gelirleri ise, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 51’lik artış kaydetti.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN