CEVA Logistics, Hope Konsorsiyumu’yla mutabakat imzaladı

25 Ocak 2021
CEVA Logistics, Hope Konsorsiyumu’yla mutabakat imzaladı

CEVA Logistics, dünya genelinde COVİD-19 aşısı dağıtımıyla ilgili Hope Konsorsiyumuyla mutabakat imzaladı.

Abu Dhabi Havalimanı‘yla mutabakat imzalayan CEVA Logistics, Hope Konsorsiyumu’yla birlikte hizmet verecek. Konsorsiyum, BAE merkezli bir kamu-özel ortaklığının çatı kuruluşu konumunda ve söz konusu kuruluş, COVİD-19 aşısının dünya genelinde dağıtıma ilişkin lojistik zorlukların üstesinden gelmeyi amaçlıyor.

Hope Konsorsiyumu BAE’den hizmet veriyor

Abu Dhabi Sağlık Bakanlığı’nın öncülüğünde faaliyet gösteren Hope Konsorsiyumu, Emirlikteki lider tedarik zinciri çözüm şirketlerinden bazılarını bünyesinde topluyor. Ethiad Kargo, Abu Dhabi Limanları, Rafed (Abu Dhabi Kalkınma Holding Şirketi ADQ’nun sağlık ürünleri satın alma kolu) ve sıcaklık kontrollü Birim Yükleme Aracı firması Skycell’in yanı sıra CEVA Logistics dahil olmak üzere özenle seçilmiş bir grup uluslararası taşımacılık şirketi de bu konsorsiyumun katılımcıları arasında yer alıyor.

Konsorsiyumun kuruluş amacı, üretim miktarlarının artmasıyla birlikte taşınması gereken aşı miktarında beklenen büyük artışı karşılayabilmek. Hedefi; taşıma, talep yönetimi, kaynak bulma ve dijital teknoloji altyapısı dahil olmak üzere eksiksiz bir tedarik zinciri çözümünü dünyanın her yerinde temin etmek. Sene sonuna kadar milyarlarca doz aşı dağıtmayı planlayan Konsorsiyum, tüm üreticilerin aşılarını taşımaya odaklanmış durumda.

CEVA Logistics Operasyon Direktörü Guillaume Col konuyla ilgili şunları söyledi: “Pandeminin dünyanın her yerinde hız kesmeden yayılmaya devam etmesiyle aşının dünyanın her yerine ulaştırılması lojistik sektörünün en büyük önceliği haline geldi. Sağlık ve ilaç sektörlerinde uzmanlaşmış ekiplerimiz, aşı ve eczacılık ürünleri teslimatı konusunda geniş bir tecrübeye sahip. Sıcaklık kontrollü depolardan ve araçlardan oluşan filomuzun desteğiyle, hedefe giden yolda Hope Konsorsiyumuna destek olmaktan gurur duyuyoruz.”

CEVA Logistics yerel ve global hizmetler sunuyor

Üçüncü parti lojistik sektöründe dünya lideri olan ve küçük, orta ve büyük ölçekli çok uluslu şirketlerle çalışma kapasitesi bulunan CEVA Logistics, aşıların hem sevkıyat hem de dağıtım süreçlerine destek olmak için Kontrat Lojistiği ve Navlun Yönetim hizmetleri alanında geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN