CEVA LOJİSTİK AR-GE MERKEZİ ONAYLANDI

12 Mayıs 2017
CEVA LOJİSTİK AR-GE MERKEZİ ONAYLANDI

CEVA Lojistik Türkiye’nin Bilgi Teknolojileri Departmanı, Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 355. Ar-Ge merkezi olarak onaylandı.

Dünyanın en büyük tedarik zinciri yönetim şirketlerinden biri olan CEVA Lojistik Türkiye’nin Bilgi Teknolojileri Departmanı, Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 355. Ar-Ge merkezi olarak onaylandı. İnovasyon ve dijitalleşme çalışmalarının yürütüleceği merkez, CEVA’nın ürün ve hizmet kalitesini daha da artırırken müşterilerine de maliyet avantajı sağlayacak.

5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun ile birlikte CEVA Lojistik Bilgi Teknolojileri Departmanı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Ar-Ge Merkezi” olarak onaylandı. CEVA Ar-Ge Merkezi’nde, müşterilerden gelen talepler doğrultusunda yeni ürünler geliştirilecek, mevcut ürünlerin teknik kabiliyetleri arttırılacak ve iyileştirilecek.


CEVA Lojistik Bilgi Teknolojileri Merkezi Cost Model – Big Data projesini öncelikle 2016 yılında TÜBİTAK’ın onayına sunmuş, ardında da Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na başvurusunu tamamlamıştı. Bakanlığa bağlı hakem heyetinin gerçekleştirdiği denetimlerin ardından da CEVA Lojistik Bilgi Teknolojileri Merkezi, 24 Ocak 2017 tarihi itibari ile Türkiye’nin 355. Ar-Ge merkezi olmaya hak kazandı.

CEVA Lojistik’in kurmuş olduğu Ar-Ge merkezinde alanlarında uzman 29 kişi istihdam ediliyor. Bu sayının 2017 yılının sonuna kadar 35 kişi olması hedefleniyor.

CEVA Lojistik Balkanlar, Ortadoğu, Orta Asya ve Afrika Başkanı Fuat Adoran, “Gerek Türkiye’nin, gerek lojistik sektörünün gerekse de CEVA’nın rekabet gücünü yükselterek ilermesinin yapı taşlarından birinin Ar-Ge’ye yatırım yapmak olduğuna inanıyoruz. Artan rekabet sebebiyle Ar-Ge çalışmaları ve buna bağlı innovasyonlar fark yaratan unsurlar olacaktır. Gelecek dönemde otomasyon yatırımları ön planda olacaktır. Biz de Ar-Ge çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı daha sistematik yapabilmek için merkezimizi kurduk.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN