CHEP’in paletleri ilgi görmeye devam ediyor

22 Mayıs 2014
CHEP’in paletleri ilgi görmeye  devam ediyor

CHEP, Colgate-Palmolive şirketiyle yeni bir işbirliği sözleşmesi imzaladı.

ABD merkezli Colgate-Palmolive, Batı Avrupa ülkelerinde yaptığı gibi, bundan böyle Romanya’daki tedarik sürecinde de takaslı beyaz ahşap paletler yerine CHEP yönetimindeki doğa dostu mavi paletleri kullanarak, paletlerin geri toplanması sürecinde yaşadığı sıkıntılara son verecek.

Tüketim ürünleri, taze gıda, içecek ve otomotiv gibi sektörlerde dünyanın en büyük şirketlerine palet havuzlama çözümleri sunan CHEP, bu kez de Colgate-Palmolive ile anlaşarak firmanın doğa dostu mavi CHEP paletlerine geçiş yapmasını sağladı. Colgate-Palmolive, sözleşme kapsamında Romanya’daki depolama ve dağıtım faaliyetlerinde takaslı beyaz ahşap paletleri bir kenara bırakıp CHEP’in mavi palet havuzuna dahil olacak. İşbirliği sözleşmesi, Colgate-Palmolive’in Romanya’daki tedarik süreçlerinde ürün hasarını ve nakliye masraflarını azaltmasına, operasyon verimliliğini artırmasına ve palet kontrolünü en iyi hale getirmesine yardımcı olacak.

İş süreçlerini kolaylaştırmak ve maliyetleri azaltmak için CHEP hizmetlerini kullanmaya karar verdiklerini dile getiren Colgate-Palmolive Romanya SRL Depo ve Ulaşım Müdürü Dan Dascalu, takaslı beyaz ahşap paletlerin yarattığı sorunlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Bizim açımızdan takaslı beyaz ahşap paletleri yönetmek zordu çünkü gönderdiğimiz paletleri geri toplama konusunda sık sık sorun yaşıyorduk. Bu da her defasında yeni palet almamıza ve maliyetlerimizi yükseltmemize neden oluyordu. CHEP’in daha verimli ve uygun maliyetli bir çözüm sunduğuna inandığımız ve CHEP havuzlama sisteminin sürdürülebilirliğine bizzat şahit olduğumuz için takaslı beyaz palet sistemini geride bıraktık ve çok kısa sürede palet kalitesi ve palet geri toplamasıyla ilgili sorunlarımız ortadan kalktı. Artık kalitesiz paletlerden kaynaklanan ürün hasarlarıyla ilgili müşterilerimizden şikayet almıyoruz. CHEP’in elektronik sipariş programı Portfolio Plus™ sayesinde de siparişlerin ve palet akışlarının yönetimini kolaylaştırıyoruz. CHEP sayesinde, maliyetleri kısmamıza ve işlerimizin sürdürülebilir olmasına olanak sağlayacak şekilde daha iyi bir tedarik zinciri oluşturma imkanı bulduk. Çünkü CHEP’in havuzlama iş modeli yeniden kullanım, geri dönüşüm ve atıkların azaltılması ilkelerine dayanıyor. Biz de Colgate-Palmolive olarak yaptığımız tüm tercihlerde, ürünlerimizin sürdürülebilirliğini artırma hedefiyle dünyanın sınırlı kaynaklarını korumaya kendimizi adıyoruz.”

Romanya CHEP Ülke Genel Müdürü Gabriel Andronescu ise, Fransa, İtalya, İspanya ve Almanya dahil olmak üzere Batı Avrupa’da sürdürülen Colgate-Palmolive işbirliğinin Romanya ile birlikte daha geniş bir çerçeveye oturtulmasından gurur duyduklarını dile getirdi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Romanya ekonomisinin toparlanmaya başlamasıyla birlikte, bundan böyle CHEP hizmet merkezlerinden müşterilere teslim edilen paletlerin sayısında istikrarlı bir artışın olmasını bekliyoruz. CHEP’in misyonu, müşterilerimizin tedarik zincirlerini hızlandırmak, maliyet kontrolü ve izlenebilirlik gibi süreçlere verimlilik katan kabiliyetleri müşterilerimize kazandırmaktır. Her gün faha fazla imalatçı, perakendeci ve tedarikçinin CHEP palet havuzlama sisteminin faydalarını fark etmesiyle birlikte bu sistemin Romanya’da daha fazla büyüyeceğini umuyoruz. Colgate-Palmolive’in bize duyduğu güveni takdir ediyor ve işbirliğimizi gelecekte daha fazla büyütmeyi diliyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN