DAF, CO2 beyanını benimsiyor

13 Eylül 2018
DAF, CO2 beyanını benimsiyor

DAF Trucks, 1 Ocak 2019 itibarıyla üretim hattından çıkacak kamyonlar için Avrupa CO2 düzenlemesi beyanını benimsiyor.

DAF Trucks, 1 Ocak 2019 itibarıyla üretim hattından çıkacak kamyonlar için Avrupa CO2 düzenlemesi beyanını benimsiyor. DAF, bu yılın dördüncü çeyreğinde, yasal gereksinimlerin gerektirdiği zamandan önce onaylı CO2 değerlerini yayınlayacak.

Avrupa düzenlemeleri, Ocak 2019 itibarıyla tüm yeni 4×2 ve 6×2 ağır hizmet tipi Euro 6 kamyonların (16 ton+) fabrikadan CO2 emisyonu beyanıyla çıkmasını gerektiriyor. Diğer araç yapılandırmaları da 2020 yılında bunu takip edecek. Emisyon beyanı değerleri tek tip bir hesaplama aracı olan Vecto ile elde ediliyor. Bu durum standart haline getirilmiş ve onaylı bir prosedür gerektiriyor. Bu sayede yeni CO2 beyanı düzenlemesiyle birlikte taşıma operatörleri, yeni bir kamyon sipariş etmeden önce farklı kamyon modellerinin ve hatta üreticilerinin CO2 emisyon değerlerini kolaylıkla karşılaştırabilecek.

DAF, onaylı CO2 beyanı değerlerini yılın son çeyreğinde fiyat teklifi aşamasında ve sipariş onay belgesinde yayınlamaya başlayacak. Böylelikle DAF bayisi, müşterilerin teslim alacakları kamyonların CO2 değerlerinin nasıl olacağını müşterilere önceden bildirebilecek. Standart çekici/römork kombinasyonu veya normal kutu tipi kasalı mesleki kamyonlar için Vecto değerleri, üç tip uygulama için standart güzergahlar kullanılarak ve onaylı giriş verileri uygulanarak hesaplanıyor.

“DAF YAKIT TÜKETİMİNDE YÜZDE 7 ORANINDA İYİLEŞTİRME ELDE ETTİ”

Yönetim Kurulu üyesi ve Pazarlama ve Satış sorumlusu Richard Zink: “Gezegenimize ve gelecek nesillerimize en üst düzey özeni göstermekte kararlıyız. Bu nedenle kamyonlarımızı gelecekte daha da temiz yapma çabalarımızı sürdürmemiz gerekiyor. Kamyon satın alırken göz önünde bulundurulan en önemli unsurlardan biri yakıt tüketimidir, CO2 emisyonu da doğrudan yakıt tüketimine bağlıdır. Yeni CF ve XF’in piyasaya sürülmesiyle DAF, yakıt tüketiminde % 7 oranında etkileyici bir iyileştirme elde etmiştir. Bu iyileştirme, aynı zamanda CO2 emisyonlarında da elde edilerek bu kamyonları sektörde lider konumuna taşımıştır.” şeklinde konuştu.

AKILLI TOPEC YAPILANDIRMA ARACI

Richard Zink, “Akıllı DAF TOPEC araç yapılandırma aracımızla, halihazırda yarı römork veya üstyapı donanımını ve hatta güzergahları hesaba katarak müşterilerimizin kamyonlarına ait özel yakıt tüketim değerlerini sağlayabiliyoruz. Bu da bayilerimizin ilgili işe en uygun ve aynı zamanda en ekonomik, en çevre dostu kamyonu belirlemesini sağlıyor. İşte DAF Transport Efficiency tam olarak budur.” diyor. 

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN