Delphi Technologies’ten kamyonlara yüksek basınçlı doğal gaz enjeksiyonu!

15 Ağustos 2019
Delphi Technologies’ten kamyonlara  yüksek basınçlı doğal gaz enjeksiyonu!

Ağır vasıta araçlarında kullanılacak olan sistem, CO2 salınım değerini %20’ye kadar azaltıyor.

Dünyanın önde gelen otomotiv orijinal ekipman üreticileri için emisyon ve yakıt tasarrufu çözümleri üreten Delphi Technologies, Westport Fuel Systems ortaklığı ile geliştirdiği Westport Yüksek Basınçlı Direkt Enjeksiyonlu HPDI 2.0TM sistemini tanıttı. Ağır vasıta araçlarında kullanılacak olan sistem, CO2 salınım değerini yüzde 20’ye kadar azaltıyor. Bu miktar, yüksek basınçlı doğal gaz kullanımıyla birlikte ise yüzde 100’e kadar çıkabiliyor.

Otomotiv orijinal ekipman üreticileri için emisyon ve yakıt tasarrufu çözümleri üreten Delphi Technologies, binek ve ticari araç kullanıcılarına yönelik profesyonel çözümlerini otomotiv endüstrisine kazandırmaya devam ediyor. Son olarak Westport Fuel Systems ortaklığı ile geliştirilen Westp§ort Yüksek Basınçlı Direkt Enjeksiyonlu HPDI 2.0TM sistemini Viyana Motor Sempozyumunda tanıtan Delphi Technologies, yeni ürünüyle ağır vasıtalarda CO2 salınım değerini yüzde 20’ye kadar azaltıyor. Bu miktar, yüksek basınçlı doğal gaz kullanımıyla birlikte ise yüzde 100’e kadar çıkabiliyor.

2019 yılı Nisan ayında AB ülkelerinde her bir kamyonun 2025 yılına kadar CO2 emisyon salım değerlerinde yüzde 15, 2030 yılına kadar ise yüzde 30 düşüş sağlaması zorunluluğu duyurulmuştu. Westport HPDI 2.0TM sistemi, CO2 emisyon salım değerini yüzde 20’ye kadar azaltarak, üreticilere mevcut araçlarını 2029 yılına kadar AB düzenlemeleriyle uyumlu hale getirme imkanı sağlıyor. Sistem, mevcut teknolojiye sahip ağır vasıta ve kamyonlarda kullanılan yüksek performanslı dizel motorlarda minimum değişiklikle uygulanabiliyor.

Doğal gaz enjeksiyonuna tam uyum!

Delphi Technologies’in tescilli kontrol valfi üretim metodu ve Westport’un yenilikçi çift eşmerkezli enjeksiyon iğnesi, küçük bir pilot dizel enjeksiyonunun ardından daha büyük bir ana doğal gaz enjeksiyonunun yapılmasını sağlıyor. Özgün dizel pilot enjeksiyonu, kendiliğinden tutuşarak uzamsal olarak dağılmış çoklu ateşleme kaynakları sağlıyor, doğal gaz jetlerinin homojen bir şekilde ateşlenmesini beraberinde getiriyor. Devamındaki doğal gaz yanması da ön karışım olmadan gerçekleşiyor. Bunun sonucu olarak motor vuruntusu ortadan kalkıyor ve baz dizel motorun sıkıştırma oranı korunuyor. Doğal gaz önceden karıştırılmadığından, yakıt akışı azaltılarak güç kontrolü sağlanırken, geleneksel bir dizel motorda kısmi güç uygulaması gerekmiyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN