Demiryollarına 11.3 milyarlık yatırım

28 Haziran 2017
Demiryollarına 11.3 milyarlık yatırım

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, “Şu ana kadar bin 213 kilometre YHT hattının yapımı tamamlandı. 3 bin kilometrelik YHT ve HT hattının inşası devam ediyor.” dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Türkiye’nin dört bir yanını hızlı tren (HT) ve Yüksek Hızlı Tren (YHT) hatlarıyla birbirine bağladıklarını belirterek, “Şu ana kadar bin 213 kilometre YHT hattının yapımı tamamlandı. 3 bin kilometrelik YHT ve HT hattının inşası devam ediyor. Bununla birlikte 5 bin 277 kilometrelik YHT ve HT hattının etüt-proje çalışmalarını da sürdürüyoruz.” dedi.

Arslan, bu yıl için demiryollarına ayrılan yatırım ödeneğinin 11.3 milyar liranın üzerinde olduğunun altını çizdi. Arslan, Ankara-Afyonkarahisar-Uşak-Manisa-İzmir YHT hattında çalışmaların hızla sürdüğünü belirterek, 2019’da tamamlamayı planladıklarını söyledi. Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu projesiyle Pekin’den Londra’ya kesintisiz demiryolu projesinin en önemli halkalarından biri olan Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas YHT hattında da inşaatın devam ettiğini anlatan Arslan, “Projenin 2018 yılı sonunda tamamlanmasını öngörüyoruz.” diye konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN