Demiryollarında endütriyel internetle gelen verimlilik

3 Ekim 2014
Demiryollarında endütriyel internetle gelen verimlilik

GE Ulaşım, 23-26 Eylül tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşen Innotrans 2014 fuarında Endüstryel İnternet çözümü sunan RailConnectTM 360’ı, Türkiye’de TÜLOMSAŞ ortakılığı ile Eskişehir’de üretilen PowerHaulTM yük lokomotifini ve EvolutionTM Serisi’ni tanıttı.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

GE Ulaşım, demiryolu ve raylı sistemler müşterilerine Endüstriyel İnternetin gücü ile verimlilik sağlarken, bir yandan da lokomotif ve diğer demiryolu teknolojilerinin yerel üretimine yönelik stratejik ortaklıklar kurarak ve yatırımlar yaparak yerel ekonomilere katkı sağlamaya devam ediyor.

GE Ulaşım, 23-26 Eylül tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşen Innotrans 2014 fuarında Endüstryel İnternet çözümü sunan RailConnectTM 360’ı, Türkiye’de TÜLOMSAŞ ortakılığı ile Eskişehir’de üretilen PowerHaulTM yük lokomotifini ve EvolutionTM Serisi’ni tanıttı. Ayrıca 25 Eylül’de TÜLOMSAŞ, TCDD, İstanbul Ulaşım gibi Türk demiryolu sektörünün önemli kurumlarını biraraya getirerek özel bir toplantı düzenledi. Fuarda, bu özel etkinlik kapsamında Türkiye’deki demiryolları ve rayli sistemler endüstrilerinin daha fazla gelişmesi ve lokomotif ihracatının artırılmasına yönelik konular ele alındı.

[/vc_column_text][vc_blockquote type=”type3″]

GE Ulaşım, hem Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) hem de Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki çeşitli müşteriler için en gelişkin teknolojiye sahip PowerHaulTM lokomotiflerinin üretimi için TÜLOMSAŞ ile 2008 yılında stratejik bir ortaklık kurdu. TÜLOMSAŞ-GE Ulaşım ortaklığı kapsamında 2014’te TCDD için toplamda 10 lokomotif ve Avrupalı müşteriler için de 10 lokomotif Eskişehir’de üretilecek.

[/vc_blockquote][vc_column_text]

YEREL ORTAKLIKLAR İLE ENDÜSTRİNİN GELİŞİMİ

GE Ulaşım, hem Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) hem de Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki çeşitli müşteriler için en gelişkin teknolojiye sahip PowerHaulTM lokomotiflerinin üretimi için TÜLOMSAŞ ile 2008 yılında stratejik bir ortaklık kurdu. TÜLOMSAŞ-GE Ulaşım ortaklığı kapsamında 2014’te TCDD için toplamda 10 lokomotif ve Avrupalı müşteriler için de 10 lokomotif Eskişehir’de üretilecek. Geçtiğimiz günlerde TCDD’ye teslim edilen 5 adet PowerHaulTM yük lokomotifi ise öncelikli olarak Eskişehir, Afyon, Bilecik, Ankara gibi yük taşımacılığının yoğun olduğu hatlarda sonrasında da tüm Türkiye’de kullanılacak.

GE Ulaşım Avrupa, K. Afrika, Ortadoğu, Rusya, Türki Cumhuriyetler Genel Müdürü Gökhan Bayhan, “GE Ulaşım olarak müşterilerimiz için yerel çözümler geliştiriyor ve gerçekleştirdiğimiz stratejik ortaklıklar ve yatırımlar yoluyla pazarlarda üretim olanaklarını güçlendiriyoruz. GE Ulaşım olarak yenilikçi teknolojilerimiz ve deneyimlerimiz ile ülkemizin ihracat kapasitesine, teknolojik gelişimine ve demiryollarındaki yatırım hedeflerine katma değer sağlamaktan dolayı gurur duyuyoruz.” dedi.

[/vc_column_text][vc_blockquote type=”type3″]

GÖKHAN BAYHAN: GE Ulaşım olarak müşterilerimiz için yerel çözümler geliştiriyor ve gerçekleştirdiğimiz stratejik ortaklıklar ve yatırımlar yoluyla pazarlarda üretim olanaklarını güçlendiriyoruz. GE Ulaşım olarak yenilikçi teknolojilerimiz ve deneyimlerimiz ile ülkemizin ihracat kapasitesine, teknolojik gelişimine ve demiryollarındaki yatırım hedeflerine katma değer sağlamaktan dolayı gurur duyuyoruz.

[/vc_blockquote][vc_single_image image=”2344″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

ENDÜSTRİYEL INTERNET ÇÖZÜMÜ RAİLCONNECTTM 360

GE Ulaşım Innotrans 2014’te, ulaşım endüstrisinin önde gelen sorunlarına çözüm sağlamak amacıyla ihtiyaca göre ayarlanabilir bağlantılı yazılım çözümleri paketi olan RailConnect 360TM’ı InnoTrans’ta tanıttı. RailConnect 360TM, demiryolu operatörlerinin elle yürütülen işlemlerden kurtulmaları, bilgi akışının geliştirilmesi, verimliliğin artırılması ve maliyetlerin düşürülmesine yardımcı olmak üzereGE’nin bu alandaki uzmanlığını ve Endüstriyel İnternetin gücünü ileri bir boyuta taşıyacak.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2343″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

EVOLUTIONTM SERİSİ LOKOMOTİF İNOVASYONU

GE Ulaşım’ın endüstriye liderlik eden Evolution Serisi lokomotiflerine güç veren Evolution motoru da fuarda sergilendi. 10 yıllık ve 400 milyon dolarlık bir yatırımın ürünü olan ve 2005‘de kamuoyuna tanıtılan Evolution Serisi, güç, performans ve verimliliğin birleştiği bir lokomotiftir. Bu lokomotifler yüksek bir güvenilirlik ve düşük kullanım ömrü maliyeti sunuyor. Şu an için dünyada 5,000‘den fazla Evolution Serisi lokomotif hizmet veriyor ve bulunduğu lokasyonların çoğunda lokomotifler yerel üretimle gerçekleştiriliyor.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR 29 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN