Demiryolu Koordinasyon Kurulu oluşturuluyor

3 Haziran 2017
Demiryolu Koordinasyon Kurulu oluşturuluyor

Uyum ve işbirliğini sağlamak, bunun için gerekli kararları almak üzere Demiryolu Koordinasyon Kurulu oluşturuluyor.

 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı. Demiryolu altyapı işletmecileri, demiryolu tren işletmecileri ve diğer demiryolu işletmecileri ile Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü arasında uyum ve işbirliğini sağlamak, bunun için gerekli kararları almak üzere Demiryolu Koordinasyon Kurulu oluşturdu.

Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmeliğe göre, kurulun başında demiryollarından sorumlu müsteşar yardımcısı olacak ve kurul, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürü, Altyapı Yatırımları Genel Müdürü, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Genel Müdürü , TCDD Genel Müdürü ve TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü’nden oluşacak.

Kurulun görevleri ise demiryolu politikaları geliştirmek, sektörü izleyerek sürdürülebilir bir yapı kazanması için teklif hazırlamak, sektörün yatırım ihtiyacıyla ilgili çalışmalar yapmak ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı’na sunmak; bakan tarafından verilen benzeri görevleri yapmak olarak açıklandı.

Kurul, 6 ayda bir olağan toplantılar yapacak ve önemli bir durumun olması halinde ise kurul başkanının çağrısı veya en az iki üyenin yazılı talebiyle, belirtilen gündemle olağanüstü de toplanabilecek.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN