DHL Supply Chain Türkiye’ye ödül

15 Şubat 2021
DHL Supply Chain Türkiye’ye ödül

Dhl Supply Chain Türkiye, 2020 yılı müşteri memnuniyetinden yüksek not aldı!

DHL Supply Chain Türkiye, yılın her çeyrek döneminde 6 farklı sektörde faaliyet gösteren müşterileri üzerinde yaptırdığı memnuniyet anketinde, mükemmelliği temsil eden 81 başarı skoruna ulaştı.

 Müşteri memnuniyetini her yıl 4 kez ölçümlüyor

Global lojistik sektörünün lider markası DHL’in, tedarik zinciri ve lojistik hizmetleri şirketi DHL Supply Chain Türkiye, her yıl 3’er aylık periyodlarda 4 kez tekrarladığı “Müşteri Deneyimi Anketi”nin 2020 yılı son çeyrek sonuçlarını açıkladı.

Müşterilerinden alınan farklı formatlardaki geri bildirimler sayesinde, gelişime açık alanların görülmesine imkan sağlayan çalışma, DHL Supply Chain tarafında titizlikle değerlendiriliyor. Önde gelen global şirketler tarafından uygulanan ve takip edilen bir sisteme sahip olan araştırma, sektörde önemli bir derecelendirme olarak kabul görüyor.

Türkiye müşteri memnuniyetinde hep daha iyiyi hedefliyor

DHL Supply Chain Türkiye İş Geliştirme Direktörü Ömür Özkardeşler, yaptığı açıklamada bu araştırmanın daha iyiye ulaşma hedeflerinde en önemli destek aracı olan CXM’in (Customer Experience Management) sağladığı iletişim kanalının müşterilerinin bağlılığını artırmaktaki rolüne dikkat çekti. Müşteriden daha çok partner olarak gördükleri iş ortaklarının memnuniyet derecelendirmelerinin, kendileri için çok değerli geri bildirimler içerdiğinin altını çizdi.

70 ve üzeri skorun mükemmelliği temsil ettiği araştırmanın 2020 yılının son çeyreği sonuçlarında 81 gibi yüksek bir NPS (Net Promoter Score) sonucuna ulaşan DHL Supply Chain Türkiye, her çeyrek skor hedefini yükselterek kendisiyle yarışmaya devam ediyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN