DHL ve Airbus, yedek parça nakliyesi için kontrat imzaladı

7 Temmuz 2014
DHL ve Airbus, yedek parça nakliyesi için kontrat imzaladı

Airbus, A320 ailesine ait uçak parçalarının 2015 başlarında gerçekleşmesi planlanan nakliyesi için, DHL’i tercih etti.Uçağın ABD’de monte edilmesi için 80 bin tonluk navlun hacmi gerekiyor.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Hava ve deniz yolu kargo taşımacılığında dünya lideri DHL Global Forwarding, uçak üreticisi Airbus ile kontrat imzaladı. Bu kontrat ile A319, A320 ve A321 uçak yedek parçaları, Airbus’ın Hamburg-Almanya’daki üretim yerinden, Mobile – Alabama’da bulunan son montaj hattına nakledilecek. DHL, hava, deniz ve karayolu nakliyesi ile 2015 yılının başında çok modlu bir taşımacılık çözümünü de sunmayı planlıyor.

DHL Global Forwarding Orta Avrupa CEO’su Volker Oesau konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hassas uçak parçalarının deniz ve hava nakliyesini gerçekleştirirken kargo uçaklarında ve gemilerindeki güvenlik kleransına, zeminin düzlüğüne ve sınırlı ivme güçleri gibi özel hususlara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti ve “Airbus’ın bu görevi bize vermesinden mutluluk duymaktayız. Bu kontrat, ağır kargo nakliyelerinde ve karmaşık tedarik zincirleri dâhilindeki çok modlu taşımacılıklarda deneyimimize daha ileri safhada önemli hususları kazandıracaktır.” şeklinde konuştu.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Volker Oesau, şöyle devam etti:
“Uçak yedek parçalarının hassas olması nedeniyle, nakliye prosesi de zorlu bir süreç olmaktadır. Bu nedenle parçalar, özel olarak tasarlanmış olan nakliye raflarına sabitlenecektir.

Airbus ve DHL arasındaki anlaşma, uçağın arka gövdesi, kanatları ile dik ve yatay kuyruk kanatları dahil olmak üzere ana uçak yedek parçalarının taşınmasını ve bu sevkiyatlar sırasında hava ve deniz yolunun kullanılmasını içermektedir. Bu ana yedek parçalar, Airbus’ın Hamburg’daki yerinden konteyner gemisi ile sevk edilmek üzere, yüklenecekleri yer olan Bremerhaven’a, koster ile gönderilecektir. Mobile’a vardıktan sonra, Brookley’de yer alan Mobile Aeroplex’deki son montaj hattına teslim edilmeleri için kamyonlar devreye girecektir.”

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1980″ img_link_target=”_self”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN