Dünyanın en büyük A380 Boeing 777 filosu Emirates’de

14 Temmuz 2014
Dünyanın en büyük A380 Boeing 777 filosu Emirates’de

Filosuna ellinci A380 uçağını ekleyen ve 2010 yılından itibaren yüzde 71’lik kapasite artışı sağlayan Emirates, dünyanın en büyük uluslararası havayolu şirketi olarak konumunu pekiştiriyor.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Emirates’in tamamı geniş gövdeli uçaklardan oluşan filosu 224 uçağa yükselerek dünyanın en büyük A380 ve en büyük Boeing 777 filosu haline geldi.

Ağustos başında hizmete girecek ellinci A380 uçağının seferleri de dahil olmak üzere Emirates, Los Angeles’tan Auckland’a uzanan dünyanın dört bir yanındaki 145 noktaya uçuş hizmeti sunacak. Nisan 2010’dan bu yana Emirates her biri A380 ve Boeing 777 olmak üzere 96 yeni uçak teslim aldı. Koltuk doluluk faktörünü yüzde 80 civarında tutmayı başaran Emirates, bu dönemde küresel ağına 48 yeni şehir ekledi.

Emirates Havayolu Başkanı Tim Clark, “Emirates, büyük ihtimalle havayolu tarihinde görülmemiş bir hızla geçtiğimiz 4 yılda inanılmaz bir büyüme gösterdi. Yüksek koltuk doluluk oranları ve kârlılık elde ettik. Bu, birinci sınıf ürünümüzün gücünü göstermekle birlikte Dubai’yi dünyaya ve dünyadaki şehirleri Dubai üzerinden birbirine bağlayan küresel merkezimize dayanan etkin iş modelimizi de ortaya koymaktadır.” dedi.

[/vc_column_text][vc_blockquote type=”type3″]

TIM CLARK: A380 bizim için büyük bir başarıdır ve bu başarı güçlü müşteri ilgisi ve uçağı hizmete aldığımız bütün hatlarda yüksek koltuk doluluk oranları ile açıkça görülmektedir. A380 ana rotalarda müşteri taleplerini karşılamamıza yardımcı oldu, yoğun havalimanlarında daha etkin şekilde faaliyet gösterebilmemizi sağladı ve ayrıca uçuş deneyimini yeniden tanımlayan yepyeni uçuş konseptlerini müşterilerimizle buluşturdu.

[/vc_blockquote][vc_column_text]

Tim Clark, şunları söyledi: “A380 bizim için büyük bir başarıdır ve bu başarı güçlü müşteri ilgisi ve uçağı hizmete aldığımız bütün hatlarda yüksek koltuk doluluk oranları ile açıkça görülmektedir. A380 ana rotalarda müşteri taleplerini karşılamamıza yardımcı oldu, yoğun havalimanlarında daha etkin şekilde faaliyet gösterebilmemizi sağladı ve ayrıca uçuş deneyimini yeniden tanımlayan yepyeni uçuş konseptlerini müşterilerimizle buluşturdu. Bununla birlikte teslimat programımızda bir artış gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz ve 2017’nin sonuna doğru mevcut ve yeni A380 rotalarımızı destekleyen 90’a yakın A380’e sahip olacağız.”

EN BÜYÜK A 380 OPERATÖRÜ

5 kıtada 27 havalimanına hizmet sunan, ticari havayolu şirketleri arasında en büyük A380 rota ağına sahip Emirates’in Dubai-Los Angeles rotası ise dünyanın en uzun A380 uçuş rotası. 2014 yılının sonunda, 16 Temmuz’da Kuveyt, 21 Temmuz’da Bombay, 1 Eylül’den itibaren Frankfurt, 1 Ekim’den itibaren Dallas, 1 Aralık’tan itibaren San Francisco ve 3 Aralık’tan itibaren Houston uçuşlarıyla Emirates’in A380 hizmeti sunduğu destinasyon sayısı 33’e çıkacak.

Emirates Havayolu’nun A380 uçaklarından oluşan filosu bugüne kadar 27,5 milyon yolcu taşıdı, 68.800’ün üzerinde yolculuk yaptı ve 405 milyon kilometrenin üzerinde uçuş gerçekleştirdi. Emirates A380 uçakları aynı zamanda test ve tur amaçlı olarak dünya çapında 40 havaalanını ziyaret etti.

Emirates’in A380 filosunda özel olarak eğitilen 10 binin in üzerinde kabin görevlisi ve 900 uçuş kabini personeli bulunuyor.

Emirates’in siparişleri arasında 90 adet yeni A380 dahil olmak üzere 299 büyük gövdeli uçak yer alıyor ve uçak üretim tedarik zinciri üzerinde binlerce kişiye sürekli istihdam olanağı sağlıyor. Bu yeni jetlerin büyük bir kısmı Emirates’in mevcut filosundaki daha eski uçakların yerini almak üzere satın alınıyor.

Yolcularına en iyi uçuş deneyimi sunmak isteyen Emirates’in öncelikleri arasında modern ve daha verimli uçaklar yer alıyor. Endüstri ortalaması 140 aya göre Emirates filosunun ortalama yaşı 74 aydır.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN