“E-ticaret müşterilerimize hızlı çözümler sunabiliyoruz”

20 Mayıs 2021
“E-ticaret müşterilerimize hızlı çözümler sunabiliyoruz”

Artış gösteren e- ticaret hacmi, lojistik alanında istihdam yarattı.

Pandemi ile birlikte artış gösteren online alışverişler pek çok sektöre can veriyor. Resmi rakamlara göre süreçte 3 kat büyüme gösteren e-ticaret hacmi, lojistik sektöründe istihdam fırsatı yarattı.

Pandemi ile birlikte lojistik sektöründe artan iş hacmine dikkat çeken Özgü Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Özyılmaz “Sektör raporlarına göre artan iş hacmi beraberinde daha geniş depolama alanları, daha hızlı ve efektif bir süreç yönetimi, daha fazla çalışan gibi önemli ihtiyaçlar doğurdu. Tüketici kapısına gelen kargo görevlisinin çalıştığını görebiliyor ancak üretimden kargolamaya kadar işleyen süreç yoğun bir emek ve iş gücü gerektiriyor.” diye konuştu.

Lojistik sektöründe oluşan iş gücü ihtiyacı için alternatif iş modelleri geliştiren Özgü Grup adına konuşan Muharrem Özyılmaz, “Lojistik konusundaki tecrübelerimiz ışığında uzun yıllardan bu yana sektörün insan kaynakları ihtiyacına alternatif çözümler üretiyoruz. Katma Değerli Hizmetler başlığı altında sunduğumuz manipülasyon, hat besleme ve paketleme hizmetlerini içeren ürünümüz ve esnek iş gücü hizmetimiz ile e-ticaret müşterilerimize hızlı çözümler sunabiliyoruz.” dedi.

“Sektöre ivme kazandırmayı hedefliyoruz”

Nihai tüketici için e-ticarette en önemli konulardan birinin hız olduğunun altını çizen Muharrem Özyılmaz, “Tüketicilerine hızla ulaşmak isteyen müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun olarak Mart 2020’den bu yana istihdamımızı % 20 artırdık. 3 bin 500’ü aşan çalışanımız ile müşterilerimizin dönemsel taleplerini karşılıyor, onları ek maliyetlerden koruyabiliyoruz.”

,Pandemi sürecinde yatırımlarını artırdıklarını belirten Özyılmaz “İstihdam konusunun yanı sıra, depolama alanlarına da yatırımlarımızı sürdürüyoruz. 70’e yakın lokasyonda sürdürdüğümüz lojistik faaliyetlerimiz çerçevesinde 20 farklı ilde, 400.000 m2’yi aşan kapalı depo alanı kapasitemizi 2021 yılı içinde geliştirmeyi planlıyoruz. Bu sayede sektöre ivme kazandırmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN