FiLOTÜRK, C2 Yetki Belgesi’ni aldı

14 Eylül 2020
FiLOTÜRK, C2 Yetki Belgesi’ni aldı

Yaptığı çekici ve treyler yatırımlarıyla kiralama hizmeti başlatan FİLOTÜRK, C2 Yetki Belgesi’ni de aldı.

Bir yenilikle çekici ve treyler hizmeti başlatan FİLOTÜRK, C2 Yetki Belgesi’ni de aldı Bu sayede Filotürk’ün benzersiz avantajları ile uluslararası ve yurtiçi ticari amaçla taşımacılık yapacak müşterileri, FİLOTÜRK’ün C2 Yetki Belgesi’nden de faydalanarak maliyetlerini minimize edip, işlerine yoğunlaşacaklar.

Bir süre önce yaptıkları yatırımlarla ilgili bilgi veren Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, “Üç yıl içerisinde lojistik sektöründe olmaktan daha çok lojistik tedarikçisi olacağız.” açıklamasında bulunmuştu.

Eyüp Bartık, FİLOTÜRK kapsamındaki vizyonlarını şöyle özetlemişti:

“Lojistik sektöründe araç yatırımı büyük sermaye gerektiriyor. Sermaye tarafında bir çok firma hem sermayesini bağlayıp hem de ikinci elde bu süreci yönetemeyebiliyor. Tamir, bakım giderleri ve diğer giderler yük oluşturuyor. Biz ise araç yönetimi konusunu çok iyi biliyoruz. Hem yeni alımda, tamir bakımda ve ikinci el tarafında süreci iyi yönetiyoruz. Aslında bunun avantajını nakliyeci meslektaşlarımıza yansıtmak için bu işe yöneldik. Şu anda üç önemli görüşmemiz var. Haziran sonu itibarıyla el sıkışacağız.

Bizim, Filotürk diye bir araç kiralama şirketimiz var. Oradan araç kiralamaya devam edeceğiz. Son olarak aldığımız araçları kiraya vereceğiz. Çünkü biz araç operasyonunu iyi yönettiğimizi düşünüyoruz. Yeni aldığımız araçlarla 400 adetlik bir araç sayısına ulaşmış oluyoruz. Son olarak aldığımız 165 adet treyleri de yıl sonuna kadar 250’ye tamamlayacağız.

Sektör tedarikçisi anlamında şunu iddia ettim ve etmeye de devam ediyorum: Bu sektör, meşakkatli bir sektör. Ben, bu sektörün üçüncü kuşağındayım. Dedem ve babam bu sektörden geliyor. Çocuklarım da bu sektör için yatırım yapıyorlar. Biz, bu işe varıyla yoğuyla inanan bir aileyiz. İşimizi severek yapıyoruz. Meslektaşlarımızın da çok meşakkatli bir süreçten geçtiğini, onların her şeyin en iyisini hakettiğini düşünüyorum. Tüm dünyada ve Avrupa’da rekabet gücünü artırmak için onlar avantajlar sunmaya gayret ediyorum. Kiralama bunun bir bölümü. Birçok alanda sektöre destek sağlayacak iş birliği olacak. Gelecekte, onların rekabet gücünü artıracak, önünü açacak çalışmalar da yapıyoruz.

“Avrupa’nın tedarik zincir merkezi olduğumuzu iddia ediyorum. Çok hızlı ulaşabiliyoruz.”

“Yılın başında, hem çekici hem de treyler tarafında ciddi bir yatırım yapıp, ülkenin de koşmasına destek olalım, biz de ülkemizle birlikte koşalım diye düşünmüştük ama şubat ayında covid salgını belirtilerini gösterdi. Bu sürece rağmen yatırıma devam ediyoruz. Öncelikle ülkemize güveniyoruz. Böyle bir dönemde yatırım yapmanın ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Destek anlamında bu süreci devam ettirmeye kararlıyız.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN