FleetGO, ısıya duyarlı ürünlerin taşınmasında nakliyecilerin yanında

1 Mart 2021
FleetGO, ısıya duyarlı ürünlerin taşınmasında nakliyecilerin yanında

FleetGO’nun sıcaklık izleme çözümü, ısıya duyarlı zorlu teslimat gereksinimlerini karşılıyor.

Nakliye şirketleri, ısıya duyarlı ürünlerin taşınmasına yönelik gereksinimleri karşılarken, aynı zamanda risklerin ve beklenmedik aksaklıkların önüne geçilmesi gerekiyor.

FleetGO’nun sıcaklık izleme çözümü, ısıya duyarlı zorlu teslimat gereksinimlerini karşılamanıza yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış durumda.

Taşımacılık, daima ekonomiyi ayakta tutan en önemli sektörlerden biri olduğu biliniyor. İçinde bulunduğumuz pandemi koşulları, bu sektöre olan bağımlılığı daha açık bir şekilde ortaya koydu. Doğru araç takip partneri seçimi, başta ilaç ve gıda üreticileri olmak üzere soğuk zincir taşımacılığı yapan tüm şirketlerin en fazla odaklanması gereken konular arasında yer alıyor.

Söz konusu seçim, şirketlerin yönetmeliklere uymasını sağlayacak, kayıplarını azaltacak, taşımacılık işlemlerini kolaylaştıracak ve elde edilen değerli veriler ile ısıya duyarlı ürünlerin güvenle taşınmasını sağlıyor.

Araç takip şirketleri çoğunlukla, güvenilir bir veri kaydı için önemli olan gerçek ortam havası sıcaklıklarını değil, yalnızca fandan çıkan hava sıcaklığını izlemektedirler. FleetGO’nun Sıcaklık İzleme sistemi ise kapıların açılma ve kapanmalarının neden olduğu soğuk ve sıcak hava dalgalanmalarının etkisi de dahil olmak üzere, farklı soğutma alanlarındaki gerçek ortam hava sıcaklıklarını kaydediyor. Kablosuz sensörler ve merkezi bir iletişim ünitesinden oluşan sistem; aracın veya dorsenin hareketli ya da hareketsiz olmasına bakmaksızın ortam sıcaklığını kesintisiz olarak raporlayabiliyor.

FleetGO’nun sıcaklık izleme çözümü, sıcaklığa duyarlı olan zorlu teslimat gereksinimlerini karşılamanıza yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış. Bu sistem, kamyonlar ve treylerlerdeki mobil soğutmalı bölmelerle ilgili kritik verileri görüntülemeyi ve kontol edilmesini sağlıyor. Taze, dondurulmuş ya da farmasötikler gibi hassas ürünler taşımalarında FleetGO, doğru ve güvenli bir şekilde teslimat yapılmasını sağlıyor.

FleetGO ile sıcaklığa duyarlı malların bozulmasını önlemek için farklı bölgelerdeki treylerin sıcaklığını 7/24 gerçek zamanlı olarak izlerken aynı zamanda ve sıcaklık verilerini saklayarak Hazard Analysis and Critical Control Point /Tehlike Analizleri ve Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) uyumluluğunu yerine getirmek mümkün. Filo yöneticileri ve sürücüler, sevkiyat süresince kat edilen mesafeler ve gerçekleştirilen duraklamalar ile olası sıcaklık değişimlerini görebiliyorlar. Böylece soğutma duruşlarının gerekli olabileceği zamanları kolayca tahmin edebiliyorlar. Buna ek olarak FleetGO’nun gerçek zamanlı uyarıları ile olası aksaklıkları takip ederek ürünleri güvenle taşımak mümkün.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN