Gefco Grup ilk altı ayda 2.1 milyar Euro ciro elde etti

30 Eylül 2014
Gefco Grup ilk altı ayda 2.1 milyar Euro ciro elde etti

Sanayi lojistiği alanında dünyanın öncü şirketlerinden biri olan, Avrupa’nın otomotiv lojistiği alanındaki lider şirketi GEFCO Grup 2014 senesinin ilk yarısında rekor düzeyde ciroya ulaştı.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Sanayi lojistiği alanında dünyanın öncü şirketlerinden biri olan, Avrupa’nın otomotiv lojistiği alanındaki lider şirketi GEFCO Grup 2014 senesinin ilk yarısında rekor düzeyde ciroya ulaştı. GEFCO’nun 2014’ün ilk yarısında cirosu geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 6.9’luk bir artış göstererek 2.1 milyar Euro olarak kaydedildi. İlk yarıda mevcut işletme gelirleri 53.9 milyon Euro’ya; net kar da yüzde 60 artarak 32 milyon Euro’ya ulaştı.

GEFCO Grup Yönetim Kurulu Başkanı Luc Nadal sonuçlarla ilgili açıklamasında,”2014’ün ilk yarısında kaydedilen bu olumlu sonuçlar grubun müşterilerinin tedarik zincirlerini optimize etme ve zorlayıcı ekonomik koşullara rağmen daha rekabetçi olmalarına yardımcı olma konusundaki uzmanlığının ve yetkinliklerinin tüm dünyada kabul edildiğinin bir göstergesidir.”dedi.

2014’ün ilk yarısında büyük uluslararası müşterilerden ve orta ölçekli işletmelerden elde edilen ciro- PSA Peugeot Citroen hariç- toplamda 1 milyar EUR’yı aştı ve toplam cironun %54.3’ünü oluşturdu. Bu oran geçen senenin aynı döneminde %46.5 olarak gerçekleşti.

MÜŞTERİ PORTFÖYÜNÜN ÇEŞİTLİLİĞİ SÜREKLİ ARTTI

Grubun büyümesi, çeşitlilik stratejisi ve bu stratejinin uygulanmasındaki başarının önemini yansıtıyor.

1949 yılında PEUGEOT’nun fabrikalar arası nakliye işlemlerini yürütmek için kurulan GEFCO, lojistik operatörleri için en karmaşık ve zorlayıcı sektör olarak kabul edilen otomotiv sektöründe doğdu. O günden bugüne GEFCO benzersiz bir entegre lojistik hizmet yelpazesi oluşturdu; her geçen gün büyüyen global ekonomi ortamında yürütme planları ile çok modelli taşımacılık optimizasyon planları tasarladı.

GEFCO’nun bu uzmanlığı günümüzde başlıca müşterileri arasında en büyük otomobil üreticilerinin yer almasında en büyük etken oldu. GEFCO Grup Avrupa’da Bitmiş Araç Lojistiği alanında bir numara. GEFCO General Motors’un 4PL* ortağı olarak GM’in Avrupa ve Rusya’daki tedarik zincirinin kapsamlı yönetimini üstleniyor. Sözleşme kapsamında ayrıca yılda bir milyondan fazla aracın nakliyesini gerçekleştiriyor.

ULUSLARARASI BÜYÜME ARALIKSIZ DEVAM ETTİ

2014’ün ilk yarısında, GEFCO tarafından Asya, Rusya ve Avrupa arasında gerçekleştirilen lojistik akışlar katlanarak arttı. GEFCO’nun Asya ve Avrupa arasında yeni başlattığı kapıdan kapıya demiryolu taşımacılığı hizmeti Rusya, Kazakistan, Beyaz Rusya, Özbekistan, Almanya ve Macaristan da dahil bir düzineden fazla ülkeye taşımacılık hizmeti sunulmasını mümkün kılıyor ve GEFCO’nun büyümesi için benzersiz bir araç görevi görüyor.

2014’ün ilk yarısında alınan olumlu sonuçlar, GEFCO’nun 2020’de 8 milyar Euro ciroyu hedef alan sürdürülebilir büyüme stratejisinin uygulanmasında ileriye dönük olarak önemli bir adımı teşkil ediyor.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN