Gök-Bora’dan Sefa Ezgin, Yılın Lojistik Profesyoneli Ödülü aldı

6 Nisan 2017
Gök-Bora’dan Sefa Ezgin, Yılın Lojistik Profesyoneli Ödülü aldı

“Lojistikte Yılın Başarı Ödülleri” töreninde, başarılı çalışmalarından dolayı Sefa Ezgin, ‘Yılın Lojistik Profesyoneli’ Ödülü’ne layık görüldü.

 

“2017 – Yılın Lojistikte Başarı Ödülleri” İstanbul Hilton Bomonti otelde sahiplerini buldu. 2. Ekonomi ve Lojistik Zirvesinin gala yemeğinde düzenlenen “Lojistikte Yılın Başarı Ödülleri” töreninde, başarılı çalışmalarından dolayı Sefa Ezgin, ‘Yılın Lojistik Profesyoneli’ Ödülü’ne layık görüldü.

14 kategoride verilen oylama sonucunda, ödülü Gök-Bora Lojistik Pazarlama, Satış, CRM ve Nakliye Satın alma Müdürü Sefa Ezgin, UTA Lojistik Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Cem Kaçmaz’dan aldı.

Düzenlenen törenden sonra konuşan Sefa Ezgin, “Ekonomi ve Lojistik Zirvesi gibi prestijli bir organizasyondan aldığım bu ödüle layık görüldüğümüz için çok mutlu ve gururluyuz. Bu ödülü, tüm çalışma arkadaşlarım adına alıyorum. Ayrıca, bu ödül daha kaliteli hizmet sunma çabalarımızın somut birer karşılığı olarak bizleri gururlandırıyor, daha çok motive ediyor.” dedi.

Gök-Bora Lojistik olarak, kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak üzere sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Öncelikli hedefimiz, çalıştığımız firmaların bizi hizmet sağlayıcısının ötesinde maksimum değer oluşturan stratejik bir ortak olarak konumlandırmalarıdır. Bizi bu ödüle layık görenlere sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.
PROFİL: Sefa Ezgin

Gök-Bora Lojistik Pazarlama ve Satış Müdürü Sefa Ezgin2008 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi, İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Lojistik Yönetimi ve Ulaştırma alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Lojistik sektörüne 2009 yılında Gök-Bora Lojistik’te başladı. 2009-2013 yılları arasında ise yine aynı şirkette İntermodal sisteminin kurulması dahil olmak üzere, Yurt Dışı Satış, Operasyon şefliği olmak üzere farklı görevleri yürüttü. 2014 yılından bu yana Gök-Bora Lojistik’te Pazarlama, Satış ve CRM Müdürü olarak görev yapıyor.

Lojistik sektörü konularını ele alarak yazdığı makaleler Türkiye’de yayın yapan dergi ve İnternet sitelerinde yayınlandı. Türkiye’de lojistik eğitimi veren meslek liseleri ve üniversitelere “Lojistik Kariyer” ve “ Yolda Öğrendiklerim “ konulu seminerler verdi. Halen Satınalma Dergisi’nde Lojistik üzerine makaleler yazıyor. Profesyonel iş hayatı dışında, eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projelerine de gönül veren, aynı zamanda eski bir milli basketbolcu olan Ezgin, iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

Gök-Bora Lojistik Pazarlama ve Satış Müdürü Sefa Ezgin.

 

İLK YILDA YÜZDE YÜZ ELLİ BÜYÜME SAĞLADI

2014 Yılı başında Pazarlama Biriminin başına geçen ve olarak temel yapıtaşı olarak “etkin ekip çalışması ve alanda uzmanlaşma” olarak belirleyen Ezgin, bu doğrultuda, pazara daha yakın olabilmek adına “Kiralık Departmanı” kurdu. Departmanın kurulmasıyla beraber ilk yılında yüzde 150’ye yakın bir büyüme sağladı. Avrupa yakasını 3 farklı bölgeye ayırıp bölgeler segmantasyonu gerçekleştirdi. Bununla birlikte hızlı bilgi akışını sağmak adına Müşteri temsilciliğini İhracat ve İthalat olarak iki bölüme ayırdı ve Müşteri Çözüm Merkezi ve Key Account departmanını kurdu. Yapılan, değişikliler sonrasında, pazarlama departmanı 2016 sonunda (yeni hat- filo –  cirosal bazda yüzde 41,1 ‘lik bir büyümenin gerçekleşmesini sağladı.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN