Goodyear, kamyon yarışlarına 10 yıldır lastik sağlıyor

20 Mayıs 2014
Goodyear, kamyon yarışlarına  10 yıldır lastik sağlıyor

Goodyear; Avrupa’da Formula 1’den sonra en çok seyirci çeken Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’na 10 yıldır kamyon lastikleri tedarik eden tek marka oldu.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Goodyear; Avrupa’da Formula 1’den sonra en çok seyirci çeken yarış serisi olan kamyon yarışlarında, organizasyonu yürüten Truck Race Organization-Kamyon Yarışı Organizasyonu (TRO) ile işbirliğini 2014 yılında da devam ettiriyor. 24 Mayıs’ta İtalya’nın Misano şehrinde gerçekleştirilecek olan sezonun ilk yarışıyla Goodyear, kamyon yarış lastikleri tedarikçiliğinde onuncu yılını dolduracak. Goodyear, 9 seriden oluşacak FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nda tüm takımlara 315/70R22.5 ebadındaki kamyon lastiklerini tedarik ediyor.

Bir yarış kamyonu 5,5 ton ağırlığında olup, saatte 160 km hıza ulaşabiliyor. Bu sebeple, lastikler yarışta hayati bir role sahip. Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası serilerinin yönetici kuruluşu Federation Internationale de l’Automobile (FIA) tarafından onaylanan tek lastik olan Goodyear kamyon lastikleri, en zorlu koşullarda mümkün olabilecek en iyi performansı sunmak için özel olarak geliştirildi.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Goodyear EMEA Bölgesi Ticari Lastikler Pazarlama Direktörü Boris Stevanovic, “Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nda kamyon yarış lastikleri tedarikçisi olarak onuncu yılımızı kutlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yarışlar, lastiklerimizin en zorlu şartlarda sürüş kalitesini kanıtlamak ve yarışlar için geliştirilen yeniliklerin, standart kamyon lastiklerimizde yeni teknolojilerin önünü nasıl açtığını göstermemizi sağlayan muhteşem bir platform.” dedi.

Bu sezonun Goodyear Kamyon Yarış lastiklerinin, yarışa katılan ekiplere yalnızca yüksek performans sunmakla kalmadığını belirten Stevanovic, “Lastiklerimiz, aynı zamanda daha zorlu zeminlerde yuvarlanma direnci ve harici gürültü için kamyon lastiklerine verilen yeni AET R117 onayının gerekliliklerini de karşılıyor” dedi.

[/vc_column_text][vc_column_text]

2014 FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası Yarış Takvimi

• 24 – 25 Mayıs : Misano Adriatico – İtalya
• 7 – 8 Haziran : Navarra – İspanya
• 21 – 22 Haziran : Nogaro – Fransa
• 4 – 6 Temmuz : Red Bull Ring – Avusturya
• 18 – 20 Temmuz : Nürburgring – Almanya
• 30 – 31 Ağustos : Most – Çek Cumhuriyeti
• 20 – 21 Eylül : Zolder – Belçika
• 4 – 5 Ekim : Jarama – İspanya
• 11 – 12 Ekim : Le Mans – Fransa

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1559″ img_link_target=”_self”][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR 2 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN