Grupaj Lojistik’in sahibi Akandere yaşamını yitirdi

19 Ocak 2018
Grupaj Lojistik’in sahibi Akandere yaşamını yitirdi

Lojistik ve gümrükleme sektörünün köklü firmalarından Grupaj Lojistik’in sahibi, Hasan Akandere, dün akşam Almanya’da yaşamını yitirdi.

Hürriyet Gazetesi’nden Deniz Gökçe’nin haberine göre, mali sıkıntıya giren işadamı Akandere’nin piyasaya 300 milyon lirayı aşkın borcu olduğu belirtiliyor.

Alman polisi henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Evli üç çocuk babası olan Akandere’nin cenazesi toprağa verilmek üzere Türkiye’ye getirilecek.

MAL VARLIĞI DA VAR

Akandere’nin cenazenin pazartesi günü Türkiye’ye getirilmesi bekleniyor. İşadamı Akandere’nin cenazesinin getirilmesi için iş adamı dostlarının devreye girdiği öğrenildi. Akandere’yi yakından tanıyan bir isim, “Hasan Bey’in piyasaya ve bankalara borcu var ama bunları karşılayacak mal varlığı da var. Ancak nakde dönüşmeyince ve bankalar filan da üstüne gelince bunalıma girdi” dedi.

EV SAHİBİ BULDU

Akandere, Almanya’da bir dostuna ait olduğu belirtilen evde kalıyordu. Dün akşam saatlerinde bu evde yaşamına son veren Akandere’nin cesedi, evin sahibi tarafından bulundu.

O YATIRIM ZORA SOKTU

Akandere’ye ait şirketlerin yaşadığı mali sıkıntının, bir süre önce satın aldıkları yüzlerce TIR’dan kaynaklandığı belirtildi. Akandere’ye ait şirketlerde 600’e yakın kişinin çalıştığı kaydedildi.

1992 yılından beri 450 aracıyla kara, deniz, hava ve demiryolu taşımacılığında hizmet veren Grupaj Servis, 220 ilyon TL borcunu ödeyemeyince zor duruma girmişti. Kurulduğu yıldan beri kara, deniz, hava ve demiryolu taşımacılığında nakliye, gümrükleme, depolama hizmetleri sunan firmanın sahibi ise işadamı Hasan Akandere idi.

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN