Honeywell’in barkod okuyucuları verimliliği arttırıyor

12 Haziran 2014
Honeywell’in barkod okuyucuları verimliliği arttırıyor

Honeywell’in özellikle antrepo çalışanlarına yönelik geliştirdiği Granit 1280iFR, barkodların yakın veya uzak mesafelerden kolayca okunmasını sağlayarak dağıtım merkezlerindeki ve soğuk hava depolarındaki verimliliği artırıyor.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Honeywell’in yeni lazer barkod okuyucusu Granit 1280iFR, 5000’den fazla kez yere yuvarlanma, 50 kez betona düşme testlerinden başarıyla geçerek kendi sınıfının dört çekeri unvanını aldı. Işığa duyarlı etiketleri ortalama 17 metreden okuyan ürün, eksi 30 derece soğukta bile sorunsuz çalışıyor.

Honeywell, dağıtım kanalı için tasarladığı ve kendi sınıfının dört çekeri kabul edilen lazer barkod okuyucusu Granit 1280iFR ve sesle çalışan teknoloji çözümünü Paris’te gerçekleşen SITL Europe 2014 fuarında tüm dünyaya tanıttı.

Honeywell’in özellikle antrepo çalışanlarına yönelik geliştirdiği Granit 1280iFR, barkodların yakın veya uzak mesafelerden kolayca okunmasını sağlayarak dağıtım merkezlerindeki ve soğuk hava depolarındaki verimliliği artırıyor.

Ürünle birlikte gelen ve Honeywell’in tescilli markası Vocollect tarafından geliştirilen VoiceCatalyst yazılımı, kablolu çevrebirimi arayan müşterilere Vocollect’in en son Talkman A700 ve Talkman A720 avantajlarından yararlanabilmeleri için basit ve kullanımı kolay bir çözüm sunuyor.

Depo yöneticilerinin pazarda rekabet edebilmek için zorlu çevre koşullarına dayanıklı olduğu kadar, mükemmel performans sunan çözümlere ihtiyaç duyduğunu ifade eden Honeywell Tarama ve Mobilite Pazarlama Yöneticisi Bruce Stubbs, “Honeywell, özellikle dağıtım kanalında yaşanan zorlukları bertaraf edebilmek üzere tarayıcılardan araç terminallerine, sesli çözümlerden yazılıma kadar pek çok çözümü birbirine entegre ediyor.” dedi.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Honeywell endüstriyel tarayıcı portföyünün bu en yeni üyesi Granit 1280iFR, özellikle hata kabul etmeyen ve dayanıklılığın zaruri olduğu zorlu çevre koşullarına uyumlu olarak tasarlandı. Ürün, çalışanların etkinliklerini artırmak üzere, ışığı 100 mil geriye yansıtan etiketleri 16,5 m ila 8,9 cm’den rahatça okuyabiliyor. En zorlu ortam koşullara dayanacak şekilde tasarlanan Granit 1280iFR, 1 metreden 5000’den fazla kez yere yuvarlanma, 50 kez 2 metreden betona düşme testlerini başarıyla geçerek kendi sınıfının dört çekeri unvanını aldı.

EKSİ 30 DERECE SOĞUKTA ETKİLİ PERFORMANS

Bu benzersiz ürün eksi 30°C’de aralıksız çalışabildiği gibi, kullanılan yeni endüstriyel kablolar eksi 30°C’de 90 derece açıyla 300 binden fazla kez sorunsuzca eğilip bükülebiliyor. Honeywell’in Thor VM2 dahil tüm araç terminalleri ile uyumlu çalışan Granit 1280iFR, bu özellikleri nedeniyle soğuk depolama ortamları için geliştirilen “en kapsamlı tarayıcı” olarak tanımlanıyor.

Özellikle karton kutular ve evrakların üzerindeki silik baskılı barkodların okunması konusunda müşterilerinden yoğun talep geldiğini belirten L-Tron Corporation başkanı Rad DeRose, “Bu sorunu çözmek üzere üstün tarama kabiliyetine sahip endüstriyel bir tarayıcıya ihtiyacımız vardı. Honeywell Granit 1280iFR, antrepoların zorlu koşulları için geliştirilen özellikleriyle müşterilerimizin ihtiyaçlarını mükemmel bir biçimde karşılıyor.” dedi.

Honeywell, Granit 1280iFR lansmanı ile aynı zamanda güncellediği VoiceCatalyst yazılımı, müşterilerin mevcut sistemlerini değiştirmeden sorunsuzca Talkman A700’a geçiş yapmalarını sağlıyor. Honeywell’in tescilli markalarından Vocollect imzalı VoiceCatalyst yazılımı, sesli operasyonlar için benzersiz bir bağlantı imkanı sunuyor. VoiceCatalyst 2.1 versiyonuyla birlikte gelen SoundSense™ forklist, konveyör ve soğutucu fanlardan çıkan ortam gürültüsünü filtreleyerek ses tanımada oluşan hataları yüzde 50 oranında azaltıyor.

Kullanılan Vocollect TouchConnect™ yazılımı sayesinde, kablosuz kulaklıklar A700 konuşma ünitesine derhal bağlanarak işleme başlama süresi önemli ölçüde kısalıyor. Vocollect RapidStart™ yazılımı ise, çalışanları sesli ve görüntülü bir kılavuz ile eğiterek danışmanlık için harcanan zamanı azaltıyor, çalışanlara kesintisiz bir eğitim imkanı sunuyor.

[/vc_column_text][vc_column_text]

TEK ŞARJLA 24 SAAT KULLANIM

Ses ile çalışan iki soketli mobil konuşma ünitesi Talkman A720, müşterilerin kablolu çevre birimlerine yaptıkları yatırımların hakkını veriyor. Bir önceki versiyon Talkman A700 ile aynı batarya altyapısını kullanan Vocollect’s Talkman A720, yükseltilmiş batarya performansı tek şarjla 24 saat süreyle kullanım imkanı sunuyor. Talkman A720 önceki versiyonlara göre çalışanlara yanıt hızında yüzde 19 oranında bir artış sağlıyor.

Granit 1280iFR Nisan ayında pazara sunulurken, VoiceCatalyst 2.1 ve Talkman A720 ise bu yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacak.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN