İlker Aycı: “Ülkelerin rekabeti tedarik zinciri rekabetine dönüştü”

10 Ekim 2019
İlker Aycı: “Ülkelerin rekabeti tedarik zinciri rekabetine dönüştü”

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD), 2019’da da lojistik sektörünün geleceğine ışık tutuyor. 10 Ekim 2019 Perşembe günü İleriye dönüşüm temasıyla düzenlenen UTİKAD Zirve 2019’da hem lojistik sektörünün hem de iş dünyasının yetkin isimleri buluştu. Turkish Cargo’nun ‘Altın Sponsor’, İstanbul Ticaret Odası ve Turkcell’in ‘Bronz Sponsor’, İMEAK DTO ve SOFT Bilişim’in de ‘Destek Sponsor’u olarak yer aldığı zirvenin açılış konuşmasını Türk Hava Yolları ve Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı yaptı.

Hizmet İhracatçıları Birliği çatısı altında yaptığımız toplantıların önemine değinen Aycı, Lojistik Koordinasyon Kurulu’na bir üye vereceklerini belirtti. Aycı, “Böylece Hizmet İhracatçıları Birliği kurulda temsil edilmiş olacak.” dedi.

Lojistiğin dünyadaki serüveni, ülkelerin birbirinden rekabet ettiği bir dönemden, tedarik zincirlerinin rekabet ettiği bir döneme geçildiğini belirten Aycı, “Yarış daha da kızıştı ve sektörümüzü tehdit ediyor.” diye konuştu.

“Lojistiği stratejik planlarımızda merkeze yerleştirdik”

Aycı, “Biz Hizmet İhracatçıları Birliği ve THY olarak, son birkaç yılda stratejik planlarımızda lojistiği merkeze yerleştirdik. Yaptığımız yatırımlarla birlikte, THY son üç yılda hava kargoda yüzde 80 büyüdü. Filo büyüdü, 24 uçaklık hava kargo filosu ulaştı. Turkish Cargo 86 ülkeye gidiyor. Hava kargoda en çok ülkeye uçan şirket olma unvanını yakaladık.” dedi.

Aycı, birlikte büyüme, birlikte gelişmenin önemine değinerek, “Dünyadaki hava kargo pazarında yüzde 4 pay alarak 7’nci sıraya ulaştık. Amacımız ilk üçe girmek. Bunun için tüm koşullarımız hazır.” diye konuştu.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN