İşe bir kamyonla başlayan Derman Taşımacılık, istikrarlı büyümesini sürdürüyor

18 Ekim 2020
İşe bir kamyonla başlayan Derman Taşımacılık, istikrarlı büyümesini sürdürüyor

Derman Taşımacılık, 2004 yılından bu yana Burhaniye’de yurtiçi taşımacılık hizmeti gösteren tek nakliye firması konumunda.

Türkiye’de lojistik kapsamında faaliyet gösteren yüzlerce firma var. Küçüğünden büyüğüne tüm oyuncular, zincirin bir halkasını oluşturuyor. İşte Körfez’de faaliyet gösteren Derman Taşımacılık da lojistik zinciri içinde yer alan ve şimdilik yurtiçi taşımacılık alanında istikrarlı büyümesini sürdüren ve uluslararası taşımacılığı da hedefleyen şirketlerden biri.

Derman Taşımacılık, faaliyetine bir adet öz varlık kamyon ile başladı. Şimdi ise aylık yaklaşık 10 bin ton gıdayı Türkiye’nin her bölgesine ulaştıran bir nakliye firmasına dönüştü. Gıda sektörünün önde gelen temsilcisi Burcu Gıda A.Ş’nin yıllardır sözleşmeli taşıyıcısı olan Derman Taşımacılık, 2004 yılından bu yana Burhaniye’de yurtiçi taşımacılık hizmeti gösteren tek nakliye firması konumunda.

Ana faaliyet alanı tarım ve hayvancılık olan Derman, 2004 yılında Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde kuruldu. Kurulduğu günden bu yana Burcu Gıda Konservecilik ve Salça A.Ş.’nin sözleşmeli tedarikçisi olan şirket, çok zaman geçmeden 3 adet treyler ve 2 adet kamyondan oluşan filosu ve spot piyasadaki zengin portföyü ile taşıma işlerine, kendi alanında profesyonel bir bakış açısı kazandırdı.

Taşımacılık sektöründeki güvenilirlik kavramını yeni bir boyutla ele alan şirket, ”Sadece gıda değil, lezzet aşkı taşıyoruz’’ mottosu ile yıllardır güçlü bir bağ kurduğu Burcu Gıda’nın da referansını yeni müşterileri ile paylaşıyor.

Firmaları hakkında bilgi veren Derman Taşımacılık Nakliye Operasyonları Yöneticisi Çağrı Söyler, “Burhaniye-Çanakkale-Balıkesir-İzmir çıkışlı olarak Türkiye’nin 81 iline taşıma yapan Derman’ın, İzmir Kara Nakliyeciler Sitesi’nde de bir ofisi bulunuyor. Gıda ana konusu üzerine hizmet göstermeye başlayan şirketimiz, her geçen gün kendini ve operasyonel durumunu iyileştirerek bölgede başlayan yerel marka bilinirliğini ülke çapına yaymayı başardı diyebiliriz.” dedi.

Şu an aylık 500 araca yakın sorunsuz sevkiyatın altında Derman’ın imzası olduğunu söyleyen Çağrı Söyler, “İzmir’den Çanakkale’ye kadar uzanan kıyıda nakliyeci denildiği zaman akla ilk Derman geliyor. Yolu buraya düşen tüm şoförlere yük vermek, onlarla bir çay içip sektörü konuşmak bizi çok mutlu ediyor.’’ diye konuştu.

Var olan araç portföyümüze yenilerini ekleyerek etki alanımızı genişlettik”

Pandemi sürecinde daha çok performans gösterdiklerini ifade eden Çağrı Söyler, şöyle devam etti:

“Pandemi sürecinde en temel ihtiyaçlarımızdan olan gıdayı market raflarına ulaştırmak için diğer tüm taşıyıcı firmalar gibi biz de ciddi anlamda çaba sarf ettik. Özellikle zincir mağazaların taleplerindeki artış taşıma operasyonumuza yeni bir boyut kazandırdı. Biz de buradan hareketle var olan araç portföyümüze yenilerini ekleyerek etki alanımızı genişlettik.

Türkiye’nin tüm bölgelerine taşımalar yaparken şoförlerimizi de unutmadık. Öz mal araçlarımızı düzenli aralıklarla dezenfekte ettirip her aracımızda maske, dezenfektan bulunmasına özen gösterdik. Onlar var ki bizler varız. Bence üretilen her şeyin taşınması kısmı kilit noktadır. Üretimin durmasından ziyade, son kullanıcıya ürün ulaştıran lojistik sisteminin durması tam bir facia olacaktır. Bu yüzden ürünlerin hedef noktaya ulaşmasında görev alan tüm paydaşların ve çalışma arkadaşlarımızın sağlığı bizim için çok çok önemlidir.”

Derman Taşımacılık Nakliye Operasyonları Yöneticisi Çağrı Söyler:

Teknoloji ile bütünleşik bir lojistik alt yapısı kurmak öncelikli planımız”

Çağrı Söyler, Derman Taşımacılık‘ın uzun vadeli hedeflerini ise şöyle anlattı:

“Bu yılın ilk 6 ayındaki büyüme, hedeflerimizin yeniden şekillenmesine sağladı. 2021 yılı sonuna kadar araç filomuza yapacağımız yatırımlarla güçlenmeyi hedefliyoruz. Bölgesel anlamda yenilikçi hizmetler sunarak, teknoloji ile bütünleşik bir lojistik alt yapısı kurmak öncelikli planımız.

Şirket olarak aldığımız kararlar doğrultusunda ve bizi destekleyen yetki belgelerimizle ilerlemeye devam edeceğiz. Şu an hali hazırda H1 ve K1 Yetki belgelerine sahibiz. TİO (Taşıma İşleri Organizatörlüğü) Belgesi için de gerekli adımları attık, yıl sonuna kadar tüm modlarda taşıma organize edebilen bir firma haline geleceğiz. Uzun vadeli ve en önemli hedeflerimiz ise şöyle; yurtiçi pazarda kendini kanıtlamış, ihracat operasyonları gerçekleştiren, katma değerli hizmet üreten bir lojistik firması olmak.

Gerek paydaşlarımızdan aldığımız olumlu iç görüler, gerekse işimize olan sevgimiz bu yolculukta bizi destekliyor.”

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN