İTT Global’in tank konteyner yıkama tesisi hizmete açıldı

10 Mayıs 2019
İTT Global’in tank konteyner yıkama tesisi hizmete açıldı

ITT Global Tank Konteyner Yıkama Tesisi için 25 milyon TL yatırım yapıldı.

Dünyada ilk 3 giren, Türkiye’de ise birinci konumda olan ITT Global Tank Konteyner Yıkama Tesisi törenle hizmete açıldı.

Tesis, İTT Logistics’in 2018 yılının ikinci yarısında temelleri atılan ve daha bir yıl dolmadan hayata geçirilen en büyük yatırımlarından biri olma özelliğine sahip. Kocaeli Dilovası 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde 7.500 metrekarelik arazi üzerine kurulan tesis 1.500 metrekarelik kapalı alana sahip.

Tesisin açılışına ITT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, Genel Müdürü Didem Öztanık, ITT çalışanları ve sektörde hizmet veren firmaların yetkilileri katıldı.

Kocaeli Dilovası 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde 7.500 metrekare arazi üzerinde kurulan tesis 1.500 metrekarelik kapalı alana sahip.

Tesis hakkında bilgi veren Tekin Öztanık, “Avrupa’nın kapasitesinde benzersiz en büyük tesisi olan ITT Global, aynı anda kimyasal, gıda, IBC tank konteyner yıkama, dolu-boş depolama hizmetlerini bir arada sunuyor. Kapasitesi ve teknolojik donanımı ile sektördeki yerini hızla belirleyecek büyüklükte, 25 milyon TL’lik öz sermaye ile kurulmuş dev bir yatırım olma özelliği taşımaktadır.” dedi.

Tekin Öztanık, “Aynı anda 4 kimyasal tankı yıkama ve bir adet de gıda tankını yıkama kapasitesi var. Tesisimizde bulunan pompa grupları Türkiye’de başka bir tesiste yok. En düşüğü 200 bar, en yükseği 500-600 bar arası basınç uygulayabiliyor. Bu sayede ağır yağlar ve lateks ve reçine türü ürün taşıyan tankerleri sorunsuz ve hızlı olarak yıkama özelliğine sahip. Pompa gruplarının dakikada 125 litre su sarfiyatı var. Sistemde kullanılan su OSB kriterlerine uygun olarak arıtılarak OSB sistemine gönderiliyor.” diye belirtti.

Öztanık, “Biz sadece taşıma yapmıyoruz, müşterimize tam bir lojistik hizmeti sağlamaktayız. Bir firma İTT’nin kapısından girdiğinde bütün ihtiyaçlarına cevap alıyor. Depolamadan elleçlemeye, tank konteyner ısıtmadan tank tamirine, gümrüklü alanda depolama ve elleçlemeye kadar geniş bir yelpazede hizmet sunuyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz bu yıkama tesisimiz sayesinde zincirimizin son halkasını da tamamlamış oluyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni bir tesisin daha açılışını daha gerçekleştireceğiz.” dedi.

ITT Global Genel Müdürü Didem Öztanık ise, “Tesisimizde 4 adet kimyasal tank ve tanker yıkama peronu, 1 adet sadece gıda yıkamaya dedike edilmiş yıkama peronu, aynı anda 8 adet IBC yıkama ünitesi eş zamanlı olarak hizmet verebilmektedir.” diye konuştu.

Tüm süreçlerinin üstün güvenlik standartlarıyla yönetildiği tesisin en önemli ve ayrıcalıklı özelliğinin alınacak hizmetlerin tümünün tam donanımlı teknolojik alt yapıya sahip otomasyon sistemleriyle verildiğini söyleyen Öztanık, şunları söyledi:

“Avrupa’da bir benzerinin daha bulunmadığı İTT Global, müşterilerine elleçleme, ısıtma, depolama (yaklaşık 450-500 boş-dolu konteyner depolama) gibi diğer entegre hizmetleri de bütüncül lojistik hizmet anlayışıyla sunma kapasitesine sahip.

Çevre ve insan sağlığına son derece duyarlı, Çevre Bakanlığı normlarına ve Avrupa çevre kriterlerine göre dizayn edilen ve otomasyon sistemiyle yönetilen tesisin her anını akıllı teknoloji aracılığıyla izlemek mümkün.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN