Iveco Madrid fabrikası altın madalya kazandı

13 Nisan 2017
Iveco Madrid fabrikası altın madalya kazandı

Madrid’deki IVECO fabrikası, CNH Industrial’ın dünyadaki 64 tesisi arasında üretim mükemmelliğinde en üst düzeye ulaşmayı başaran ilk tesis olma özelliğine sahip.

Madrid, İspanya’daki IVECO fabrikası CNH Industrial Group’un Dünya Klasında Üretim (WCM) programında Altın Seviyeye  erişen ilk üretim tesisidir. Bu program, fabrikalarının ve süreçlerinin entegre yönetimi için küresel üretim sektörünün en yüksek standartlarından biridir.Bu başarıyla birlikte Madrid fabrikası, Group’un dünya genelindeki 64 tesisi arasında üretimde mükemmellik açısından en yüksek dereceli tesisi haline gelmiştir.

IVECO Marka Başkanı Pierre Lahuttekonu ile ilgili şunları dile getirdi: “Madrid fabrikasıyla ve WCM Altın Seviye ile gurur duyuyoruz. Bu, fabrikada bulunan herkesin takım çalışması, bağlılığı ve kararlılığıyla mümkün olan devasa bir başarıdır. Tesiste önemli yatırımlar yaptık ve üretim sürecine dahil olan herkesin aralıksız çabası sayesinde, üretim sürecini tamamen elden geçirdik. Sonuç ise, montaj tesisinden ayrılan her bir aracın sınıfının en iyisi kaliteye sahip olması oldu.”

CNH Industrial Baş Üretim Direktörü Tom Verbaeten şunları ekledi: “Fabrikamızdaki tüm süreçleri 10 yıl önce yeniden yapılandırmaya başladık ve devamlı bir iyileştirmeyle aralıksız çaba harcadık. Bugün fabrika, üretim kalitesi açısından olabileceği en üst düzeyde. Sınıfının en iyisi olma düzeyine eriştik ancak burası varış noktamız değil, önümüzdeki mükemmellik çağımızın başlangıcı. Müşterilerimize IVECO kamyonlarında en iyi kaliteyi sağlamak için bu devamlı iyileştirme sürecinde de aynı şekilde çok çalışacağız

Madrid fabrikası, bu WCM denetimindeki geçmişindeki en iyi sonuçları elde etti. Bu başarı yıllardır yapılan ve güvenlikte sürekli artış, süreçlerde ve ürünlerde yüksek kalite, %100 hizmet düzeyine dönüşen iyileştirmelerin bir sonucudur. Ayrıca fabrikanın olağanüstü çevresel iyileştirmeleri sonucunda üretilen araç başına CO2 salınımında %53 azalma görüldü ve tesis atıklarının %99’u geri dönüşüm işlemine tabi tutuluyor.

Bu iyileştirmelerin birçoğu fabrika çalışanlarının tavsiye programına katılmasına sayesinde mümkün oldu. Bu program konusunda Madrid fabrikası, her yıl her çalışan tarafından yapılan 28 öneri ile Group içinde küresel çapta bir örnektir.

 

Madrid fabrikası: İspanya’dan dünyanın diğer yerlerine

Madrid IVECO fabrikası, markanın ağır araç yelpazesi; ikisi de dizel model olan Yeni Stralis ve Stralis XP, hem CNG hem de LNG modelleri bulunan Stralis NP ve Trakker için üretim hatları ile Araştırma ve Geliştirme merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Sahadaki esnek ve kompleks üretim süreçleri, bu araçların 300.000’e kadar farklı modelinin üretilmesine olanak tanıyor. Bu üretimin %87’si çoğunluğu Avrupa ancak Afrika, Asya ve Güney Amerika da olmak üzere ihraç etmek için yapılıyor.

Fabrikada toplamda 2500’den fazla kişi çalışıyor ve İspanya’daki otomotiv sektöründe kadın çalışan oranı en yüksek fabrika:  %21. Fabrika geçen yıl, Sürekli İyileştirme Sistemi kategorisinde Kaizen Enstitüsü’nün Mükemmellik Ödülü’nü kazandı.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN