Iveco ve Nikola arasında elektriklendiren ortaklık 

22 Haziran 2021
Iveco ve Nikola arasında elektriklendiren ortaklık 

IVECO ve Nikola sıfır salınımlı bir ağır kamyon ürün grubu geliştirip üretmeyi hedefliyor.

Dünyadaki en yenilikçi iki şirket büyük bir zorluk karşısında güçlerini birleştirme kararı aldı. IVECO ve Nikola arasındaki ortaklığın nihaî amacı sıfır salınımlı bir ağır kamyon ürün grubu geliştirip üretmek. Belirgin ölçüde düşen karbon ayak izi, net bir çevresel fayda sağlayarak daha temiz, daha yeşil bir gelecek hedefine katkı sağlıyor.

CNH Endüstriyel’in (NYSE:CNHI / MI:CNHI) ticarî araç ve güç aktarma organı markaları IVECO ve FPT Endüstriyel, Nikola ile ortaklıklarına 2019 sonunda Kuzey Amerika ve Avrupa’da sıfır salınımlı, hem pil hem de hidrojen yakıt hücresi ile çalışan ağır kamyon geliştirmek ve üretmek için başladılar. Birbirlerinin deneyimlerini ve teknolojik bilgilerini avantaja çevirerek hızlı bir biçimde çizim tahtasından deneme aşamaları ile prototiplere geçtiler.

Film, Nikola Tre pilli elektrikli (BEV) prototipinin CNH Endüstriyel ve Nikola’nın Avrupa için ortak üretim merkezi olan IVECO’nun Ulm, Almanya’daki tesisinde başlıyor. Gemi ile Baltimore’a ulaşan kamyon, ABD boyunca orijinal ve yenilikçi tasarımı için övgüler toplayarak Phoenix, Arizona’daki Nikola genel merkezine ulaşıyor ve burada onay süreci için aracın güç aktarma performansı ve dayanıklılığı artan zorluklarda bir dizi teste tabi tutuluyor. Film, ilk defa Amerikan topraklarına varan bu prototip hakkında IVECO Mühendislik, Ağır ve Orta Kamyon Bölümünün başkan yardımcısı Pablo Cebrian Robles ile yapılan röportaja ve Nikola takımının yorumlarına yer veriyor.

CNH Endüstriyel ve Nikola’nın sıfır salınımlı taşımacılık için kurdukları ortaklık hakkında daha fazla bilgi için cnhindustrial.com/AnElectrifyingPartnership adresini ziyaret edebilirsiniz.

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN