IVECO, yeni çözümlerle Solutrans 2019’da

29 Kasım 2019
IVECO, yeni çözümlerle Solutrans 2019’da

IVECO, Solutrans2019’da büyük resme bakıyor.

Gelişen bağlantı hizmetleri ile IVECO, Solutrans 2019’da büyük resme bakıyor. IVECO tümaraçlarının aynı zamanda test edilebildiği ayrı birstantda yerini aldı..

Şüphe yok ki sahnenin merkezinde markanın üçayağını oluşturan sürücü odaklılık, müşterinin kârlılığıve sürdürülebilirlik vardı!

IVECO, gelecekteki yönetmeliklere daha da hazır. Marka, hem dizel hem de gazlı araçlarda hafiftenağıra gelecekti yönetmeliklere hazır tam bir ürünyelpazesi sunuyor.

Ürün geliştirmenin odağında sürücü var

Sürücü odaklı yaklaşım sayesinde Daily, sürüşdeneyimi ve araçta yaşam konusunda yenistandartlar belirledi ve gelişmiş güvenlik özellikleri ile otonom sürüşe bir adım daha yaklaştı.

Yollarda sürücünün güvenliği ve konforu, markanınönceliği. Daily, uyarlamalı hız programlayıcısı, sıraasistanı, proaktif şerit koruma asistanının yanı sıraGelişmiş Acil Fren Sistemi (AEBS) ve City BrakePRO gibi güvenlik özellikleri barındırmakta. Buunsurlar, gelecteki otonom sürüşün parçalarınıoluşturuyor.

Hem Daily hem de IVECO S-WAY’de sürücülerApple Car Play ya da Android Auto aracılığıylatelefonlarını kullanabiliyorlar.

Ağır işler için tasarlanan  Stralis’de kabin, sürücününbeklentilerine göre tamamen yeniden tasarlandı ve yeni alanlar yaratıldı. Tüm detaylar en uygun çalışmakoşullarını sağlamak için ele alındı.

Geniş ve donanımlı yaşam alanı, birçok saklamakompartımanı ve yüksek bir tavana sahip. Uyku alanıda kestirme ya da gece uykusu fark etmeksizinsürücünün konforunu en yüksek seviyeye çıkarmakiçin yeniden tasarlandı.

Daily’de olduğu gibi yeni bilgi-eğlence sistemi, sürücünün dijital yaşamını araca taşımasını sağlıyorve Bluetooth aracılığıyla müzik, DAB radyo, sestanıma, kamyonlar için özel olarak tasarlanmış birnavigasyon sistemi barındırmasının yanı sıra çeşitlidonanım ve yazılım geliştirmeleri de içeriyor.

MY IVECO EASY WAY uygulaması sürücülerinaydınlatmadan havalandırmaya, pencerelerden kapıkilitlerine ve bilgi-eğlence sistemine kadar kabindekitüm özellikleri uzaktan yönetmesine olanak tanıyor.

IVECO: Her zamankinden daha sürdürülebilir ve karbonsuz taşımacılık ortağı

IVECO, sürdürülebilir gelişmeyi daima çekirdekdeğerlerinden biri olarak gördü. Neredeyse 25 yıldırsüren bu bağlılıkla marka, düşük salınımlı taşımacılıkkonusunda lider. Bugün Avrupa yollarında her 10 dizel olmayan araçtan 7’si IVECO.

2019, Avrupa Birliği’nin kamyonlardaki karbondioksitsalınımını 10 yılda %30 azaltma hedefiyle IVECO’yayeni bir meydan okuma imkânı sundu. Bu, IVECO’nun çeşitli stratejik girişimlerde bulunmasınısağladı: Nikola ile kurulan ortaklıkla pilli ve yakıthücreli kamyonların yakın gelecekte pazarasunulması hedefleniyor.

Pil ve yakıt hücreli elektrikli araçların yanı sıraIVECO, CNG ve LNG konusundaki çalışmalarını da sürdürmekte. Marka, bugüne kadar 50,000 doğalgazlı motor ve 35,000 doğal gazlı araç üretti.

Avrupa’da doğal gazlı araç sektörünün büyümesindeStralis NP460 gibi yüksek performanslı araçlar, 630’dan fazla yakıt istasyonu ve özellikle Almanya ile Polonya’nın bu konudaki destekleri etkili oldu.

2020’de doğal gazlı kamyonlara olan talep artmayadevam ederken 200 yeni yakıt istasyonu daha açılacak.

IVECO büyümeye devam eden gazlı araç sektörüiçin Solutrans’ta özellikle yakıt ve tehlikeli maddelerintaşınması amacıyla geliştirilen Stralis ADR çekiciyi, inşaat sektörü için geliştirilen X-WAY’in CNG’liversiyonu olan X-WAY NP’yi, ayrıca X-WAY CNGbeton mikseri ile soğutmalı Eurocargo CNG’yitüketicilerin beğenisine sundu.

IVECO Natural Power teknolojisi parçacık maddemiktarını neredeyse sıfıra indirirken nitrooksitsalınımını %90 azaltıyor ve biyometan sayesindekarbon ayak izini %95’e kadar düşürmüş oluyor. Ayrıca biyometanın üretim ve kullanımında da büyükartış beklenmekte.

Görüldüğü üzere; kişiselleştirme, yatırım getirisi ve sürdürülebilir taşımacılık IVECO için anahtarkelimeler. Ürün ve hizmetler git gide dahaergonomik, müşteri odaklı, rekabetçi ve çevreyeduyarlı olmaya devam ederken son teknoloji ile geleceğe odaklı bir biçimde verimlileşmeye de devam edecek.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN