“Kargo sektörü ihtiyaca yanıt vermiyor, belki bu sektöre girebiliriz”

15 Temmuz 2020
“Kargo sektörü ihtiyaca yanıt vermiyor, belki bu sektöre girebiliriz”

Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, kargo sektörüne girebileceklerini söyledi.

Yaptıkları 300 adetlik çekici yatırımıyla ilgili yapılan basın toplantısında planladıkları depo yatırımlarıyla ilgili sorumuzu yanıtlayan Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, şunları söyledi:

“Depo ihtiyacı çoğalacak. Lojistik sektörüne ilgi fazla. Her geçen gün kıymeti daha da fazlalaşacak. Şu anda Türkiye’deki kargo şirketleri kilitlenmiş durumda. Örneğin cumartesi günü kargo göndermek istediğinizde, ‘alamayız’ yanıtıyla karşılaşıyorsunuz. Kargo şirketleri talebe yetişemiyor. Bu alanda yatırım yapmak isteyen bir firma bizimle görüşüyor. Benden, hissedar olmamı talep ettiler. Ben, bu tür bir yatırıma sıcak baktığımı söyledim. Kargo tarafında yeni bir bakış açısına ve yeni bir anlayışa ihtiyaç var. Bu konuda önerilerim var. Konuyu tam olarak henüz ele almadık. Ama iyi şeyler olacağını hissediyorum.” dedi.

“Dışarıdan gelen bir oyuncu, pazarın altını üstüne getirir diye düşünüyorum”

Şehir içlerinde 50-60 şubeli kargo şirketlerine artık ihtiyaç kalmadığını söyleyen Bartık, şöyle devam etti:

“Bence, şehre yakın yerlerde depolarla kargo operasyonunu yönetmek lazım. Toplamak ve dağıtmakla ilgili. Dolayısıyla mantalitemiz uyarsa, bu tür bir kargo şirketinde sermayedar olmak isterim. Yol üstünde, örneğin Bağdat Caddesi’nde ya da İstiklal Caddesi’nde kargo şirketinin olup olmaması tüketici ilgilendirmiyor. Bir kargo şirketi ürünleri depoya götürüp, depodan da dağıtmalıdır.

Günümüzde drone ile de dağıtım denemeleri de başladı. Bu tür teslimatların da çoğalacağını düşünüyorum. Dolayısıyla kargo şirketlerine yeni bir anlayış getirmek lazım. Kendilerini yenilemeleri çok zor görünüyor. Dışarıdan gelen bir oyuncunun pazarın altını üstüne getirir diye düşünüyorum. Bu nedenle de depo yatırımlarının artacağını öngörüyorum.”

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN