KargomKolay, Oman Post ile anlaştı

8 Temmuz 2021
KargomKolay, Oman Post ile anlaştı

E-ihracatçıları için Ortadoğu Pazarı’na en ekonomik çözüm, Asyad Oman Post ve KargomKolay işbirliği ile oluştu

Karşılıklı işbirliği anlaşmasını imzalayan firmalar, Türkiye’nin e-ticaretini Ortadoğu’ya taşıyacak. Türkiye’de uluslararası express kurye taşımacılığı sektörünün başarılı markası KargomKolay, Ortadoğu’nun en büyük lojistik şirketlerinden Asyad Grup Oman Post ile işbirliği anlaşması imzaladı. Söz konusu anlaşma ile firma, Türk e-ticaret kargolarını Ortadoğu’da en uygun fiyatlarla dağıtacak.

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurt dışı kargo projesi. 2014 yılında kurulmuş olan DRN Lojistik A.Ş.’nin bir markası olan KargomKolay, 2020 yılında 160’ın üzerinde ülkeye kapıdan kapıya teslimat yaptı. Binlerce bireysel ve kurumsal müşterisi bulunan firma, çağrı merkezinde her gün binlerce müşteriye hizmet veriyor.

DRN Lojistik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Türker, imzalanan bu anlaşma ile ilgili olarak “Asyad Group, bünyesinde kendine ait gümrüklü sahaları, fulfillment merkezlerini de bulunduran Ortadoğu’nun en büyük lojistik şirketlerinden biri. Oman Post Asyad Express ile yaptığımız bu anlaşma ile birlikte, ülkemizde e-ihracatta çok ciddi bir büyüme hedefliyoruz.” şeklinde belirtti.

Oman Post’un da bağlı olduğu Asyad Grup; Umman’ın beş havaalanı, yeni bir demiryolu ağı ve birinci sınıf bir karayolu ağı ile desteklenen üç derin limandan ve üç serbest bölgeden oluşan dev bir organizasyon. Temelleri 1856 yılına dayanan Oman Post, ülkenin en büyük lojistik networkü. Umman Sultanı Qaboos bin Said tarafından 2005 yılında yeniden şekillendirilen organizasyon, Umman ulusal postanesi olmanın yanında, tüm Ortadoğu’ya da hizmet veren bir yapıya kavuşmuş oldu.

Oman Post Asyad Express Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Al Sharji, imzalanan bu anlaşma için şunları belirtti “KargomKolay ile yapılan bu anlaşma, uluslararası ortaklıklarımızı genişletme konusunda çok önemli bir kilometre taşı oldu. Dünya çapında 100’den fazla ülkeyi birbirine bağlayarak, 20’den fazla çeşitte lojistik hizmetimizi geliştirmemize olanak sağlayacak heyecan verici bir gelişme. KargomKolay ile birlikte müşterilerimize daha fazla seçenek, kolaylık ve değer sunarken daha geniş bir küresel e-ticaret pazarına giriyoruz.”

T.C.Ticaret Bakanlığı’ndan e-ticaret firmalarımızın yurt dışına açılması konusunda “Türkiye şimdiden küresel ölçekte hızla büyüyen e-ticaret ve e-ihracat pazarlarında vardır ve güçlü biçimde olmaya devam edecektir.” şeklinde açıklama yapılmıştı. KargomKolay tarafından yapılan bilgilendirmede ise, iş bu anlaşma ile ilk aşamada Oman ve Ürdün’e yapılan e-ihracat taşımalarına odaklanılacak, 2021 yılı sonunda ise Umman üzerinden tüm Ortadoğu’ya dağıtımların başlayacağı belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN