Kınay, 75’inci kuruluş yıl dönümünü kutladı

23 Eylül 2021
Kınay, 75’inci kuruluş yıl dönümünü kutladı

Kınay, 75’inci kuruluş yıl dönümünü 22 Eylül akşamı Esma Sultan Yalısı’nda düzenlediği görkemli bir törenle kutladı.

Sahip olduğu başarılarla ünü ülke sınırlarını aşan, dünyanın dört bir yanında taşımacılık ve lojistik faaliyetlerine imza atan Kınay, 75’inci kuruluş yıl dönümünü 22 Eylül akşamı Esma Sultan Yalısı’nda düzenlediği görkemli bir törenle kutladı.

Geceye başta Kınay Yönetim Kurulu Başkanı Sina Kınayolmak üzere Kınay ortakları, Kınay yöneticileri ve Kınay Ailesiile sektörün önde gelen isimleri katıldı.

75 yıllık bir tarih, Kınay Belgeseli…

Gece, gazeteci Cüneyt Özdemir’in hazırladığı Kınaybelgeselinin izlenmesiyle başladı. Belgeselde merhum Ali Rıza Kınay’ın “kimsenin hakkını yememek, herkesi mümkün mertebe memnun etmek” vizyonuyla 75 sene önce temellerini attığı Kınay’ın tarihsel gelişimi ve bu süreçte ülkemizde yaşananlar Hasan Kınay’ın anlatımıyla ekrana geldi.

İnsan, anlam ve gelecek…

Ardından Kınay Yönetim Kurulu Başkanı Sina Kınay, konuşma gerçekleştirdi. Sözlerine; “Denizi herkes görür, ufkundaki geleceği bazılarıGemiyi herkes görür, ardındaki insanı bazılarıTaşınacak bir yükü, bir konteyneri herkes görür, “taşıdığı” anlamı bazılarıBizimkisi, işte o “bazılarının” yolculuğu…” dizeleriyle başlayan Sina Kınay; “Dışarıdan yaptığımız işe öylece baktığınızda ilk anda A noktasından B noktasına bir şeyleri taşımak olarak görebilirsiniz. Oysa biz o A noktası ile o B noktasının arasına hayat diyoruz. O gemiyi insan için yüzdürüyor, o yükü insanlardaki anlamı için taşıyor, o denizin ardındaki geleceğe gidiyoruz. Bu, bizim yolculuğumuz... dedi ve şunları dile getirdi:

“Sizlere rakamlardan değil Kınay’ın yüzünü döndüğü ve gücünü aldığı üç alandan; insan, anlam ve gelecekten bahsetmek istiyorum. Tüm insanlık için zorlu bir dönemin içinde olsak da bugün burada birlikteyiz. Kendimizi küresel bir pandeminin tam içinde bulduk, ilk kez 8 milyar insan aynı şeyden korkup aynı kaygıları yaşadık. Birlikte korkmak ve birlikte kaygılanmak, tam olarak Kınay’da mevcut olan şey… İnsanlardan oluşan kocaman bir organizmayız. Müşterilerimiz insan, çalışanlarımız insanKaygı duyuyoruz, korku yaşıyoruz. Amacımız hiç düşmediğimiz kusursuz bir yolculuk değil, tam tersine düşeyazdığında, tökezlediğinde kalkmayı bilmek. Amacımız, beraber kaygılanmak, korkuyu da paylaşmak, bir sonraki adımı bu paylaşım sayesinde beraber oluşturmak. Bu nedenle Kınay’ın 6 değeri kalite, müşteri, insan, adalet, yenilik, çevreden oluşur. Bu değerlerin her birinin temelinde insan oluşumuz yatar.”

Bizler, anlam mühendisleriyiz

Sina Kınay; “Bazen o taşıdığınız konteynerin içinde kavuşmak vardır, hayatı kolaylaştıracak yepyeni bir altyapının yapıtaşı vardır, mutluluk vardır, birinin hevesle veya merakla, uykularıkaçarak beklediği bir şey vardır. Bizim, taşıdıklarımıza bir mal gibi bakmamız, kılavuzu olduklarımızın sadece nakliyeden ibaret olduğunu düşünmemiz mümkün değil Bizim işimiz Çıkış noktasındaki anlamı, son varış noktasındaki anlama dönüştürmek.Kendimizi “Anlam Mühendisleriz” olarak tanımlayabiliriz. Çünkü müşterilerimizle ve çalışanlarımızla kurduğumuz bağı işte bu anlam belirliyor” dedi.

Bilişsel esneklik çağındayız

Değişim, sürekli hale geliyor. Bundan yıllar önce değişimin ayak seslerini duyarak gelecek olanı anlayabilecek, eğitimlerini alacak ve uyum sağlayacak o zaman dilimine sahiptik. Bugün buna sahip değiliz. Sürekli bir değişimin, sürekli bir gelişimin içindeyiz. Bu süreç her birimizi bilişsel esneklik çağına davet ediyor” diyen Kınay, şu tanımlamalara değindi: “Artık sürekli uyum sağlamaya çalışan, teknolojiyi yakalamaktan ziyade üreten ve esnek bir zihin yapısına sahip olduğumuz bu çağda Kınay olarak mantığımızı ‘Yarın aslında dündü’ şeklinde özetleyebiliriz. Dünümüz yarınımızı belirlemeli şeklinde düşünerek tüm vizyonumuzu, teknolojik adımlarımızı ve Ar – Ge çalışmalarımızı buraya yönlendirdik. Kendi sektöründe, Türkiye’de, dünyada yarını kuranlar arasında yer alıyoruz. İnsanı odağına alan, anlamı önceliklendiren ve teknolojiyi kullanan felsefemizin altında bu yatıyor.

Kınay Yönetim Kurulu Başkanı Sina Kınay, konuşmasını; “Birlikte yürüdüğümüz her yolda istediğimiz şeye birlikte ulaşmamız mümkün. Çünkü biz, insan için, anlam yüklü geleceği bugünden kurmak için varız diyerek bitirdi.

Belgesel ve konuşmanın ardından gece, Türkiye’nin saygın müzisyenlerinden Fatih Erkoç’un canlı performansıyla renklendi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN