Konteyner taşımacılığının “Dijital Platformu” ShipsGo üçününcü yılında

12 Mart 2019
Konteyner taşımacılığının “Dijital Platformu” ShipsGo üçününcü yılında

Türkiye’nin ilk dijital denizcilik platformu olan ShipsGo bu hafta itibariyle üçüncü yılını kutluyor.

Türkiye’nin ilk dijital denizcilik platformu olan ShipsGo bu hafta itibariyle üçüncü yılını kutluyor. Dış ticaret işletmeleri, freight forwarderlar ve konteyner taşıyıcılarına yönelik hizmet vermek amacıyla kurulan platform 160’dan fazla ülkede kullanılıyor. 11 Mart 2016 yılından bu yana hizmet veren işletme, son 1 yıl içinde hizmetlerinin sayısını ve kalitesini arttırdı.

Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yaptığı Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkardığı ve “Ahtapot” adını koyduğu büyük veri analitiği temelli özgün algoritması sayesinde, kullanıcılarına; daha düşük maliyet, transit süre ve daha az aktarma limanı alternatifleri sunabiliyor. ShipsGo, ayrıca, deniz ulaştırmasında tedarik zinciri görünürlüğü konusunda da hizmet veriyor.

ShipsGo Genel Müdürü Merdan Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi “ShipsGo sektörün ihtiyacı olan sektör bilgisi ve teknoloji entegrasyonu gerçekleştiriyor. Denizcilik sektörü, teknolojiyi kendi yapısına adapte ederken dinamiklerine ve süreçlerine dikkat etmeli. Biz de sahip olduğumuz, sektör deneyimini teknoloji ile birlikte kullanıcılarımıza sunuyor ve olumlu tepkiler alıyoruz. Üç yılda önemli bir gelişme gösterdik, ama yolculuğumuz daha bitmedi, yüksek hedefleri gerçekleştirmek ve “daha iyiyi” yakalamak tutkumuz devam ediyor.”

Erdoğan, 2018 yılında geliştirdikleri yenilikçi ürünler sayesinde müşteri sayılarının da arttığını belirtip şunları ekledi: “Delay Alert (Gecikme Bilgisi)”, ShipsGo platformu tarafından takip edilen konteynerin bir gecikme durumu ile karşı karşıya kaldığında anında kullanıcının bilgilendirildiği bir hizmettir. Freight Forwarder işletmeleri, bu hizmet sayesinde müşterilerini bilgilendirerek hizmet kalitelerini arttırabilmektedirler.  “Release alert (Konteyner Limanda)” ve “Gate Out Notification (Limandan Çıkış Yaptı)” bilgilendirmeleri müşterilerimizin iş yapma modellerine değer katan diğer yenilikçi hizmetlerdir. ShipsGo kullanıcıları, konteynerleri free time süresi içinde limandan çıkmaz ise “Release Alert” mesajını alırlar. Buna ek olarak, limandan konteynerlerinin çıkış yapması ile “Gate Out Notification” bilgilendirilmesi yapılır. Bu hizmetler sayesinde, kullanıcılarımız konteyner konumlarıyla ilgili bilgi eksikliğinden kaynaklanan ardiye ve demuraj ücreti gibi beklenmedik maliyetlerden kaçınmaktadırlar.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN