Lojistik kitaplarına bir yenisi daha eklendi

1 Şubat 2021
Lojistik kitaplarına bir yenisi daha eklendi

Coşkun Soyer’in, Tedarik Zinciri Neden Önemli? adlı kitabı yayınlandı.

Uzun yıllardır lojistik sektöründe uğraş veren Coşkun Soyer‘ın “Tedarik Zinciri Neden Önemli?” adlı kitabı raflardaki yerini aldı. Soyer, kitabının yayınlanması vesilesiyle yaptığı açıklamada, “25  yılı geçen bir sürede tedarik zinciri-satış sonrası-müşteri hizmetleri vb. konularda çeşitli uluslararası firmalarda çalıştım ve son 7 senedir danışmanlık yapıyorum. Bu kitabı, tecrübe sahibi olduğum konular üzerine ‘iş dünyasının temel konuları üzerine rehber kitaplar serisi’ adlı bir dizinin ilk kitabı olarak Ocak 2021’de yayınladım.” dedi.

Soyer, kitabının yazılma gerekçesini ve hangi koşulların sonucu ortaya çıktığını ise şöyle anlattı:

“Tedarik Zinciri Neden Önemli? adlı kitabımın yazımına Covid-19 salgın döneminin ortalarına doğru başladım. Nedeni ise salgın ile paralel düşündüğüm konuların beni getirdiği noktaydı. İnsanlığın kurtulması için yeni bir aşının çok hızlı geliştirilmesi gerekiyordu. Ama aşıyı geliştirmek tek başına yeterli değildi. Çünkü aşıyı bulsanız bile bunu dünya üzerinde yaşayan milyarlarca insana hızlı ve eşit olarak ulaştırmak için düzgün bir tedarik zincirine sahip olmanız gerekiyordu. Kitabın baskıya verilip okuyucularıyla buluştuğu ocak 2021 tarihinde, çok sayıda aşı çeşidinin kullanımına başlanmasına rağmen, halen en büyük sorun; milyarlarca aşının çift doz olarak uygulanması için üretimiyle beraber, doğru zamanda, ısı da, uygun depolamayla gerekli olduğu yere ulaştırılmasıydı.

Tedarik zincirinin insan hayatına dokunuşu ve vazgeçilmezliği önceki paragrafta anlattığım konuyla bir araya geldiğinde, çalışma hayatım boyunca ana uzmanlık dallarımdan birisi olan bu konunun önemiyle ilgili bir kitap yazmaya karar verdim. Profesyonel çalışma hayatımın ilk yıllarında tedarik zinciri kavramı yoktu ve satış içerisinde konumlandırılmaya çalışılırdı. Zaman içerisinde önemi anlaşıldıkça şu anki bağımsız konumuna geldi, artık iş dünyasında etkili ve vazgeçilmez bir bölüm konumuna ulaştı.

Sonuç olarak bu kitabı okuyan siz sayın okurlarımdan talebim, kitabın içeriğini ve derlediğim konuları, içinde bulunduğumuz dönem ve olağanüstü koşulları içerisinde değerlendirmeleridir.”

 

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN