MAN, seyahat otobüsü pazarında payını koruyor

11 Aralık 2019
MAN, seyahat otobüsü pazarında payını koruyor

Türkiye otobüs pazarında MAN ve NEOPLAN markalı seyahat otobüsleri, pazar payını korudu.

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, 2019 yılı otobüs pazarını ve MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin 2019 yılı performansını ve gelecek öngörülerini paylaştı.

MAN Lion’s Coach ve aynı tarihte Türkiye pazarına sunulan NEOPLAN Tourliner 2 aks 13 metre versiyonları, seçkin firma-ların öncelikle tercihi oldu. 2019 yılında da Türkiye pazarına satılan seyahat otobüslerinin tamamı 2 aks 13 metre ve 2+1 VIP koltuklarla satıldı.

MAN LION’S COACH, ‘COACH OF THE YEAR 2020’ SEÇİLDİ

MAN Lion’s Coach, ‘Coach of the Year 2020’ ödülünün açık ara kazananı oldu. Toplam 22 ülkeden çeşitli basın kuruluşlarının ticari araç editörlerinden oluşan jüri, yeni MAN Lion’s Coach’u ‘Coach of the Year 2020’ olarak seçti.

Yeni MAN Lion’s Coach, bu sene düzenlenen BUSWORLD Brussels Fuarında ‘Coach of the Year 2020’ ödülünü kazandı. 22 Avrupalı ticari araç editöründen oluşan jüri, MAN Lion’s Coach’un tüm konseptinden ve kullanışlı yapısından özellikle etkilendiler. 30 yıldır verilen “Coach of the Year” ödülü, yolcu otobüsü pazarının en önemli ödülü olarak kabul ediliyor. MAN Truck & Bus SE CEO’su Joachim Drees, “Yeni MAN Lion’s Coach’umuzun uzman jüriyi etkileyip bu çok arzulanan ödülü kazanmasından gurur duyuyoruz. ‘Coach of the Year’ ödülü, tüm ekibin yıllar boyu kendilerini işlerine adadıklarının ve sıkı çalıştıklarının mükemmel bir kanıtı oldu. Olağanüstü bir aracı geliştirmek ve başarılı bir şekilde pazara sunmak amacıyla otobüs bölümünde ve tüm bölümlerle birlikte yorulmaksızın çalıştılar. Bu jüri oylaması, Lion’s Coach ile kesinlikle özel bir şey başardığımızı vurgulamaktadır” açıklamasında bulundu.

Ödül sürecinde 22 uzman üyeden oluşan büyük jüri, tüm Avrupa’dan beş otobüs üreticisini, Eylül ayı başında Romanya’nın Sibiu kentindeki ‘Coach Euro Test’ine davet etmişti. Jüri, bir hafta süren kapsamlı testler, sayısız test sürüşü ve yoğun teknik tartışmalardan sonra, MAN Lion’s Coach’un “Coach of the Year 2020” ödülünün açık ara kazananı olduğuna karar verdi. Uluslararası uzman jüri, otobüsün inovatif teknolojiyi modern tasarımla eşleştirme biçiminin yanı sıra düşük maliyet, konfor ve kullanışlılığı bir arada sunan uyumlu konseptinden de özellikle etkilendi.

Jüri değerlendirmesinde, Lion’s Coach’un iyi kalite sürücü alanı ve süper yol tutuşu, motor bölü-mün-deki yüksek performanslı ve olağanüstü randımanlı güç aktarma sisteminden özellikle bah-sedildi. Jüri, aynı zamanda, ön aks üzerindeki tekerlekli sandalye asansörünün, otobüsün bagaj alanı hacmini kısıtlamadan kullanılması konusunda maksimum esneklik sağlayan akıllı enteg-rasyonuna da atıfta bulundu.

Bu ödül, aynı zamanda MAN Lion’s Coach’u, otobüs işletmecilerinin hayatını kolaylaştıran güve-nilir ve düşük maliyetli bir araç olarak, gerek müşteriler gerekse uzmanlar tarafından da tescilliyor. Sonuç olarak, yeni Lion’s Coach, lansmanından bu yana aldığı sayısız ödülün yanı sıra Avrupa’da pazar payını da önemli ölçüde artırmayı başardı. Dolayısıyla Lion’s Coach’un MAN’ın en çok ödül alan otobüs modeli olmasının haklı nedenleri bulunuyor.

MAN ve Neoplan markalı seyahat otobüsleri, pazar payını korudu

Seyahat otobüsü sektörü 2019 yılını, özellikle yaz sezonunu son iki yıla göre daha verimli ve kazançlı geçirmiş olmasına rağmen yeni otobüs yatırımları 2018 yılının dahi gerisinde kaldı. 2018 yılında yaklaşık %30 daralan seyahat otobüsü pazarı 2019 yılını da %27 daralma ile 330 yeni seyahat otobüsü satışı ile tamamladığını belirten MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, şöyle konuştu:

“2019 yılı ilk 11 aylık TÜİK tescil verilerine göre MAN ve NEOPLAN markalı seyahat otobüsleri, %12 pazar payını korudu. Nisan 2018 de dünya lansmanı yapılan ve büyük beğeni toplayan Yeni MAN Lion’s Coach ile bir önceki sene lansmanı yapılan NEOPLAN Tourliner seyahat otobüsleri şu anda sektördeki en genç ve en yeni tasarımlı seyahat otobüsleridir. Her iki marka da müşteriler tarafından yoğun talep görmektedir. Tamamen yenilenen MAN Lion’s Coach Seyahat Otobüsü son yıllarda ağırlıklı olarak talep gören 2 aks 13 metre ve 2+1 VIP koltuklarla satıldı. 2019 yılında sadece MAN filoları değil, diğer markalar ile çalışan seçkin firmalar da yatırım kararlarında MAN Lion’s Coach ve NEOPLAN Tourliner seyahat otobüslerini seçtiler.

Rekabetin yoğun, maliyetlerin çok kritik olduğu seyahat otobüsü pazarında MAN, yüksek kalitesi, uzun bakım aralıkları, yüksek yakıt tasarrufu ve satış sonrası hizmetlerde yaşam boyu iş ortakla-rının yanında olması ile müşteri memnuniyetinde de rakiplerinden bir adım öne çıkmaktadır. İki senedir müşterilerimize sunduğumuz 2 aks 13 metrelik Yeni MAN Lion’s Coach, 2+1 koltuklu modellerde 41 yolcu, 2+2 koltuklu modellerinde de 55 yolcu olmak üzere, ayrıca daha rahat koltuk arası mesafeleri ile işletmeci açısından önemli ve rakipsiz avantajlara sahip bir seyahat oto-büsüdür. Standart koridorsuz düz zemini, yolcu bölümündeki tavan yüksekliği, ultra ince ve er-gonomik yolcu koltukları ile kendi segmentinin en ferah araçlarından olan MAN Lion’s Coach, etkileyici tasarımı ve yenilenen yapısı ile sunduğu tüm bu benzersiz avantajlarla birlikte en çok talep gören model konumunda olmaya kuşkusuz devam edecektir.

Yüksek performans, etkileyici yakıt tasarrufu,
üstün MAN Güvenlik Konsepti

MAN Lion’s Coach her zamankinden daha ekonomik. Optimize edilmiş Euro 6 güç aktarma sis-temiyle, i=2.73 uzatılmış aks oranına ve arttırılmış güç çıktısına sahip. 430 hp ve daha üst mo-dellere standart olarak konulan MAN TipMatic Coach otomatik şanzıman, MAN’ın D26 motorlarına en yararlı olacak şekilde uygulanan yeni hareket ve vites değiştirme stratejisine sahip. Yeni güç aktarma sisteminde, bileşenlerin birlikte çalışma şekli, aracı özellikle verimli yapıyor. Nitekim TÜV Bavyera, MAN Lion’s Coach’un 100 km’lik mesafeyi, 19.4 litre gibi gerçekten de etkileyici bir düşük yakıt sarfiyatı ile alabildiğini kısa süre önce onayladı.

Güvenlik, sadece aracı kullanan şoför için değil, yolcu ve trafikteki diğer kişiler için de çok önemli. MAN bu nedenle geliştirdiği ileri teknolojilerle bu konudaki öncülüğünü de sürdürüyor. MAN güvenlik konsepti; kaza oluşumunu engellemek amacıyla geliştirilen aktif güvenlik sistemleri, olası bir kazanın zararlarını minimize etmeyi amaçlayan pasif güvenlik sistemleri ve kazayı önlemekte en önemli rolü olan Kaptanlara yönelik Güvenli Sürüş Eğitimleri’nden oluşuyor.

2020 yılında da 2 aks 13 metrelik MAN ve NEOPLAN
otobüsleri fark yaratmaya devam edecek

Türkiye pazarındaki durgunluğun yavaş yavaş aşılacağının öngörüldüğü 2020 yılında MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.; 2 aks 13 metre uzunluğundaki yeni nesil MAN Lion’s Coach ve yine 2 aks 13 metre NEOPLAN Tourliner başta olmak üzere, segmentlerinde üst sınıfı oluşturan modelleri ile Türkiye otobüs pazarında fark yaratmaya devam edecek. MAN ve NEOPLAN araç-larında; EfficientRoll fonksiyonu, Adaptif Hız Sabitleme Kontrolü (ACC), Şerit Koruma Sistemi (LGS) ve MAN Dikkat Muhafazası ile topografya bazlı MAN EfficientCruise hız sabitleme kontrolü, motor odası otomatik yangın algılama ve söndürme gibi çok çeşitli yardım sistemleri standart olarak bulunuyor. Yeni NEOPLAN Tourliner’ın güvenlik özellikleri de artırıldı. MAN AttentionGuard uyarı asistanı bu modelde ilk kez kullanıma alındı. Bu yardım sisteminin amacı; bir sürücünün dikkatinin azaldığını hissetmek ve gerekirse uyarı vermesidir. Sistem, bu uyarıyı vermek için Şerit Takip Sistemi’nden (LGS) gelen bilgi de dahil olmak üzere bir dizi veriyi analiz ediyor. MAN AttentionGuard, dikkati dağıldıysa sürücüye görsel, sesli ve titreşimli bir uyarı veriyor, ancak sürüş sürecine aktif olarak müdahale etmiyor.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN