Mercedes-Benz Bayraktarlar Merkon, Öz Lidertrans’a 10 adet Actros teslim etti

8 Temmuz 2021
Mercedes-Benz Bayraktarlar Merkon, Öz Lidertrans’a 10 adet Actros teslim etti

Öz Lidertrans Lojistik, filosuna 10 adet Euro 6 motorlu Actros 1851 LS çekici ekledi. 

Sektöründe eski ve köklü bir firma olan Öz Lidertrans Lojistik, filosuna 10 adet Euro 6 motorlu Actros 1851 LS çekici ekledi. Firma, filosundaki araç sayısını artırırken tercihini Mercedes-Benz’den yana yaptı. Satın aldığı araçların tamamını yurtdışı nakliyede kullanacak olan şirket, gerçekleşen teslimatla birlikte filosuna 10 adet Euro 6 motorlu Actros 1851 LS çekici kattı ve filosundaki Mercedes Benz marka araç sayısını 35 adede toplam filo sayısını ise 50 adede çıkardı.

Mercedes-Benz Türk Aksaray fabrikasında gerçekleştirilen teslimat törenine; Bayraktarlar MERKON Kamyon Satış Müdürü Serdar Üçyıldız, Öz Lidertrans Uluslararası Lojstik Yönetim Kurulu Başkanı Baki Sumbat, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sumbat ve Mercedes-Benz Aksaray Teknik Eğitim Uzmanı Halil Eryılmaz katıldı.

Öz LiderTrans Uluslararası Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baki Sumbat, teslimat töreninde yaptığı konuşmada, “Uluslararası lojistik için yapmış olduğumuz yatırımımızda tercihimizi Mercedes-Benz’den yana yaptık. Yurtdışı nakliyatta kullanacağımız Actros çekicilerin düşük emisyona, yakıt ekonomisi sağlayan dayanıklı motorlara sahip olması ve markanın güvenilir olması bizim için çok önemli tercih nedenleri. Diğer önemli bir etken de Mercedes-Benz Türk’ün yaygın servis ağına sahip olması. Bu değerli işbirliği için Mercedes-Benz Türk ve Bayraktarlar Merkon’a teşekkür ediyor, işbirliğimizin daha da artarak devam etmesini temenni ediyoruz.” dedi.

Mercedes-Benz Bayraktarlar Merkon Kamyon Satış Müdürü Serdar Üçyıldız ise “Değerli bir iş ortağımız olan Öz Lidertrans Uluslararası Nakliyat şirketine 10 adet Mercedes-Benz Actros 1851 LS çekici teslimatını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 5 yıldır süren bu iş ortaklığımız büyüyerek devam etmektedir ve daha uzun yıllar sürmesini temenni ediyorum. Mercedes-Benz çekicileri yeni Euro 6 motorlarıyla yakıt ekonomisinde performansını daha da artırdı. 120.000 km’ye çıkan bakım aralıkları ve % 20 oranında düşen bakım maliyeti ile Actros, müşterilerimize ticari anlamda büyük avantaj sağlıyor. Türkiye’deki 54’üncü yılımızı kutladığımız bu önemli yılda Mercedes-Benz Türk ve Bayraktarlar Merkon işbirliği ile her zaman en doğru ürünleri müşterilerimiz ile buluşturmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Yeni araçların Öz LiderTrans’a hayırlı olmasını ve bol kazanç getirmesini diliyoruz.” diye konuştu.

Actros 1851 LS’in motoru hem daha ekonomik hem yüzde 20 daha uzun ömürlü
Actros 1851 LS çekicisinde Mercedes-Benz’in çevre dostu, ekonomik ve güçlü yeni motor serisinden OM 471 motoru kullanılıyor. 12,8 litre hacme sahip 6 silindirli bu motor, 510 HP (375 kW) güç ve 2.500 Nm tork üretiyor. Düşük yakıt tüketimi sağlayan bu motor, % 20 daha uzun ömür ve uzun bakım aralıkları sağlıyor. Actros 1851 LS park kliması, Gigaspace 2,5 m kabin genişliği, yeni nesil multimedya kokpit ve kablosuz telefon şarjı gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

Mercedes-Benz Türk tarafından 2008 yılında piyasaya sunulan 2010 yılından itibaren Aksaray Fabrikası’nda üretilip hem yurt içinde kullanılan hem yurt dışına ihraç edilen Actros, 2020 yılında makyajlandı ve yenilendi. Yeni Euro 6 motoru ve bununla uyumlu aktarma organlarıyla önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlayan Actros; aynı zamanda konfor, güvenlik ve sürüş dinamiği alanlarında ağır vasıta kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt verecek özelliklere sahip. 120.000 km’ye çıkan bakım aralıkları ve % 20 oranında düşen bakım maliyeti ile yeni Actros ticari anlamda büyük avantaj sağlıyor. Actros 1851 LS 4×2 çekici, geniş kabini, güçlü motoru ve ilave donanımlarıyla yolların vazgeçilmezi olmaya aday görünüyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN