“Norveç’ten Trabzon’a bir balık fabrikasını komple taşıyabilecek kapasiteye sahibiz”

18 Haziran 2014
“Norveç’ten Trabzon’a bir balık fabrikasını komple  taşıyabilecek kapasiteye sahibiz”

DHL Global Forwarding Türkiye Genel Müdürü Kerem İnanç, “Gemi ve uçak motorları gibi endüstriyel proje taşımacılığı kapsamına giren konularda da katma değer kazandık. Norveç’ten Trabzon’a bir balık fabrikasını komple taşıyabilecek kapasiteye sahibiz.” dedi.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Türkiye’nin dış ticaretindeki gelişmeler doğrultusunda müşteri portföyünü her geçen gün arttıran DHL Global Forwarding, özellikle deniz yolu taşımacılığında kapı teslim yüklemelerde artış gösterdi. Mersin’de yeni açılan 10 bin metrekarelik depoyla, özellikle Kuzey Irak firmalarına yoğun olarak hizmet veriliyor.

2014 yılına beklentilerin üzerinde bir yükselmeyle devam ettiklerini belirten DHL Global Forwarding Türkiye Genel Müdürü Kerem İnanç, son zamanlarda elektrik santrali, petrol çıkarma ürünleri, rüzgar gülleri, gemi ve uçak motorları gibi endüstriyel proje taşımacılığı kapsamına giren konularda da katma değer kazandıklarını söyledi.

DHL Global Forwarding Türkiye Genel Müdürü Kerem İnanç, cirolarında yüzde 20 büyüme sağladıklarını belirterek, özellikle KOBİ’lere yönelik sundukları özel çözümlerle müşteri sayılarını önemli oranda artırdıklarına dikkat çekti. İnanç, “Çok büyük müşterilerimiz var ama bizim özellikle hitap etmek istediğimiz alan KOBİ’ler. KOBİ’lerin ihracatını desteklemek ve onların büyümesini sağlamak için onların işlerini kolaylaştırıcı çözümler sunuyoruz. Gümrükleme ve depolama alanındaki çözümlerimiz buna bütçe ayırmakta zorlanan küçük çaplı firmalara hizmet vermek için kuruldu. Direkt hizmet verdiğimiz müşteri sayısı 8 bini aştı. Bu sayı artmaya devam edecek.” diye konuştu.

[/vc_column_text][vc_blockquote type=”type3″]

KEREM İNANÇ: Çok büyük müşterilerimiz var ama bizim özellikle hitap etmek istediğimiz alan KOBİ’ler. KOBİ’lerin ihracatını desteklemek ve onların büyümesini sağlamak için onların işlerini kolaylaştırıcı çözümler sunuyoruz. Gümrükleme ve depolama alanındaki çözümlerimiz buna bütçe ayırmakta zorlanan küçük çaplı firmalara hizmet vermek için kuruldu. Direkt hizmet verdiğimiz müşteri sayısı 8 bini aştı. Bu sayı artmaya devam edecek.”

[/vc_blockquote][vc_single_image image=”1777″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

KOBİ’lere yönelik hizmetleri doğrultusunda Anadolu’da yeni satış ofisleri açtıklarım ifade eden İnanç, “Samsun, Konya, Kayseri ve Antep gibi illerde yeni satış ofisleri açtık ya da mevcut ofislerimizi genişlettik. Yine Mersin’de 12 bin m2’lik yeni bir depoyu hizmete açtık.” dedi.

Türkiye’nin 2014 yılından da beklentilerinin yüksek olduğunu vurgulayan Kerem İnanç, bu yıl içinde yapacakları yatırımlara yönelik şu açıklamayı yaptı:
“Bu sene en önemli yatırımlarımızdan biri de müşterilerimize yönelik olacak. Sistemsel altyapımızı değiştiriyoruz. Bunu bütün dünyada yapıyoruz. Bu yatırımımızla müşterilerimizin bize daha kolay ulaşmasını sağlayacağız, onlara daha hızlı ve daha proaktif hizmet vermek istiyoruz. İstanbul’da teknoloji alanında faaliyet gösteren bir müşterimiz için depo açtık. Kapasite kullanımı olarak yüzde yüze yakın çalışıyoruz. Bu dayaklı zamanda yeni bir depo yatırımı yapmamız gerektiğini ortaya koyuyor. Çünkü ekonomi büyüyor, dış ticaret artıyor. Personel yatırımlarımız sürüyor. Bu sene de işe alımlarımız devam edecek. 2014’te yüzde 20 büyüme bekliyoruz.”

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1774″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

Proje taşımacılığında büyüyor DHL Global Forwarding olarak uluslararası tedarik zincirini yönettiklerine dikkat çeken İnanç, “Kapıdan kapıya uluslararası tedarik zinciri yönetimini sağlıyoruz. Hava, deniz ve karayoluyla taşımacılık yapıyoruz. Gümrükleme ve depolama hizmetleri veriyoruz, sadece taşıma yapmıyoruz. Müşterilerin taleplerine göre hizmetlerimizi genişletebiliyoruz. Katma değer değerli, niş hizmetlerimiz var.” şeklinde konuştu.

Proje taşımacılığı alanında da hızla büyüdüklerini kaydeden İnanç, “Büyük tesislerin taşımasını da yapıyoruz. Son zamanlarda elektrik santrali, petrol çıkarma ürünleri, rüzgar gülleri, gemi ve uçak motorları gibi endüstriyel proje taşımacılığı kapsamına giren konularda da katma değer kazandık. Norveç’ten Trabzon’a bir balık fabrikasını komple taşıyabilecek kapasiteye sahibiz.” diye konuştu.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1775″ img_link_target=”_self”][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR 2 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN