Nuhoğlu: “RO-RO şirketi kurma çalışmalarımız sürecek”

7 Ağustos 2014
Nuhoğlu: “RO-RO şirketi kurma  çalışmalarımız sürecek”

UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, “UND olarak uluslararası taşımacılığın verimliliğin arttırılması yönünde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu nedenle UND olarak daha önce açıkladığımız gibi bir Ro-Ro şirketi kurmak yönündeki çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, U.N. RO-RO’nun satışıyla ilgili açıklama yaptı. Nuhoğlu: “U.N. RO-RO’yu satın alma konusunda gösterdiğimiz çaba; Türkiye ve AB arasında yapılan ticaretin gelişmesi ve taşımacılarımızın rekabet gücünün artması için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’nin 2008- 2013 yılları arasında özellikle karayolu taşıma alanında pazar kaybetmesi bizi farklı alternatif yollar aramaya sevk etmiştir. Bu sebeple dernek olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek için U.N. RO-RO’ya yeniden talip olduk.” dedi.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Türkiye’nin uluslararası karayolu taşımacılığında deniz ulaşımının stratejik öneme sahip olduğunu ifade eden Çetin Nuhoğlu, şunları söyledi:
“RO-RO hatları, sıkıntılı olan karayolu güzergâhlarına çok iyi birer alternatif oluşturuyor. Bu nedenle RO-RO taşımacılığını karayolunun rakibi değil alternatifi olarak görüyoruz. Bu çerçevede U.N. RO-RO’nun bir Türk firması tarafından satın alınmasını çok olumlu karşılıyoruz. Bu satışın sektörümüzün ihtiyaç duyduğu yeni alternatif güzergâhların açılmasına ve uygun bir fiyat politikası oluşmasına vesile olacağını düşünüyoruz. U.N. RO-RO’nun, yeni sahibi Esas Holding’e hayırlı olmasını diliyoruz.

Biz UND olarak uluslararası taşımacılığın verimliliğin arttırılması yönünde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu nedenle UND olarak daha önce açıkladığımız gibi bir RO-RO şirketi kurmak yönündeki çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN