OCR uygulaması ile 1 dakikada kasko ve sigorta teklifi veriyor

25 Kasım 2019
OCR uygulaması ile 1 dakikada kasko ve sigorta teklifi veriyor

Tamoniki.com, OCR uygulaması ile 1 dakikada kasko ve sigorta teklifi veriyor.

Sigorta karşılaştırma sitesi Tamoniki.com, sektörün dijitalleşmesine katkı sağlamaya devam ediyor. Türkiye’de bir ilk olarak OCR (optik karakter tanıma) ile ruhsat okuma teknolojisini kullanıma sunan Tamoniki.com, bu sayede kasko ve trafik sigortası tekliflerini 1 dakika gibi kısa bir sürede verebiliyor.

Yaptığı çalışmalarla sektörün dijitalleşmesine katkıda bulunan sigorta karşılaştırma sitesi Tamoniki.com, Türkiye’de bir ilk olan OCR (optik karakter tanıma) ile ruhsat okuma teknolojisini hayata geçiriyor. OCR ile 1 dakika içinde kasko ve trafik sigortası teklifi verebiliyor.

Tamoniki.com, teklif alma panelinde, ilk adımda ‘ruhsat’ ile devam etme opsiyonu sunuyor. Bu adımda araç sahipleri ruhsatlarının resmini çekip yükleyebiliyor veya bilgisayar, tablet ve cep telefonları ile ruhsatı okutabiliyor. Böylece, plaka ve/veya şasi numarası, araç ruhsat sahibi gibi ruhsatta bulunan tüm bilgiler OCR sayesinde hızlıca aktarılabiliyor ve araç sahibi de daha hızlı teklif alıyor.

1 dakikada teklif verilebiliyor

Bu şekilde teklif alma süresinin 1 dakikaya indiğini belirten Tamoniki.com CEO’su Elif Aksoy Yenidünya, bu uygulamanın, Tamoniki’nin dijitalleşme anlayışıyla örtüştüğünü söylüyor: “Sadece iş modelimiz değil, kullanıcılarımıza sunduğumuz teknolojik platformla da araç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Yeni uygulamamız kapsamında, ruhsatların fotoğrafı çekilerek, anında kasko ve trafik sigortası teklifi alınabiliyor. Türkiye’de ilk olarak hayata geçirdiğimiz teknoloji projelerimizle müşterilerimizin ihtiyaç duydukları ürünlere en hızlı ve kolay şekilde ulaşabilmelerini sağlıyoruz.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN