Omsan, sürücülerini eğitti ve sonucunu aldı

11 Haziran 2014
Omsan, sürücülerini eğitti ve sonucunu aldı

Geleneksel sürücü ödüllerini dağıtan Omsan, emniyetli ve ekonomik sürüş simülatörü ve verdiği diğer eğitimlerle 100 binde bir hasar oranına sahip.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Omsan Lojistik geleneksel sürücü ödüllerini dağıttı. Firmada 10 ve 15’inci yılını dolduran sürücüllere sertifika verilirken belirli kriterlere göre seçilmiş en iyi sürücüler ise ödüllendirildi. Omsan lojistik Genel Müdürü Osman Küçükertan törende yaptığı konuşmada “Omsan’ın arkasında güçlü çalışan kadrosu bulunuyor” dedi. 1978 yılında kurulduklarını ve küresel lojistik marka olma yolunda adımlarına devam ettiklerini belirten Küçükertan, “Tüm taşıma modlarında sektörün araç ve depo yatırımlarından birine sahip olan Omsan Lojistik gösterdiği yüksek iş performansı nedeniyle Avrupa’nın en başarılı iş ödüllerinden birini almıştır. 150 milyon euro ve üzeri yıllık cirosu olan şirketlerin yarıştığı kategoride Avrupa’nın en büyük 10 şirketinden biri olarak seçilmiştir.”

Aldıkları diğer ödüller hakkında da bilgi veren Küçükertan, “Ayrıca yetkilendirilmiş yükümlü belgesini Türkiye’de ilk alan firmalardan biri ve Fransa’daki şirketimiz kanalıyla da Avrupa’da da bu yetkisi tanımlanan ilk Türk şirketi Omsan’dır.”

Total’in Türkiye’deki tüm lojistik firmalarının katıldığı Nakliye Müteahhitleri Ödül töreninde Omsan Lojistik sürücülerinden Rıdvan Demirel’in de aralarında bulunduğu üç sürücümüz yılın en iyileri olarak seçilmiştir. Ayrıca Ford Sürüş Akademisi’nde yapılan yarışmada sürücümüz Mehmet Aygün, çekici kategorisinde yılın sürücüsü seçilmiştir.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1689″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

Omsan’ın başarılarının ardından, kendisini sürekli geliştiren vizyoner birikiminin olduğu yadsınamaz. Bugün sektörün en güvenilir ve en yenilikçi firmaları arasında yer alıyorsa bunu sahip olduğu insan kaynakları altyapısına borçludur.

“Şeffaf bir şekilde belirlenmiş kriterlere göre, adil bir şekilde değerlendirilen şoförlerimize ve ayrıca hizmet yıllarında 10. ve 15. yıllarını dolduran şoför arkadaşlarımıza ödüllerini gururla takdim ediyoruz.” diyen Küçükertan, “Avrupa ve Türkiye’de en iyi firmalara verilen ödülleri aldık. Yine müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerden dolayı ödüller kazandık. Sürücülerimiz de çeşitli ödülleri kazandılar. Türkiye’de Yetkilendirilmiş Yükümlü Belgesi’ne başvuran ilk firmalardan biri olduk.” diye konuştu.

Omsan Genel Müdür Yardımcısı Ergun Arıburnu ise törende yaptığı konuşmada, “Sürücülerimiz Omsan’ı ve Oyak’ı temsil etmelerinin yanı sıra uluslar arası arenada Türkiye’yi temsil ediyor. Biz bunun farkında olarak sürücülerimizin kılık kıyafetinden tutun da kullandığı araçların konforuna kadar düşünüyoruz. Bir Omsan sürücüsü ortalama olarak 108 saat eğitime geliyor. IRU’da 5 yılda beklenen eğitim süresi 35 saat. Bu ödül töreni de sürücülerimize verdiğimiz önemin bir göstergesidir. Yıllardan bu yana bunu gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1690″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

Arıburnu, “Dünyada hem yolu, hem sürücüyü, treyleri hem de yükü simüle eden tek sistem, 1,5 yıllık bir geliştirme sürecinden sonra Omsan sürücülerinin güvenli sürüş için bu simülatörü geliştirdi. Yaklaşık bir yıldan bu yana Omsan’ın arkadaşaların eğitimine katkı sağlıyor. Dışarıya da hizmet veriyor. Tamponda çizik de olsa bunu hasar olarak kabul ediyoruz. Bizi üzen bir kaza yaşamadık. Bugün dünyada bu tür bir simülatörü sürücülerinin hizmetine veren başka bir şirket bulamazsınız. Bu simülatör şunu gösteriyor, Omsan’ın sürücüleri kesinlikle dünyadaki tüm sürücülerden daha iyidir. Şirketin sürücülerine bakışı çok ayrıdır.” dedi.

Tenteli Filo Müdürü Murat Kunduracı da filo olarak başarılı bir yıl geçirdiklerine vurgu yaptı. “Yıl boyunca yaptığımız çalışmaları değerlendirdiğimizde filo olarak başarılı bir yıl geçirdik. Yaptığımız eğitimlerin sonuçlarını hem şirket içi hem de şirket dışında almaya başladık.” diyerek, aldıkları ödülleri sıraladı.

Ekonomik ve emniyetli sürüş simülatörün önemli fayda sağladığını söyleyen Kunduracı
“Bu başarıları elde etmek kolay değil. Hiçbir başarı kendiliğinden oluşmuyor. Bir şeyi başarmak için insanın arzu etmesi, disipline olması ve çok çalışması lazım.” dedi.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1691″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

ŞOFÖR OKULU AÇILMALI

Bu sonucu ulaşmak sadece eğitim vermekle olmaz, arkasını takip etmek, reel sonuçlarla karşılaştırmak, analiz etmek ve eksikleri tamamlamak gerektiğini söyleyen Kunduracı, “Alınması gerekli tedbirleri alan bir de ekip olması gerekiyor. Bizim filo ekibimiz böyle bir ekiptir. Lojistik sektörü devamlı gelişiyor. Bu gelişmeyle birlikte limanlarımız, yollarımız, ekipmanlarımız gelişiyor. Ancak bunun paralelinde şoför mesleğinin de gelişmesi gerekiyor. Şoför mesleği babadan oğula, dayıdan yeğene geçen bir meslek olmaktan çıkarak, gençlerin tercih ettiği bir meslek konumuna gelmelidir. Bunun için öncelikle eğitim gerekiyor. Şoför okulu olabilir. Bunun için Bakanlık, ilgili Bakanlıklar ve sektör temsilcilerinin bir araya gelip çalışması gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

Ayrıca sektördeki çalışma barışının da sağlanması gerektiğine dikkati çeken Kunduracı, “Bu meslek dikkate alınarak çıkarılacak iş kanunuyla uzun süreli bir iş koluna dönüştürülmesi hem sürücülerimiz hem de sektör adına yararlı olacağını düşünüyorum.” dedi.

Belirlenen kriterlere göre en başarılı sürücüler ise şöyle sıralandı: Tenteli taşımada Doğan Bülbül, Oto taşımada Eyüp Özdemir birinci oldu.
Nedim Demran (tenteli), Yaşar Yıldırım (oto taşıma) ikinci; Muharrem Efe (tenteli), Mehmet Apak (oto taşıyıcı) üçüncülüğü kazandı.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR 2 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN