Otokar, yüksek adetli teslimatlarını Genç Tur ile sürdürdü

23 Haziran 2014
Otokar, yüksek adetli teslimatlarını  Genç Tur ile sürdürdü

Otokar, Genç Tur Uluslararası Nakliye’ye 100 adet Otokar-Fruehauf Mega Euroslider Huckepack semi-treyler teslimatı gerçekleştirdi.

Otokar, Genç Tur Nakliye’ye uluslararası nakliye ve Intermodal taşımacılıkta tercih edilen yarı römork modeli olan Otokar-Fruehauf Mega Euroslider Huckepack semi-treylerlerden 100 adet teslim etti. Teslim edilen araçlara ilişkin Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenen törene Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Müdürü Murat Tokatlı, Otokar Treyler Satış Birim Yöneticisi Murat Özsoy, Otokar Bölge Satış Yöneticisi Ümit Şangüder, Genç Tur Yönetim Kurulu Başkanı Penko Nestorov, Genel Müdürler Erdinç Hasanov ve Şehri Hatipoğlu katıldı.

Teslimata ilişkin değerlendirme yapan Otokar İç Pazar Satış Müdürü Murat Tokatlı, uluslararası nakliye ve Intermodal taşımacılıkta her geçen gün yeni firmalar tarafından tercih edilen Mega Euroslider Huckepack semi-treylerlerin Otokar’ın bu alandaki uzmanlığı ve Ar-Ge gücünün en büyük göstergesi olduğunu belirterek, “Genç Tur Nakliye’nin Intermodal taşımacılık alanında yaptığı 100 adetlik filo yatırımında Otokar’ı tercih etmesi bizim için memnuniyet verici. Bu alanda yapılan büyük çaplı yatırımlarda Otokar olarak tercih edilen ve aranan ilk marka haline geldik. Üstün AR-Ge gücümüz ve araçlarımızı müşterilerimiz ile beraber, onların ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak şekilde geliştiriyor olmamız ve hiçbir şekilde kaliteden ödün vermememiz bence bunun en büyük sebebi. Treyler sektöründe uzmanlığımız, bilgi birikimimiz, geniş satış sonrası ağımız ve hizmet kalitemiz ile fark yaratıyoruz. Bu anlamda filoların tercihi olmaya devam edeceğimizden şüphem yok. Yeni araçların Genç Tur Nakliye’ye hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Genç Tur Nakliye hakkında bilgi veren Genç Tur Yönetim Kurulu Başkanı Penko Nestorov, “Şirketimiz 1997 yılında İstanbul’da kuruldu. Son 3 yıldır yaptığımız aralıksız yatırımlar ile firmamızı Çatalca merkezli olarak uluslararası nakliye hizmeti verir hale getirdik. Hali hazırda Portekiz, İspanya, Fransa ve diğer batı Avrupa ülkelerinin tamamına hizmet veriyoruz. 46 adet öz mala sahip Genç Tur Nakliye olarak 2014 yılı yatırım kararı ile filomuza 100 adet Otokar-Fruehauf aracı da katarak toplam 146 adetlik filo büyüklüğüne ulaştık.

Otokar’ın uzun yıllara dayanan deneyimi, üstün mühendisliği, satış sonrası hizmetleri ve araçların intermodal taşımacılığın gerektirdiğinin üzerinde üstün üstyapısı bu araçları tercih etmemizin en önemli nedenleri” diye konuştu. Bu alanda büyümeye devam edeceklerini ve gelecekteki iş ortağı olarak kendilerine Otokar’ı seçtiklerini ifade eden Nestorov, “Satış sürecinde gösterdikleri uzman yaklaşımdan dolayı Otokar ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

MEGA EUROSLİDER HUCKEPACK INTERMODAL TAŞIMACILIKTA TERCİH EDİLİYOR

Uluslararası nakliye ve Intermodal taşımacılıkta tercih edilen yarı römork taşıma modeli ile karayolu, demiryolu ve denizyolu karma bir şekilde kullanılmakla beraber, çekilen yarı römork içindeki yük boşaltılmadan nakliye koridorlarında bir noktadan başka bir noktaya rahatça taşınabiliyor. Intermodal taşımacılık, nakliyeye hız kazandırmakla beraber çevre kirliliğinde de avantaj yaratıyor. Demiryolu ve denizyolu kombinasyonun, karayolu taşımalarına entegre edilmesi ile egzoz emisyonlarının salınımında da önemli oranda düşüş sağlanıyor.

Otokar-Fruehauf Mega Euroslider Huckepack Semi-Treyler araçlar uluslararası lojistik standartlarında, Mega Yarı Römork’ların özelliklerine sahip olmakla beraber, ilave olarak üstyapıları EN 12642 CODE XL standartlarında Yük Emniyeti Sertifikası’nı almıştır. Bu özellik taşınan yükün daha emniyetli taşınmasını; kaza anlarında yükün dağılmasını, çevreye ve yüke minimum zarar gelmesini sağlıyor. Araçlar Huckepack ve farklı dingil özelliklerinden dolayı P 400 CODE e/f/g/i kodlarındaki özel trenlere özel vinçler sayesinde yüklenebiliyor. Trenlerde ulaşılan yüksek hızlara direnç gösterebilen bu özel üstyapıları ile Otokar-Fruehauf Mega Euroslider Huckepack semi-treylerler bu tür taşıma yapan firmalar tarafından tercih ediliyor. Mars Logistics de bu firmalar arasında yer alıyor.

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN