Renault Trucks Optifuel Challenge Dünya birincisi Slovakya oldu

23 Ekim 2019
Renault Trucks Optifuel Challenge Dünya birincisi Slovakya oldu

Optifuel Challenge’ın uluslararası finalinde Türkiye de dahil 25 ülkeden 25 sürücü yarıştı.

16 Ekim’de Lyon’da düzenlenen Renault Trucks’ın yakıt tasarrufu yarışması Optifuel Challengeın uluslararası finalinde Türkiye de dahil 25 ülkeden 25 sürücü yarıştı. Bu yıl beşincisi organize edilen yarışmada Slovakya’dan katılan sürücü birinciliğe hak kazanırken, Polonya ikincilik ve Fransa üçüncülük ödüllerini aldı. İlk etaplarda tüm dünyadan 2 bin 600 sürücünün katıldığı yarışmayı, Türkiye’nin finalisti Aktur Uluslararası Nakliyat’ın sürücüsü Ömer Yaman, on ikinci sırada tamamladı.

Yakıtta en tasarruflu sürücüyü belirleyen yarışmanın uluslararası finali, iki bölümden oluşuyordu. Finalistler ilk olarak, ekonomik sürüş bilgilerini değerlendiren ve puanlarının yüzde 10’unu oluşturan teorik sınavı tamamladılar. Ardından trafiğe açık yolda yaklaşık 40 dakikalık bir sürüş testi için 2019 Renault Trucks T High 480 çekicinin direksiyonuna geçtiler.

Aktur Uluslararası Nakliyat’ın sürücüsü Ömer Yaman.

Türkiye birincisi Ömer Yaman, “Optifuel Challenge’da Türkiye’deki elemelerin ardından ülkemizi uluslararası finalde temsil ettik. Çok zorlu bir etap oldu. Yarışmanın geneli, bilgilerimize tazelemek ve yeni bilgiler öğrenmek adına bizler için çok verimli geçti. Farklı ülkelerden sürücüler ile böyle bir platformda bir araya gelmek heyecan vericiydi.” diye açıkladı.

Slovakya’dan Frantisek Oravec şirketinin sahibi ve sürücüsü Frantisek Oravec, 2019 En Tasarruflu Sürücü” ödülünü kazanarak şirketi için 2019 model Renault Trucks T High 480 çekicinin sahibi oldu. Ayrıca yeni alımları için 6.000 Euro değerinde bir kupon kazandı. Concept Cargo Logistics‘den Polonyalı sürü Piotr Krahel, ikinci sırada yarışı tamamlayarak 3.000 Euro değerinde kupon aldı. Üçüncü ise 1,500 Euro değerinde kupon kazanan Transports Rollin‘den Fransız sürücü Pascal Bosser oldu. “Eğlenceetabı ile mansiyon ödülü ise Sunny Co Ltd’den Bulgar sürücü Plamen Ivanov’a verildi.

Son olarak Terreno Trans adına yarışa katılan Cezayirli sürücü Nabil Bedreddine, yarışmadaki uyumu ile “Adil Oyun” ödülüne layık görüldü.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN