Şah Deniz 2’de Hareket, yabancı rakiplerini geride bıraktı

27 Ağustos 2014
Şah Deniz 2’de Hareket, yabancı rakiplerini geride bıraktı

Hareket, Azerbaycan’da hayata geçirilen dünyanın en büyük enerji projelerinden olan ve toplamda 35 milyar dolar yatırım yapılması planlanan Şah Deniz Projesi’nin 2. fazı Şahdeniz 2’de çalışmaya başlıyor.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Hareket; bölgenin enerji haritasını değiştirecek, Azerbaycan gazını Avrupa’ya ulaştıracak, Avrupa’nın enerji güvenliğini sağlayacak ve yeni gaz kaynaklarını sunacak olan Şah Deniz Projesinin 2. fazında İngiliz, Hollandalı ve Belçikalı rakiplerini geride bırakarak çalışmaya hak kazandı. Şah Deniz 2’nci Faz projesi, Hazar Denizi’nde birbirine köprü ile bağlı olan iki platformun inşa edilmesi, denizin altında 26 kuyunun açılması ve Sangaçal terminalinde yeni üretim ve kompresör tesislerinin inşa edilmesi gibi ana unsurlardan oluşuyor.

[/vc_column_text][vc_blockquote type=”type3″]

ENGİN KUZUCU: Bugüne kadar gerek Türkiye’de, gerekse bölge ülkelerdeki enerji projelerinde yaptığımız başarılı işlerle kendimizi ispatlamıştık. Bugün dünyanın en büyük enerji projelerinden biri olan Şah Deniz kapsamında çalışacak olmaktan ötürü çok mutluyuz. Bölgeye siyasi istikrar getirecek ve ekonomik işbirliğini arttıracak böylesi önemli bir projede yer almak bizim için gerçekten çok önemli.

[/vc_blockquote][vc_column_text]

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği Genel Müdürü Engin Kuzucu konu ile ilgili olarak; “Bugüne kadar gerek Türkiye’de, gerekse bölge ülkelerdeki enerji projelerinde yaptığımız başarılı işlerle kendimizi ispatlamıştık. Bugün dünyanın en büyük enerji projelerinden biri olan Şah Deniz kapsamında çalışacak olmaktan ötürü çok mutluyuz. Bölgeye siyasi istikrar getirecek ve ekonomik işbirliğini arttıracak böylesi önemli bir projede yer almak bizim için gerçekten çok önemli. Güney Enerji Koridoru’nun oluşmasına ve gelişmesine olanak sağlayacak, Avrupa’nın enerji güvenliğini pekiştirecek Şah Deniz 2’de bir çok önemli rakibi geride bırakarak görev alacak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2151″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

PROFİL: Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.:

1957 yılından kurulan Hareket, tecrübesi, güveni ve üstün hizmet standartları ile proje taşımacılığı, ağır ve standart dışı kargo taşımacılığı, vinç kiralama, ağır kaldırma, indirme ve yerleştirme hizmetleri veriyor.

İndirme ve montaj işlemleri, büyük bir titizlikle, uluslararası standartlarda, son teknoloji ürünü ekipmanlarla gerçekleştiren Hareket, kendisini çözüm ortağı olarak seçen firmanın yükünü, daha bulunduğu yerden alınmadan, her safhası en ince ayrıntısına kadar projelendiriyor.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN